Lietuvos mažųjų žaidynės

 

Lietuvos mažųjų žaidynės – didžiausias savo kategorijoje, visą Lietuvą apimantis, vaikus, pedagogus, ugdymo įstaigų administracijos darbuotojus bei tėvus įtraukiantis projektas. Pagrindinis jo tikslas – padėti ikimokyklinio ugdymo vaikams suprasti ir pajusti fizinio aktyvumo teikiamą džiaugsmą. Projektą globoja pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

Žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos. Specialios užduotys yra skirtos visapusiškam vaikų fizinių savybių lavinimui. Žaidynių dalyviai bėgioja, šuoliuoja, laipioja, mėto, treniruoja pusiausvyrą ir žaidžia žaidimus, lavinančius skirtingus judesius.

Etapai:

  • Pirmasis vyks įstaigose, o dalyvauti galės visų amžiaus grupių vaikai. Jo metu ikimokyklinukai įsitrauks į vaizdo įrašų formatu pateiktas pamokėles.
  • Antrajame vyks įstaigų festivaliai, kuriuose, jei pandeminė situacija leis, dalyvaus visi kiekvienos įstaigos vaikai.
  • Trečiojo etapo metu vyks net 10 LTMŽ festivalių visoje Lietuvoje, kuriuose, pandemijos situacijai leidžiant, susitiks skirtingų įstaigų vaikai.

Kviečiame registruoti savo įstaigą į naująjį 2022 metų projekto sezoną.

Dalyvių registracija vyksta iki gruodžio 15 dienos. Registracijos anketą rasite čia.

2021 metais žaidynėse dalyvavo 324 ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Tai – daugiau nei trečdalis visų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų arba apie 48 500 dalyvių (vaikų). Projekto metu kuriama tiek vaikus, tiek pedagogus vienijanti bendruomenė. Ikimokyklinio amžiaus ugdymo pedagogai žaidynių metu kviečiami susitikti ir bendrauti, dalyvauti jiems skirtuose seminaruose bei dalytis ugdymo metodais ir žiniomis. 

2020 metais Lietuvos mažųjų žaidynėse dalyvavo 290 Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Per penkerius gyvavimo metus projektas išaugo trigubai ir šiuo metu įtraukia daugiau nei 22 tūkstančius darželinukų.

+14

Projekte dalyvaujantys vaikai jau turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte, Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentu Mindaugu Biliumi, šuolininku į aukštį Adrijumi Glebausku, paplūdimio tinklininke Vytene Vitkauskaite, boksininku Tadu Tamašausku, ėjike Brigita Virbalyte, maratonininku Remigijumi Kančiu ir kitais žinomais sportininkais.

„Lietuvos mažųjų žaidynių 2019“ finalinis festivalis Jonavoje:

+46

Projekto organizatoriai skiria didelį dėmesį pedagogų kvalifikacijos tobulinimui ir gerosios patirties sklaidai. Seminarai, susitikimai, metodinės rekomendacijos ir įvairios veiklos leidžia tobulinti profesines kompetencijas, atsiskleisti pedagogų kūrybiškumui, suteikia galimybes pasidalinti ugdymo proceso tobulinimo idėjomis su kolegomis iš visos Lietuvos.

Projekto dalyvių apklausa parodė, kad 98 proc. pedagogų Lietuvos mažųjų žaidynes vertina labai gerai, o projekto metu parengtos judėjimo užduotys ir metodinės rekomendacijos tapo daugumos ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdymo programų dalimi.

Lietuvos mažųjų žaidynes LTOK organizuoja drauge su Respublikine ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacija. Projektas iš dalies finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Visas Lietuvos mažųjų žaidynių naujienas rasite svetainėje www.mazujuzaidynes.lt.

Lietuvos mažųjų žaidynių svečiai

Lietuvos mažųjų žaidynės

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS