lt
en
KONTAKTAI

Lietuvos mokyklų žaidinės

Lietuvos mokyklų žaidynės – didžiausios sporto varžybos Lietuvoje, turinčios savo internetinę svetainę, Facebook paskyrą, savaitinę TV laidą ir net globėją – Lietuvos Respublikos prezidentą.

Šių varžybų geografija apima 59 Lietuvos savivaldybes, kasmet žaidynėse dalyvauja apie 200 tūkst. moksleivių iš daugiau kaip 1000 mokyklų. Geriausi iš geriausių susitinka finalo etapuose, kurie įprastai vyksta grandioziniuose „LTeam olimpiniame žiemos festivalyje“ bei „Olimpinėje dienoje“.

Smagiausi „Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos 2018-2019 metų epizodai:

Į žaidynių programą įtrauktos 25 sporto šakos. Varžybų „meniu“ kasmet koreguojamas, tad atrasti sau tinkamiausią, įdomiausią ar „patogiausią“ šaką gali kiekvienas moksleivis. Šis projektas siekia ne tik išaiškinti sportiškiausias mokyklas, bet ir sudaro sąlygas mokiniams sporto pagalba ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų, įgauti naujų įgūdžių.

Kiekvienoje iš 25 sporto šakų, patekusių į žaidynių programą, varžosi mokiniai iš bent 15 savivaldybių. Žaidynės vyksta spalio – birželio mėnesiais. Visų sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais – mokyklų, savivaldybių, zonines ir tarpzonines varžybas vainikuoja finalai.

2019 metais žiemos sporto šakų finalai vyko Druskininkuose, didžiausioje Lietuvos žiemos sporto šventėje, „LTeam olimpiniame žiemos festivalyje“ (10 tūkst. dalyvių). Šešių rungčių finaluose varžėsi apie 400 moksleivių iš visos Lietuvos.

2017-2018 metų Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojų apdovanojimai:

+65

Vasaros sporto šakų finalai vyksta „Olimpinėje dienoje“, kurią mini daugelis pasaulio valstybių. 2019 metais toks renginys vyko Klaipėdoje ir sutraukė apie 30 tūkst. dalyvių, iš kurių 500 buvo Lietuvos mokyklų žaidynių finalininkai.

Šio grandiozinio projekto organizatoriai siekia užtikrinti, kad mokiniai ne tik pamėgtų sportą, gyventų fiziškai aktyvų gyvenimą, bet ir kad rungtųsi geriausiose Lietuvos sporto bazėse, rastų save ir savus žiniasklaidoje, soc. medijose, TV laidose.

Kvadrato varžybos: LMŽ čempionai vs. „Kažkur matyti“:

+90

Svarbiausių varžybų finalo etapuose moksleiviai varžėsi Kauno sporto halėje, Klaipėdos „Švyturio“, Panevėžio „Cido“, Šiaulių arenose. Žaidynių uždarymo ir atidarymo renginiai vyksta Valdovų rūmuose ar net Lietuvos Prezidentūros kiemelyje.

Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Daugiau informacijos mūsų interneto svetainėje

www.lmz.lt

Lietuvos mokyklų žaidynių akimirkos

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS