Olimpinė diena 2021

Tradicija tęsiasi! Jau 32 metus iš eilės Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinis fondas rengs sporto šventę visai šeimai!

Renginio organizatoriai, prisitaikydami prie pandemijos sąlygų, šiemet vėl kiek pakeis įprastą šventės konceptą – ji pirmą kartą vyks ne vieną, o net šešias dienas.

Birželio 21-25 d. Vilniuje ir jo apylinkėse esančiose sporto bazėse visi norintys galės išbandyti įvairias sporto šakas, o šventę vainikuos finalinis renginys su Vido Bareikio koncertu birželio 26-ąją prie Baltojo tilto.

Kaip įprasta Olimpinės dienos renginiams – kiekvienas joje apsilankęs su galės ne tik išbandyti įvairias sportines veiklas, bet ir rinkti taškus, kuriuos šventės pabaigoje bus galima iškeisti į LTeam prizus ir suvenyrus.

Tarp jų – LTeam veido kaukės, kuprinėlės, akiniai nuo saulės, kaklaskarės, riešo treniruokliai, gertuvės bei Olimpinės dienos marškinėliai ir medaliai. Iš viso renginio dalyvių lauks net 15 tūkstančių prizų, tačiau kiekvieno iš jų skaičius – ribotas.

Verta pažymėti, kad prizų dalybos vyks tik finalinio renginio metu. Taip pat dėl saugumo ir patogumo popierinį Dalyvio pasą pakeis telefono programėlė „Omaps“. Vietoje įprastinio antspaudo atlikus užduotį dalyviams reikės nuskanuoti QR kodą ir uždirbti taškai iškart atsidurs programėlėje. Ją atsisiųsti galite spustelėję ČIA.

Paskutiniąją sporto šventės dieną įvyks ir tradiciniai bėgimai – vaikų 500 metrų ir lietuviškos olimpinės mylios (1988 metrai) bei 5 ir 10 km varžybos.

Pirmosios dvi distancijos bus tradicinio Dalyvio paso dalis – už įveiktą trasą šventės dalyviai gaus atitinkamą skaičių taškų. Šie bėgimai bus nemokami, o 5 ir 10 km varžybų starto mokestis iki birželio 20 d. 23:59 val. sieks atitinkamai 5 ir 7 eurus. Vėliau registracijos kaina didės.

Visi finišo liniją kirtę bėgimų dalyviai bus apdovanoti specialiais Olimpinės dienos medaliais, o pirmąsias tris vietas 5 ir 10 km distancijose užėmę vyrai ir moterys bus apdovanojami šventės trofėjais, piniginiais prizais ir rėmėjų įsteigtais prizais, tačiau nepretenduoja į amžiaus grupių apdoavanojimus.

Visą inforamciją apie bėgimus, dovanas laimėtojams, taisykes ir mokesčius bei registracijos anketą rasite čia: www.lteam.registracijos.lt.

Taip pat dalyvių laukia ir orientavimosi sporto varžybos „LTeam Rogaining 2021“. Jų registracijos anketą galima rasti čia: https://rogaining.lt/lteam-rogaining-2021

Taisyklės registracijai
Nuostatai
Saugumo taisyklės

Birželio 21-25 d. programa ir sporto veiklų lokacijos:

 

Kas yra Olimpinė diena?

Olimpinė diena – masinis, šeimai draugiškas, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys. Jo misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.

Šio renginio ištakos siekia dar 1948 metų sausio mėnesį, kuomet 42-oje Tarptautinio olimpinio komiteto sesijoje Sankt Morice (Šveicarija) buvo pritarta Olimpinės dienos idėjai. Šią dieną minimas 1894 metų birželio 23 dieną vykęs Pasaulinis sporto kongresas Sorbonoje, kur buvo nutarta įkurti Tarptautinį olimpinį komitetą bei atnaujinti olimpines žaidynes. Birželio 23-oji žymi šių laikų olimpinio judėjimo pradžią.

Lietuvoje pirmą kartą Olimpinė diena buvo surengta 1989 metų gegužės 13 dieną. Gedimino pilyje olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis uždegė deglą, kuris estafete keliavo per Lietuvą, Latviją kol pasiekė Estijos sostinę Taliną. Anksčiau mūsų Olimpinė diena buvo minima šventės dalyviams Vilniaus Vingio parke simboliškai nubėgant lietuvišką olimpinę mylią – 1988 metrus, nes būtent 1988 m. buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

2015 metais masinio sporto šventė pradėjo turą po didžiuosius Lietuvos miestus – džiugino Kauno, Alytaus, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos gyventojus.

2019-aisiais uostamiestyje buvo užfiksuotas lankomumo rekordas – šventėje apsilankė, 100 sporto šakų, rungčių ir su olimpizmu susijusių veiklų išbandė, parodomąsias varžybas stebėjo, olimpinių vertybių ir istorijos mokėsi net 30 tūkstančių žmonių. Šventę vainikavo Monique koncertas ir sporto kino seansai ant Baltijos jūros kranto.

Aktyviai dalyvauti šventėje organizatoriai skatina prizais. Visi šventės dalyviai renginio dieną arba išankstiniu būdu atsiima Dalyvio pasą, kuriame išbandydami įvairiausias rungtis Olimpinės dienos metu renka taškus – jie vakare iškeičiami į medalius, suvenyrus ir dovanas.

Renginį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinis fondas, kasmet prie augančios šventės kokybės prisideda miesto-šeimininko savivaldybė, Lietuvos sporto federacijos ir klubai.

O štai praėjusiais metais dėl pandemijos Tarptautinė olimpinė diena Lietuvoje 2020 metais buvo paminėta neįprastai – virtualiu bėgimu, kuris suvienijo tautiečius visame pasaulyje. Birželio 23 dieną vykusiame bėgime dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.

Ar po vieną, ar su šeimomis, draugais, kolegomis, ar su bendruomenių grupėmis lietuvišką olimpinę mylią (1988 metrai – ši distancija simbolizuoja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimą) Lietuvos piliečiai bėgo tiek Europoje, tiek Azijoje, tiek Afrikoje, tiek Šiaurės ir Pietų Amerikose, tiek ir tolimojoje Okeanijoje.

Lietuviai Olimpinę dieną vieningai minėjo įvairiuose Anglijos, Škotijos, Velso, Airijos, Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Vokietijos, Danijos, Nyderlandų, Belgijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos, Turkijos, Kipro, Sakartvelo, Izraelio, Lenkijos, Latvijos ir Baltarusijos miestuose.

Lietuviška olimpinė mylia buvo išraižyta ir daugybėje JAV valstijų, taip pat – Kanadoje, Brazilijoje, Kinijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Australijoje ir Naujoje Zelandijoje.

Kiekvienas šios virtualaus bėgimo dalyvis buvo apdovanotas organizatorių parengtais prizais. 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS