TOK Etikos kodeksas

Tarptautinis olimpinis komitetas skatina etiško elgesio ir gerojo valdymo populiarinimą sporto judėjime keliais pagrindiniais būdais. Šiam tikslui TOK įsteigė etikos komisiją. Ši institucija apibrėžia etikos kodekso taisykles, o etikos principų pažeidimų atveju tiria skundus ir taiko sankcijas.

TOK etikos kodeksas

TOK etikos kodeksas pagrįstas Olimpinėje chartijoje įtvirtintais principais ir taikomas visam olimpiniam judėjimui visame pasaulyje. 2015 m. birželį TOK Vykdomasis komitetas patvirtino atnaujintą Etikos kodesko versiją.

Naujasis, 2018 metų, leidimas apima Etikos kodeksą ir visas jo įgyvendinimo nuostatas, įskaitant 2026 m. žiemos olimpinių žaidynių kandidatavimo proceso elgesio taisykles, pagrindinius universalius olimpinius ir sporto judėjimų gerojo valdymo principus, olimpinio judėjimo manipuliavimo sporto varžybomis prevencijos kodeksą bei jo taikymą XXIII olimpinėms žaidynėms Pjongčange, TOK Etikos komisijos įstatus bei procedūras.

TOK etikos ir procedūrų karštoji linija

Manipuliavimas sporto varžybomis ‒ tai reiškinys, kuomet sportininkas ar pareigūnas sukčiauja, pašalindamas varžybų nenuspėjamumo elementą. Mnipuliuojant sporto varžybomis gali būti apgaulingai pralaimima, o tai pažeidžia olimpinių vertybių principą, sumenkina sporto patikimumą ir vertę.

Siekiant efektyviai kovoti prieš šį reiškinį, 2015 m. gruodį TOK priėmė Olimpinio judėjimo kodeksą dėl manipuliavimo sporto varžybomis prevencijos. Už Olimpinio judėjimo kodekso pažeidimus taikomos nuobaudos.

Olimpinio judėjimo kodekso pažeidimai apima šiuos 6 pagrindinius veiksmus ir (arba) neveikimą:

  • lažybos savo sporto šakos srityje;
  • vidinės informacijos platinimas;
  • korumpuotas elgesys ir (arba) manipuliavimas;
  • vengimas bendradarbiauti;
  • vengimas pranešti.

Jeigu pastebėjote galimą manipuliavimą sporto varžybomis arba įtariate nesąžiningą varžymąsi – praneškite TOK etikos ir procedūrų karštąją liniją.

Vadovaujantos TOK rekomendacijomis ir pateiktų dokumentų projektais LTOK VK posėdyje buvo patvirtintas LTOK Kodeksas dėl manipuliavimo sporto varžybomis prevencijos.

Manipuliavimo varzybomis prevencijos taisykles

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS