Lietuvos mažųjų žaidynės

Nuo 2015 metų organizuojamos „Lietuvos mažųjų žaidynės“ – didžiausias savo kategorijoje, visą Lietuvą apimantis, vaikus, pedagogus, ugdymo įstaigų administracijos darbuotojus bei tėvus įtraukiantis projektas. Pagrindinis jo tikslas – padėti jauniausiai visuomenės daliai – darželinukams – suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą.

2020 metais „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ dalyvavo 290 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Per penkerius gyvavimo metus projektas išaugo trigubai ir šiuo metu įtraukia daugiau nei 22 tūkstančius darželinukų.

Lietuvos mažųjų žaidynių globėja – ponia Diana Nausėdienė

+14

Paskutiniuose sezonuose darželinukus „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ aplankė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas, paplūdimio tinklininkė Vytenė Vitkauskaitė, boksininkas Tadas Tamašauskas, ėjikė Brigita Virbalytė, maratonininkas Remigijus Kančys ir kt.

Žaidynių tikslas – skleisti olimpines idėjas priešmokyklinio amžiaus vaikų tarpe, formuoti teigiamą požiūrį į fizinį aktyvumą ir sportą, tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį, skatinti pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ pagrindas – skirtingų estafečių varžybos ir fizinio aktyvumo renfiniai, kurie yra organizuojami trimis etapais. Kiekviename etape pedagogai ir projekto organizatoriai siekia sukurti galimybes vaikams patirti džiaugsmą sportuojant, aktyviai praleisti laiką, ugdyti fizinius gebėjimus. Vis daugiau dėmesio skiriama ne varžymuisi, o džiaugsmui sportuoti, judėjimo įpročiui formuoti.

Estafetės sukurtos taip, kad būtų ugdomi įvairūs ikimokyklinio amžiaus vaikų fiziniai gebėjimai, tad „Lietuvos mažųjų žaidynėse“ svarbiausia yra kokybiškas vaikų fizinis ugdymas ir olimpinių vertybių, tokių kaip draugystė, džiaugsmas sportuojant, pagarba diegimas.

„Lietuvos mažųjų žaidynių“ 2020 sezono pabaiga:

Projektas įprastai prasideda iškart po Naujųjų metų ir vyksta trimis etapais:

  1. Mažųjų žaidynių festivaliai ugdymo įstaigose, kur dalyvauja visi darželio ar specializuotos ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikai,
  2. Mažųjų žaidynių festivaliai miestuose,
  3. Finaliniai festivaliai.

2007 m. atlikto Tarptautinio šeimų gyvensenos tyrimo duomenimis, maždaug pusės Lietuvos ikimokyklinukų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, t.y. jie iš viso nesimankštino (41,4 proc.) arba mankštinosi retai (12,5 proc.). Vaikai daug laiko praleidžia pasyviai, prie televizoriaus ar kompiuterio. Ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankantys vaikai 2 kartus per savaitę dalyvauja kūno kultūros užsiėmimuose, tačiau to nepakanka augančiam vaikui. Vienas iš Lietuvos gyventojų 2008-2020 metų fizinio aktyvumo skatinimo strategijos uždavinių – populiarinti fizinį aktyvumą įvairiuose gyventojų sluoksniuose ir siekti, kad fizinis aktyvumas taptų bendrosios kultūros dalimi.

Atsižvelgiant į teigiamus projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės“ dalyvių atsiliepimus ir nuolat didėjantį projekte dalyvaujančių įstaigų skaičių, organizatoriai planuoja tolesnę projekto plėtrą.

„Lietuvos mažųjų žaidynių 2019“ finalinis festivalis Jonavoje:

+46

Projekto organizatoriai skiria didelį dėmesį pedagogų kvalifikacijos tobulinimui ir gerosios patirties sklaidai. Seminarai, susitikimai, metodinės rekomendacijos ir įvairios veiklos leidžia tobulinti profesines kompetencijas, atsiskleisti pedagogų kūrybiškumui, suteikia galimybes pasidalinti ugdymo proceso tobulinimo idėjomis su kolegomis iš visos Lietuvos.

Projekto dalyvių apklausa parodė, kad 98 proc. pedagogų „Lietuvos mažųjų žaidynes“ vertina labai gerai, o projekto metu parengtos judėjimo užduotys ir metodinės rekomendacijos tapo daugumos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdymo programų dalimi.

„Lietuvos mažųjų žaidynes“ LTOK organizuoja drauge su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija.

Visas „Lietuvos mažųjų žaidynių“ naujienas rasite svetainėje www.mazujuzaidynes.lt.

Lietuvos mažųjų žaidynių svečiai

Lietuvos mažųjų žaidynės

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS