Šį vakarą Vilniuje bus pagerbti ir apdovanoti geriausi Lietuvos metų sportininkai ir jų treneriai. Į iškilmingą prestižinių Lietuvos sporto apdovanojimų ceremoniją renkasi žinomi sporto, meno, politikos atstovai, visuomenininkai.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK), Lietuvos paralimpinio komiteto (LPAK) ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamame renginyje iš viso bus išdalinta 11 apdovanojimų olimpinio ir paralimpinio sporto atstovams.

+32

Olimpinio sporto apdovanojimai

„Metų sportininkas“:

Lengvaatletis Mykolas Alekna:  Disko metikas pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tapo Europos iki 23 metų čempionu bei pagerino šių varžybų rekordą, iškovojo pirmąjį karjeroje olimpinį kelialapį, o balandžio pabaigoje diską nusviedė net 71,00 m, taip užfiksuodamas 18-ą rezultatą per visą šios rungties istoriją.

Plaukikas Danas Rapšys: Tapo pirmuoju lietuviu, užsitikrinusiu bilietą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes – normatyvus plaukikas įvykdė dvejose rungtyse. Pasaulio čempionate užėmė 17-ą (72 dalyviai) ir 32-ą (asmeninis rekordas, 115 dalyvių) vietas.

Lengvaatletis Andrius Gudžius: Disko metikas Europos žaidynėse iškovojo bronzos medalį, pasaulio čempionate užėmė 6-ą vietą ir iškovojo kelialapį į savo trečiąsias karjeroje olimpines žaidynes.

„Metų sportininkė“

Breiko šokėja Dominika Benevič: Naujosios olimpinės sporto šakos breiko atstovė, būdama 16 metų, tapo pasaulio ir Europos čempione, Europos žaidynėse pasipuošė bronzos medaliu ir užsitikrino asmeninį kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Plaukikė Rūta Meilutytė: Planetos pirmenybėse ilgajame baseine plaukdama krūtine dukart tapo pasaulio čempione – olimpinėje 100 metrų ir neolimpinėje 50 m rungtyse. Pastarojoje lietuvė pagerino ir pasaulio rekordą. Rūtos kišenėje – taip pat ir bilietas į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė: Europos žaidynių asmeninėse varžybose užėmė 4-ą vietą, iškovojo sidabrą komandinėje įskaitoje ir užtikrino Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes bei taip pat 4-ta finišavo ir pasaulio čempionate.

„Metų komanda“

Krepšininkės Kamilė Nacickaitė, Giedrė Labuckienė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė: Dukart perrašė Lietuvos 3×3 krepšinio istorijos metraščius. Merginų ketvertukas tapo Europos žaidynių čempionėmis ir pasidabino bronzos medaliais Europos čempionate.

Irkluotojos Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė: Porinę dvivietę valtį irkluojantis duetas svarbiausiose metų varžybose dukart pasipuošė sidabro medaliais – vicečempionėmis tapo ir Europos, ir planetos pirmenybėse. Be to, merginų įgula iškovojo Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Baidarininkai Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja: Pasaulio čempionato keturviečių baidarių 500 m finale finišavo šešti ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje iškovojo Lietuvai kelialapį į šios rungties varžybas olimpinėse žaidynėse. Taip pat užėmė 9-ą vietą Europos žaidynėse.

Metų treneris

Krepšinio treneris Dainius Novickas: Padėjo Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinėms iškovoti 4 medalius. Moterų komanda laimėjo auksą Europos žaidynėse ir bronzą Europos čempionate, vyrai – sidabrą Europos čempionate, merginų U23 ekipa – bronzą pasaulio čempionate.

Lengvosios atletikos treneris Mantas Jusis: Specialisto treniruojamas disko metikas Mykolas Alekna iškovojo pasaulio čempionato bronzą, Europos iki 23 čempionato auksą ir iškovojo kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Taip pat padėjo Martynui Aleknai patekti į planetos pirmenybes, kuriose jis užėmė 20-ą vietą.

Irklavimo treneris Virgaudas Leknickas: Specialisto treniruojamų auklėtinių pasiekimai: Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė – planetos pirmenybių ir Europos čempionato sidabro medaliai bei kelialapis į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes, Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė – 10 vieta pasaulio čempionate ir olimpinis kelialapis, K. Kralikaitė ir Martyna Kazlauskaitė – pasaulio iki 23 metų čempionato auksas.

„Metų proveržis“

Lengvaatletė Greta Karinauskaitė: 3000 m kliūtinio bėgimo rungties atstovė Europos iki 23 metų čempionate pasidabino sidabro medaliu, Europos žaidynėse iškovojo bronzą, o debiutiniame suaugusiųjų pasaulio čempione liko per žingsnį nuo finalo ir bendroje įskaitoje užėmė 21-ą vietą.

Irkluotoja Viktorija Senkutė: Vienvietę valtį irkluojanti sportininkė pirmą kartą karjeroje pateko į pasaulio čempionato A finalą ir galutinėje rikiuotėje užėmė 6-ą vietą. Šiuo rezultatu ji užtikrino Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Paplūdimio tinklininkės Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė: Tinklininkių duetas Europos čempionate užėmė 5-ą vietą, o planetos pirmenybėse į istorinius Lietuvos metraščius įrašė pirmąsias pergales. Dvi japonių poras nugalėjusios Monika ir Ainė gautinėje įskaitoje finišavo rekordinėje – 17-oje – pozicijoje.

Renginio metu taip pat bus tradiciškai įteiktas prestižinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ bei 5 identiškose kategorijose apdovanoti ir geriausi paralimpinio sporto atstovai. Jų laureatus rinks Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.

Geriausių Lietuvos sportininkų rinkimai rengiami nuo 1994 metų. Praėjusiais metais olimpinio sporto metų sportininkais tapo R. Meilutytė ir M. Alekna, o paralimpinio sporto – šaulė Raimeda Bučinskytė ir plaukikas Edgaras Matakas.