Sporto kino festivalis 2021

2022-aisiais Sporto kino festivalis vyks lapkričio 3–10 dienomis Vilniuje, kino teatre „Pasaka“. Daugiau informacijos – jau netrukus. Naujienas sekite feisbuke.

***

Sporto kino festivalis – jau tradiciniu tapęs, aštuntus metus organizuojamas Sporto kino festivalis. Tai – vienintelis sportui skirtas kino festivalis Lietuvoje, kalbantis apie sporto galią įkvėpti, keisti, gydyti, teikti džiaugsmą, integruoti. Filmų istorijos kasmet pasakoja apie kelią į tobulesnį save, priverčia sportą, o kartais ir pasaulį pamatyti kitu kampu.

2021 metais renginys vyko Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ kino teatruose, čia žiūrovams buvo parodyti 9 filmai: 6 iš jų dokumentiniai, 3 – vaidybiniai.

Pagrindinės 2021-ųjų Sporto kino festivalio temos – tolerancija, lygybė, humaniškumas, diskriminacija, socialinė atsakomybė. Filmai taip pat apima įvairias sporto šakas, tarp kurių – plaukimą, futbolą, banglenčių ir riedlenčių sportą, nardymą, bėgimą, gimnastiką.

Pusę kurtų filmų režisavo moterys, kitą pusę – vyrai. Filmai išsiskyrė ir geografine gausa, programoje buvo galima rasti ne tik Europos kiną, bet ir Egipto, Kanados, Kinijos, Australijos kūrėjų darbus. 

Kasmet sporto ir kino mylėtojams festivalis kasmet pristato naujausias talentingų režisierių juostas, kurių dalis atkeliauja tiesiai iš didžiausių ir populiariausių pasaulio kino festivalių. 

Filmų programa 2022-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, rūpinasi bene garsiausias Lietuvos kino kritikas bei apžvalgininkas Edvinas Pukšta. Kasmet jam tenka peržiūrėti tūkstančius filmų, tačiau atrinktus filmus jis jau dabar vadina sėkmingai ir įtraukiančius kiekvieną žiūrovą. 

2021-aisiais atidarymo filmu pastaraisiais metais buvo pasirinkta šveicarų režisieriaus Elie Grappe‘o juosta „Olga“. Išskirtinė drama jau dabar vadinama realiai pretendente į „Oskarą“, ji jau spėjo sulaukti kritikų ovacijų: sužibėjo Kanų festivalio paralelinėje programoje „Kritikų savaitė“, gavo įvertinimą už geriausią scenarijų, aplankė Karlovi Varų, San Paulo, Morelijos, Lozanos festivalius, Hamburge nuskynė Geriausio filmo, Romoje – Specialų žiuri, Briuselyje – Publikos simpatijų prizus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sporto kino šventė prasidėjo: festivalio atidaryme būrį žinomų žmonių sujaudino ukrainiečių gimnastės istorija

E. Pukštos sudarytoje programoje filmai buvo pasirinkti taip, kad sudomintų kiekvieną žiūrovą: jaunimui kino kritikas rekomendavo pamatyti „Skeiterius“, „Zatario kapitonus“, besidomintiems socialinių iššūkių temomis – „Plaukiką“, „Nadią, peteliškę“, lyčių lygybę sporte atspindėjo tokie filmai kaip „Merginos nemoka lėkti per bangas“, „Didelė ar maža“, „Komanda #MesNesusirinkomeTikŠokti“, dėmesio sulaukė ir filmas „Nenustokime bėgti“.

Festivalis su nauja ir dar spalvingesne programa planuoja sugrįžti ir 2022 metais. Sporto kino festivalys vyks lapkričio 3–10 dienomis Vilniuje, kino teatre „Pasaka“. 

Sporto kino festivalio atidarymas 2021

Gruodžio 02
Sporto kino festivalis
© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS