logo
days
hours
mins
secs

Olimpinė karta

„Olimpinė karta” – tai nuo 2001 metų vykstanti ilgalaikė programa (iki 2015 m. ji vadinosi „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“), skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje.

„Olimpinėje kartoje“ dalyvauja per pusantro šimto ikimokyklinių įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų iš visos šalies. Programos tikslinės grupės – vaikai, pedagogai, ikimokyklinės įstaigos ir mokyklos.

Programos stuburą sudaro olimpinio švietimo idėjos, jos misija – ugdyti olimpiečius sporte ir gyvenime. 

„Olimpinės kartos” programoje savanoriškai dalyvauja ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos, integruojančios olimpines idėjas į formalųjį ir neformalųjį ugdymo procesą.

PARAIŠKA TAPTI PROGRAMOS „OLIMPINĖ KARTA“ NARIAIS 2024

Mg 5447 920x614

Programoje dalyvaujantys mokiniai yra skatinami sportuoti, mokytis kūrybiškai ir išreikšti save. Vaikai ir jaunimas tampa aktyvesni, drąsesni, išmoksta užsibrėžti tikslų ir jų siekti, o draugiškumas ir pagarba jiems tampa natūralia elgsena.

Į „Olimpinės kartos“ programą taip pat aktyviai įtraukiami pedagogai. „Olimpinė karta” organizuoja pedagogų kvalifikacijos tobulinimą, bendrus seminarus mokytojams ir jaunimui, konferencijas, vasaros stovyklas, konkursus ir veiklas vaikams, susitikimus su olimpiečiais. Aktyviai į veiklas įsitraukiantys pedagogai jau naudoja inovatyvius mokymo metodus, įtraukia mokinius į ugdymo proceso organizavimą.

Olimpinės kartos mokymai 2018:

„Olimpinės kartos“ sudedamosios dalys

„Olimpinės kartos“ ambasadorių mokymai.

Penkių dienų mokymų metu yra formuojamos „Olimpinės kartos” programos ambasadorių komandos, sudarytos iš mokinių ir mokytojų, kurie bendradarbiaudami įgyvendina fizinį aktyvumą skatinančias veiklas savo mokyklose, taip prisidėdami prie mokyklos bendruomeniškumo stiprinimo. „Olimpinės kartos“ ambasadoriai vėliau yra pasitelkiami renginiams ir veikoms organizuoti savo mokyklose ir bendruomenėse, savanoriauja LTOK renginiuose.

Sporto komunikacijos specialistų / sporto renginių organizatorių mokymai

Vasario mėnesį, „LTeam žiemos festivalio” metu, organizuojami mokymai, skirti „Olimpinės kartos“ programos mokyklų mokiniams. Mokymai vyksta tris dienas. Pirmas dvi dienas mokiniai turi galimybę gilinti savo žinias komunikacijos ir renginių organizavimo srityse. Mokymus veda patyrę žurnalistai, fotografai, komunikacijos specialistai. Trečiąją dieną mokiniai praktiškai pritaiko įgytas žinias ir atlieka įvairias užduotis Lietuvos mokyklų žaidynių finalinio etapo ir „LTeam žiemos festivalio” metu.

Olimpinio projekto konkursas

LTOK finansuoja projekto „Olimpinė karta“ narių iniciatyvas, planuojamus organizuoti renginius, kurių pagrindinis tikslas – vaikams ir jaunimui diegti olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, skatinti fizinį aktyvumą, išbandyti skirtingas sporto šakas. Kiekvienais metais „Olimpinės kartos“ projekto nariai įgyvendina veiklas atsižvelgdami į tų metų temą ar organizatorių akcentuojamas veiklas. 2020 m. finansuoti 48 ugdymo įstaigų projektai.

„Olimpinės kartos“ dirbtuvės

Birželio mėnesį, Olimpinės dienos metu, dirbtuvėse vyksta įvairios edukacinės programos, kurių metu vaikai nuo 3 metų amžiaus gali susipažinti su olimpinėmis vertybėmis, patirti mokslo, žinių, meno, kultūros ir olimpizmo teikiamą džiaugsmą. Dirbtuvėse pabrėžiama, kad sportą galime atrasti per įvairias veiklas ir atvirkščiai : per sportą galime pažinti meną, kultūrą, mokslą ir panašiai.

„Olimpinės kartos apdovanojimai

Kovo mėnesį, „Olimpinio švietimo forumo” metu, vyksta „Olimpinės kartos“ apdovanojimai. Juose pagerbiami aktyviausi ir iniciatyviausi projekto nariai. Apdovanojimai teikiami šešiose kategorijose: metų ikimokyklinės ugdymo įstaigos pedagogas, metų bendrojo ugdymo mokyklos pedagogas, metų olimpinė įstaiga (ikimokyklinio ugdymo įstaiga ir bendrojo lavinimo mokykla), metų projektas ir metų kilnus poelgis.

Kita svarbi informacija

Siekiant tapti Olimpinės kartos nariais ir papildyti olimpinių įstaigų tinklą Lietuvoje, reikia atlikti kelis nesudėtingus žingsius. Plačiau apie juos skaitykite www.olimpinekarta.lt.

Programos „Olimpinė karta“ narių sąrašas

Programos „Olimpinė karta” akimirkos