Lietuvos mokyklų žaidynės

Lietuvos mokyklų žaidynės – didžiausias mokiniams skirtas sporto projektas Lietuvoje, kurį globoja Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Šių varžybų geografija apima 59 Lietuvos savivaldybes, kasmet žaidynėse dalyvauja iki 200 tūkst. moksleivių iš daugiau kaip 900 mokyklų. Geriausi iš geriausių susitinka finalo etapuose, kurie įprastai vyksta ir „LTeam žiemos festivalyje“ bei „Olimpinėje dienoje“.

Smagiausi „Lietuvos mokyklų žaidynių“ TV laidos 2019-2020 metų epizodai:

Į žaidynių programą įtraukta 21 sporto šaka. Sporto šakų sąrašas kasmet yra atnaujinamas, kiekvienas moksleivis galėtų atrasti sau tinkamiausią ar įdomiausią. Šis projektas siekia ne tik išaiškinti sportiškiausias mokyklas, bet ir sudaro sąlygas mokiniams sporto pagalba ugdyti save, susirasti naujų draugų, išmokti siekti užsibrėžtų tikslų, įgauti naujų įgūdžių.

Kiekvienoje iš 21 sporto šakos, patekusios į žaidynių programą, varžosi mokiniai iš bent 15 savivaldybių. Žaidynės vyksta spalio – birželio mėnesiais. Sporto šakų varžybos vykdomos penkiais etapais – mokyklų, savivaldybių, zonines ir tarpzonines varžybas vainikuoja finalai.

2019 metais žiemos sporto šakų finalai vyko Druskininkuose, didžiausioje Lietuvos žiemos sporto šventėje, „LTeam žiemos festivalyje“ (10 tūkst. dalyvių). Šešių rungčių finaluose varžėsi apie 400 moksleivių iš visos Lietuvos.

2018-2019 metų Lietuvos mokyklų žaidynių nugalėtojų apdovanojimai:

+27

Šio projekto organizatoriai siekia užtikrinti, kad mokiniai ne tik pamėgtų sportą, gyventų fiziškai aktyvų gyvenimą, bet ir kad rungtųsi geriausiose Lietuvos sporto bazėse, rastų save ir savus žiniasklaidoje, soc. medijose, TV laidose.

Kvadrato varžybos: LMŽ čempionai vs. „Kažkur matyti“:

+22

Svarbiausių varžybų finalo etapuose moksleiviai varžėsi Kauno sporto halėje, Klaipėdos „Švyturio“, Panevėžio „Cido“, Šiaulių arenose. Žaidynių uždarymo ir atidarymo renginiai vyksta Valdovų rūmuose ar net Lietuvos Prezidentūros kiemelyje.

Lietuvos mokyklų žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Daugiau informacijos interneto svetainėje

Lietuvos mokyklų žaidynių akimirkos

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS