lt
en
KONTAKTAI

Olimpinė karta

„Olimpinė karta” – tai 17 metų vykstanti ilgalaikė programa (iki 2015 m. ji vadinosi „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas“), skirta vaikų ir jaunimo olimpiniam ugdymui, olimpinių idėjų ir sporto kaip ugdymo priemonės sklaidai Lietuvoje.

„Olimpinėje kartoje“ dalyvauja 120 ikimokyklinių įstaigų ir bendrojo ugdymo mokyklų iš visos šalies. Programos tikslinės grupės – vaikai (5-13 m.), jaunimas (14-18 m.), pedagogai, ikimokyklinės įstaigos ir mokyklos.

Programos stuburą sudaro olimpinio švietimo idėjos, jos misija – ugdyti olimpiečius sporte ir gyvenime. „Olimpinė karta” yra edukacinė programa, per sportą ugdanti laimingus, sveikus ir aktyvius Lietuvos vaikus”, – sako LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

„Olimpinės kartos” programoje savanoriškai dalyvauja ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir bendrojo ugdymo mokyklos, integruojančios olimpines idėjas į formalųjį ir neformalųjį ugdymo procesą.

Olimpinė karta

Programoje dalyvaujantys mokiniai yra skatinami sportuoti, mokytis kūrybiškai ir išreikšti save. Vaikai ir jaunimas tampa aktyvesni, drąsesni, išmoksta užsibrėžti tikslų ir jų siekti, o draugiškumas ir pagarba jiems tampa natūralia elgsena.

Į „Olimpinės kartos“ programą taip pat aktyviai įtraukiami pedagogai. „Olimpinė karta” organizuoja mokytojų kvalifikacijos tobulinimą, bendrus seminarus mokytojams ir jaunimui, konferencijas, vasaros stovyklas, konkursus ir veiklas vaikams, susitikimus su olimpiečiais. Aktyviai į veiklas įsitraukiantys pedagogai jau naudoja inovatyvius mokymo metodus, įtraukia mokinius į ugdymo proceso organizavimą.

Olimpinės kartos mokymai 2018:

„Olimpinės kartos“ sudedamosios dalys

„Olimpinės kartos“ ambasadorių mokymai.

Penkių dienų mokymų metu yra formuojamos projekto „Olimpinė karta” ambasadorių komandos, sudarytos iš mokinių ir mokytojų, kurie bendradarbiaudami įgyvendina fizinį aktyvumą skatinančias veiklas savo mokyklose, taip prisidėdami prie mokyklos bendruomeniškumo stiprinimo. „Olimpinės kartos“ ambasadoriai vėliau yra pasitelkiami renginiams ir veikoms organizuoti savo mokyklose ir bendruomenėse, savanoriauja LTOK renginiuose.

Sporto komunikacijos specialistų / sporto renginių organizatorių mokymai

Vasario mėnesį, „LTeam olimpinio žiemos festivalio” metu, organizuojami mokymai, skirti „Olimpinės kartos“ programos mokyklų mokiniams. Mokymai vyksta tris dienas. Pirmas dvi dienas mokiniai turi galimybę gilinti savo žinias fotografijos, žurnalistikos ir renginių organizavimo srityse. Mokymus veda patyrę žurnalistai, fotografai, komunikacijos specialistai. Trečiąją dieną mokiniai praktiškai pritaiko įgytas žinias ir atlieka įvairias užduotis Lietuvos mokyklų žaidynių finalinio etapo ir „LTeam olimpinio žiemos festivalio” metu.

Olimpinio projekto konkursas

LTOK finansuoja projekto „Olimpinė karta“ narių iniciatyvas, planuojamus organizuoti renginius, kurių pagrindinis tikslas – vaikams ir jaunimui diegti olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, skatinti fizinį aktyvumą, išbandyti skirtingas sporto šakas. Kiekvienais metais „Olimpinės kartos“ projekto nariai įgyvendina veiklas atsižvelgdami į tų metų temą ar organizatorių akcentuojamas veiklas.

„Olimpinės kartos“ dirbtuvės

Birželio mėnesį, Olimpinės dienos metu, dirbtuvėse vyksta įvairios edukacinės programos, kurių metu vaikai nuo 3 metų amžiaus gali susipažinti su olimpinėmis vertybėmis, patirti mokslo, žinių, meno, kultūros ir olimpizmo teikiamą džiaugsmą. Dirbtuvėse pabrėžiama, kad olimpinis judėjimas remiasi ne tik sportu. Be jo pagrindiniai olimpinio judėjimo ramsčiai yra kultūra ir aplinkosauga.

„Olimpinės kartos apdovanojimai

Kovo mėnesį, „Olimpinio švietimo forumo” metu, vyksta „Olimpinės kartos“ apdovanojimai. Juose pagerbiami aktyviausi ir iniciatyviausi projekto nariai. Apdovanojimai teikiami šešiose kategorijose: metų ikimokyklinės ugdymo įstaigos pedagogas, metų bendrojo ugdymo mokyklos pedagogas, metų olimpinė įstaiga (ikimokyklinio ugdymo įstaiga ir bendrojo lavinimo mokykla), metų projektas ir metų kilnus poelgis.

Kita svarbi informacija

Olimpinės kartos nariais gali tapti bet kuri Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaiga ar bendrojo ugdymo mokykla.

Siekiant tapti Olimpinės kartos nariais ir papildyti olimpinių įstaigų tinklą Lietuvoje, reikia atlikti kelis nesudėtingus žingsius. Plačiau apie juos skaitykite www.olimpinekarta.lt.

 

Programos „Olimpinė karta“ narių sąrašas

Programos „Olimpinė karta” akimirkos

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS