lt
EN
KONTAKTAI

Renginiai

LTeam konferencija

LTeam konferencija – renginys, kuriame savo žinių bagažą papildyti gali tiek profesionalūs sportininkai, tiek jų treneriai, tiek komandų, klubų, federacijų vadovai ir darbuotojai ar sportu gyvenantys sirgaliai. Šioje, vienintelėje tokio pobūdžio konferencijoje savo sričių profesionalai pasakoja apie pasaulines sporto rinkos tendencijas, dalijasi asmenine patirtimi bei patarimais. Nuo 2017 metų LTeam konferenciją kasmet rugsėjo mėnesį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinis fondas.

Konferencijose savo žiniomis ir patirtimi dalijosi Kauno „Žalgirio“ direktorius Paulius Motiejūnas, Dakaro ralio dalyvis lenktynininkas Antanas Juknevičius, olimpietė šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė ir olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė, pasaulio ir Europos čempionas bei olimpietis disko metikas Andrius Gudžius, Europos čempionė ir viena iš dviejų moterų NBA (WNBA) žaidusių lietuvių Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Lietuvos olimpinės rinktinės vyr. gydytojas Dalius Barkauskas, Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Rūta Banytė, sporto psichoterapeutė, sporto psichologijos Lietuvoje pradininkė Rinalda Germanienė, Lietuvos nėrimo su monolastu rekordininkas Mindaugas Kreivėnas, Lietuvos triatlono federacijos prezidentas, dešimtgubo ultratriatlono pasaulio rekordininkas Vidmantas Urbonas, 2017 metų LKL „Oro karalius“ Gediminas Žitlinskas ir daug kitų Lietuvos sporto pasaulyje žinomų veidų.

Olimpinė diena

Olimpinė diena – masinis, šeimai draugiškas, sportą ir sveiką gyvenseną propaguojantis renginys. Jo misija – supažindinti visuomenę su pačiomis įvairiausiomis sporto šakomis, suteikti galimybę jas išbandyti, užmegzti ryšį su federacijomis, klubais, treneriais ar sportininkais. „Judėk. Sužinok. Atrask“ – tai pasaulinis Olimpinės dienos šūkis, raginantis būti smalsiu ir išdrįsti susipažinti su sporto teikiamu džiaugsmu.

Šio renginio ištakos siekia dar 1948 metų sausio mėnesį, kuomet 42-oje Tarptautinio olimpinio komiteto sesijoje Sankt Morice (Šveicarija) buvo pritarta Olimpinės dienos idėjai. Šią dieną minimas 1894 metų birželio 23 dieną vykęs Pasaulinis sporto kongresas Sorbonoje, kur buvo nutarta įkurti Tarptautinį olimpinį komitetą bei atnaujinti olimpines žaidynes. Birželio 23-oji žymi šių laikų olimpinio judėjimo pradžią.

Lietuvoje pirmą kartą Olimpinė diena buvo surengta 1989 metų gegužės 13 dieną. Gedimino pilyje olimpinis čempionas Šarūnas Marčiulionis uždegė deglą, kuris estafete keliavo per Lietuvą, Latviją kol pasiekė Estijos sostinę Taliną. Anksčiau mūsų Olimpinė diena buvo minima šventės dalyviams Vilniaus Vingio parke simboliškai nubėgant lietuvišką olimpinę mylią – 1988 metrus, nes būtent 1988 m. buvo atkurtas Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

2015 metais masinio sporto šventė pradėjo turą po didžiuosius Lietuvos miestus – džiugino Kauno, Alytaus, Šiaulių, Panevėžio ir Klaipėdos gyventojus.

2019-aisiais uostamiestyje buvo užfiksuotas lankomumo rekordas – šventėje apsilankė, 100 sporto šakų, rungčių ir su olimpizmu susijusių veiklų išbandė, parodomąsias varžybas stebėjo, olimpinių vertybių ir istorijos mokėsi net 30 tūkstančių žmonių. Šventę vainikavo Monique koncertas ir sporto kino seansai ant Baltijos jūros kranto.

Aktyviai dalyvauti šventėje organizatoriai skatina prizais. Visi šventės dalyviai renginio dieną arba išankstiniu būdu atsiima Dalyvio pasą, kuriame išbandydami įvairiausias rungtis Olimpinės dienos metu renka taškus – jie vakare iškeičiami į medalius, suvenyrus ir dovanas.

Renginį organizuoja Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinis fondas, kasmet prie augančios šventės kokybės prisideda miesto-šeimininko savivaldybė, Lietuvos sporto federacijos ir klubai.

LTeam žiemos festivalis

LTeam žiemos festivalis – 2014 metais Lietuvos tautinio olimpinio komiteto pradėta rengti didžiausia Lietuvoje žiemos sporto ir pramogų šventė. Pirmaisiais metais LTeam žiemos festivalis vyko Ignalinoje, 2015, 2016, 2017 – Druskininkuose, 2018 – Jonavoje, o 2019 ir 2020 – vėl Druskininkuose.

2019 metais visai šeimai skirtas festivalis pirmą kartą buvo surengtas net tris dienas – visą savaitgalį, tad tąkart jame apsilankė net 10 tūkstančių žmonių.

LTeam žiemos festivalis vyksta Olimpinės dienos principu – visi šventės dalyviai gauna nemokamą Dalyvio pasą, kuriame atlikdami sportines veiklas renka taškus, o šie dienos pabaigoje iškeičiami į medalius, suvenyrus ir dovanas.

Festivalio programa – itin įvairi: nuo įvairių bėgimų, lenktynių rogutėmis ir orientacinio sporto varžybų – iki šventės dalyvių itin pamėgto tarptautinio sporto talismanų konkurso, sporto kino filmų seanso, baidarių slalomo varžybų ir geriausių Lietuvos atlikėjų koncertų.

2020-aisiais vykusiame renginyje buvo organizuotas ir Lietuvos sniego tinklinio čempionatas, kurio laimėtojai iškovojo kelialapius į Europos pirmenybes. Itin didelio pasisekimo pirmąjį 2020-ųjų vasario savaitgalį sulaukė nemokamas Sauliaus Prūsaičio koncertas – skaičiuojama, kad jame šėlo net 900 gerbėjų, sausakimšai užpildžiusių „Snow areną“.

„Tikrai nesitikėjau, kad bus taip linksma. Buvo labai daug įdomių užduočių – labai patiko banglentę išbandyti ir technikos pasimokyti, akrojogos treniruotė taip pat buvo labai profesionali. Negalvojau, kad čia visko bus tiek daug ir taip linksmai“, – prisipažino 2020-aisiais pirmą kartą šventėje buriuotoja Viktorija Andrulytė.

Renginyje kasmet apsilanko būrys LTeam – Lietuvos olimpinės komandos – narių, be to, čia nuolat galima išvysti ir svečių iš užsienio. Štai paskutiniame festivalyje varžėsi dalyviai iš Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Šiaurės Makedonijos, Portugalijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos ar Lenkijos.

„Labai mėgstu keliauti ir dalyvauti bėgimuose – pirmą kartą lankiausi Druskininkuose: labai norėjau pamatyti šį miestą ir išbandyti save bėgimo varžybose, – bendraudamas su LTOK.lt pasakojo su draugų kompanija iš Suvalkų atvykęs Patrykas Jaglowskis.

– Dalyvavau lietuviškos olimpinės mylios bėgime ir Xtrasos 10 km bėgimo varžybose. Tai buvo nepaprasta patirtis, ypač kalbant apie Xtrasą, nes trasa buvo labai smagi. Įdomios varžybos, besišypsantys žmonės, gausybė veiklų, koncertas, nereali atmosfera – Druskininkuose praleidau tobulą savaitgalį.“

LTeam apdovanojimai

„LTeam apdovanojimai“ – kasmetinis geriausių Lietuvos sportininkų pagerbimas, į kuriuos pretenduoja olimpinių sporto šakų atstovai. Apdovanojimų metu pagerbiami laureatai šiose nominacijų kategorijose: „Metų sportininkas“, „Metų sportininkė“, „Metų vyrų komanda“, „Metų moterų komanda“, „Metų treneris“, „Metų trenerė“, „Metų proveržis“ ir „Metų pergalė“.

Specialios nominacijos skiriamos „Už pagalbą sportininkams“ bei „Už viso gyvenimo nuopelnus“, o nuo 2017 metų geriausių Lietuvos sportininkų rinkimuose pagerbiamas populiariausias Lietuvos atletas. Pastarąją nominaciją lemia tik tautos balsas – vyksta atviras visuomenės balsavimas.

„LTeam apdovanojimų“ nugalėtojus renka Lietuvos sporto organizacijų deleguoti asmenys ir visuomenė. Į nominacijas sportininkai įtraukiami už pasiekimus nuo praėjusių metų gruodžio 1 iki einamųjų metų gruodžio 1 dienos. Balsavimas už geriausius sportininkus vyksta portale lrytas.lt.

Lietuvos geriausieji:

1994 m. – Raimundas Mažuolis (plaukimas)

1995 m. – Remigijus Lupeikis (dviračių sportas)

1996 m. – Arvydas Sabonis (krepšinis)

1997 m. – Raimondas Šiugždinis (buriavimas)

1998 m. – Diana Žiliūtė (dviračių sportas)

1999 m. – Edita Pučinskaitė (dviračių sportas)

2000 m. – Virgilijus Alekna (lengvoji atletika)

2001 m. – Rasa Polikevičiūtė (dviračių sportas)

2002 m. – Raimondas Rumšas (dviračių sportas)

2003 m. – Šarūnas Jasikevičius (krepšinis)

2004 m. – Virgilijus Alekna

2005 m. – Virgilijus Alekna

2006 m. – Virgilijus Alekna

2007 m. – Ramūnas Šiškauskas (krepšinis)

2008 m. – Edvinas Krungolcas (šiuolaikinė penkiakovė)

2009 m. – Simona Krupeckaitė (dviračių sportas)

2010 m. – Simona Krupeckaitė

2011 m. – Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė)

2012 m. – Rūta Meilutytė (plaukimas)

2013 m. – Rūta Meilutytė

2014 m. – Rūta Meilutytė ir Jevgenijus Šuklinas

2015 m. – Laura Asadauskaitė ir Ramūnas Navardauskas (dviračių sportas)

2016 m. – Simona Krupeckaitė ir Aurimas Didžbalis (sunkioji atletika)

2017 m. – Airinė Palšytė (lengvoji atletika) ir Andrius Gudžius (lengvoji atletika)

2018 m. – Rūta Meilutytė ir Andrius Gudžius

LTeam Kalėdos

„LTeam Kalėdos“ – Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Lietuvos olimpinio fondo kartu su partneriais inicijuota kasmetinė socialinė akcija, kurios metu darželiams ir mokykloms išdalinamas sporto inventorius už ne mažiau nei 10 tūkstančių eurų.

Akcijos tikslas – padėti kuo daugiau Lietuvos vaikų atrasti malonumą saugiai ir smagiai sportuoti bei per sportą sukurti dar stipresnį bendrystės jausmą.

Prie akcijos „LTeam Kalėdos“ kviečiami prisijungti visi norintys – įmonės, įstaigos, organizacijos, fiziniai asmenys. Kasmet inventoriaus mokykloms ir darželiams padovanoja ir Lietuvos olimpiečiai – būtent jie akcijos pabaigoje į ugdymo įstaigas atveža šias kalėdines dovanas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS