lt
en
KONTAKTAI

Svajonių komandos

Nuo 2017 metų Britų taryba kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK) Klaipėdos regione įgyvendina Europoje didelio pasisekimo sulaukusį projektą „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams”).

„Svajonių komandos“ – tai unikalus projektas, skirtas per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystę, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius bei suteikti žinių ir gebėjimų pedagogams ugdant mokinių tarpe lyderystę ir kitas XXI amžiaus kompetencijas, taip pat skatinti Klaipėdos regiono mokyklų bendradarbiavimą.

Antrajame projekto sezone (2018-2019m.) dalyvavo 15 Klaipėdos regiono mokyklų, į veiklas buvo įtraukti 60 jaunųjų lyderių bei 30 pedagogų – kartu jie sudarė 7 komandas. Suskirstytos pagal temas, šios patirties ir žinių sėmėsi patirtiniuose užsiėmimuose. Remdamiesi įgyta patirtimi bei įgūdžiais, vėliau jaunieji lyderiai vedė interaktyvius sportinius užsiėmimus savo mokyklų jaunesnių klasių mokiniams. Juose dalyvavo 649 mokiniai.

Ilgalaikius mokymus išklausė ir pedagogai, vyko bendri pedagogų ir mokinių mokymai bei interaktyvūs sportiniai užsiėmimai Lietuvos mokyklų žaidynių finalų dalyviams.

Programos veiklose dalyvavę mokiniai teigia įgudę laisviau bendrauti, išmokę išgirsti kitas nuomones bei su jomis dirbti, pakeitę požiūrį į konkurenciją, pažinę vienas kitą, ėmę kitaip vertinti vertybes tiek sporte, tiek gyvenime ir pajutę pasitikėjimo savimi išaugimą bei gebėjimą sklandžiau dirbti komandoje.

Mokytojai kaip vieną didžiausių projekto rezultatų įvardijo suvokimą, kad pedagogai turi leisti mokiniams klysti. Pedagogai taip pat pripažino, kad projekto metu patobulėjo ne tik kaip profesionalai, bet ir kaip asmenybės.

Projektas „Svajonių komandos“ yra tęstinis, jis vyks ir 2019-2020 mokslo metais.  

Projekte „Svajonių komandos“ dalyvavusių mokyklų sąrašas

Projekto „Svajonių komandos“ momentai

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS