LIETUVOS SPORTO APDOVANOJIMAI 2023

Lietuvos sporto apdovanojimai – prestižinė šventė, kurios metu tradiciškai pagerbiami geriausi olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, treneriai, komandos.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Lietuvos paralimpinio komiteto ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuojamame renginyje 2023 metais bus įteikta 11 apdovanojimų, iš kurių 5 skirti olimpinio, 5 – paralimpinio sporto laureatams, taip pat išskirtinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Tiek olimpinio, tiek paralimpinio sporto laureatai bus vertinami „Metų sportininkas“„Metų sportininkė“„Metų komanda“„Metų treneris(-ė)“„Metų proveržis“ kategorijose.

Iškilminga Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 21 d. 19:30 val., Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Renginį tiesiogiai transliuos TV3 televizija.

Kandidatus olimpinio sporto nominacijoms siūlė sporto federacijos, o finalininkus išrinko Lietuvos sporto apdovanojimų taryba, sudaryta iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto,  Lietuvos paralimpinio komiteto, Lietuvos sporto žurnalistų federacijos, Lietuvos sporto federacijų sąjungos, Lietuvos savivaldybių sporto padalinių vadovų asociacijos, Lietuvos olimpinio fondo, LTOK sportininkų komisijos atstovų.

Tarybos balsas sudarys 80 proc. balsavimo rezultato. Likusius 20 proc. galutinio balsavimo rezultato renkant olimpinio sporto laureatus lems visuomenės balsas. Išreikšti savo nuomonę renkant metų geriausius kviečiami visi norintys. Balsuoti galima vieną kartą per dieną iš vieno IP adreso iki gruodžio 11 d. 23:59 val., pasirenkant savo favoritus žemiau esančioje balsavimo formoje.

Apdovanojimų Taryba kandidatus penkioms nominacijoms atrinko atsižvelgiant į rezultatus, nuo 2022 m. lapkričio 1 d. iki 2023 m. lapkričio 1 d. pasiektus olimpinėse rungtyse.

Metų sportininkas
PRISTATO
Mykolas Alekna

Lengvoji atletika

Disko metikas pasaulio čempionate iškovojo bronzos medalį, tapo Europos iki 23 metų čempionu bei pagerino šių varžybų rekordą, iškovojo pirmąjį karjeroje olimpinį kelialapį, o balandžio pabaigoje diską nusviedė net 71,00 m, taip užfiksuodamas 18-ą rezultatą per visą šios rungties istoriją.

Danas Rapšys

Plaukimas

Tapo pirmuoju lietuviu, užsitikrinusiu bilietą į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes – normatyvus plaukikas įvykdė dvejose rungtyse. Pasaulio čempionate užėmė 17-ą (72 dalyviai) ir 32-ą (asmeninis rekordas, 115 dalyvių) vietas.

Andrius Gudžius

Disko metikas Europos žaidynėse iškovojo bronzos medalį, pasaulio čempionate užėmė 6-ą vietą ir iškovojo kelialapį į savo trečiąsias karjeroje olimpines žaidynes.

Metų sportininkė
PRISTATO
Dominika Banevič

Breikas

Naujosios olimpinės sporto šakos breiko atstovė, būdama 16 metų, tapo pasaulio ir Europos čempione, Europos žaidynėse pasipuošė bronzos medaliu ir užsitikrino asmeninį kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Rūta Meilutytė

Plaukimas

Planetos pirmenybėse ilgajame baseine plaukdama krūtine dukart tapo pasaulio čempione – olimpinėje 100 metrų ir neolimpinėje 50 m rungtyse. Pastarojoje lietuvė pagerino ir pasaulio rekordą. Rūtos kišenėje – taip pat ir bilietas į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Šiuolaikinė penkiakovė

Europos žaidynių asmeninėse varžybose užėmė 4-ą vietą, iškovojo sidabrą komandinėje įskaitoje ir užtikrino Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes bei taip pat 4-ta finišavo ir pasaulio čempionate.

Metų komanda
PRISTATO
Kamilė Nacickaitė, Giedrė Labuckienė, Martyna Petrėnaitė ir Gabrielė Šulskė

3×3 krepšinis

Dukart perrašė Lietuvos 3×3 krepšinio istorijos metraščius. Merginų ketvertukas tapo Europos žaidynių čempionėmis ir pasidabino bronzos medaliais Europos čempionate.

Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė

Irklavimas

Porinę dvivietę valtį irkluojantis duetas svarbiausiose metų varžybose dukart pasipuošė sidabro medaliais – vicečempionėmis tapo ir Europos, ir planetos pirmenybėse. Be to, merginų įgula iškovojo Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Simonas Maldonis, Mindaugas Maldonis, Ignas Navakauskas ir Artūras Seja

Baidarių ir kanojų irklavimas

Pasaulio čempionato keturviečių baidarių 500 m finale finišavo šešti ir pirmą kartą Lietuvos istorijoje iškovojo Lietuvai kelialapį į šios rungties varžybas olimpinėse žaidynėse. Taip pat užėmė 9-ą vietą Europos žaidynėse.

Metų treneris
PRISTATO
Dainius Novickas

Padėjo Lietuvos 3×3 krepšinio rinktinėms iškovoti 4 medalius. Moterų komanda laimėjo auksą Europos žaidynėse ir bronzą Europos čempionate, vyrai – sidabrą Europos čempionate, merginų U23 ekipa – bronzą pasaulio čempionate.

Mantas Jusis

Specialisto treniruojamas disko metikas Mykolas Alekna iškovojo pasaulio čempionato bronzą, Europos iki 23 čempionato auksą ir iškovojo kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes. Taip pat padėjo Martynui Aleknai patekti į planetos pirmenybes, kuriose jis užėmė 20-ą vietą.

Virgaudas Leknickas

Irklavimas

Specialisto treniruojamų auklėtinių pasiekimai: Donata Karalienė ir Dovilė Rimkutė – planetos pirmenybių ir Europos čempionato sidabro medaliai bei kelialapis į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes, Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė – 10 vieta pasaulio čempionate ir olimpinis kelialapis, K. Kralikaitė ir Martyna Kazlauskaitė – pasaulio iki 23 metų čempionato auksas.

Metų proveržis
PRISTATO
Greta Karinauskaitė

3000 m kliūtinio bėgimo rungties atstovė Europos iki 23 metų čempionate pasidabino sidabro medaliu, Europos žaidynėse iškovojo bronzą, o debiutiniame suaugusiųjų pasaulio čempione liko per žingsnį nuo finalo ir bendroje įskaitoje užėmė 21-ą vietą.

Viktorija Senkutė

Irklavimas

Vienvietę valtį irkluojanti sportininkė pirmą kartą karjeroje pateko į pasaulio čempionato A finalą ir galutinėje rikiuotėje užėmė 6-ą vietą. Šiuo rezultatu ji užtikrino Lietuvai kelialapį į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes.

Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė

Paplūdimio tinklinis

Tinklininkių duetas Europos čempionate užėmė 5-ą vietą, o planetos pirmenybėse į istorinius Lietuvos metraščius įrašė pirmąsias pergales. Dvi japonių poras nugalėjusios Monika ir Ainė gautinėje įskaitoje finišavo rekordinėje – 17-oje – pozicijoje.