Sporto kino festivalis

Gruodžio 2–9 dienomis Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ kino teatruose vyko jau tradiciniu tapęs, septintus metus organizuojamas Sporto kino festivalis. Tai – vienintelis sportui skirtas kino festivalis Lietuvoje, kalbantis apie sporto galią įkvėpti, keisti, gydyti, teikti džiaugsmą, integruoti. Filmų istorijos kasmet pasakoja apie kelią į tobulesnį save, priverčia sportą, o kartais ir pasaulį pamatyti kitu kampu.

Pagrindinės 2021-ųjų Sporto kino festivalio temos – tolerancija, lygybė, humaniškumas, diskriminacija, socialinė atsakomybė. Filmai taip pat apima įvairias sporto šakas, tarp kurių – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika.

Sporto ir kino mylėtojams festivalis kasmet pristato naujausias talentingų režisierių juostas, kurių dalis atkeliauja tiesiai iš didžiausių ir populiariausių pasaulio kino festivalių. Ne išimtis ir pastarieji metai – Sporto kino festivalyje rodyti filmai jau spėjo sulaukti pasaulinio pripažinimo ir net buvo siūlomi „Oskarams“!

2021 metais programos turiniui organizatoriai skyrė itin didelį dėmesį – ją sudarė bene garsiausias Lietuvos kino kritikas bei apžvalgininkas Edvinas Pukšta. Kasmet jam tenka peržiūrėti tūkstančius filmų, tačiau atrinktus filmus jis jau dabar vadina sėkmingai ir įtraukiančius kiekvieną žiūrovą. 

„Tai ne specifiniai filmai apie kokią nors specifinę sporto šaką, bet labiau taiklios, provokuojančios, įkvepiančios, asmeninės, praplečiančios akiratį dramos, kuriose sportas tik padeda iškelti opias humaniškas, socialines ir politines dilemas. Filmai prabyla apie nepastebimą diskriminaciją, pasineria ginti žmogaus teises, atskleidžia televizijos ekranuose nematomus užkulisius po varžybų, egzaminuoja atletus dažnai užgulančius nepakeliamus lūkesčius, atkreipia dėmesį į tikrus istorinius įvykius“, – prieš prasidedant festivaliui kalbėjo E. Pukšta.

Sporto kino festivalio programa 2021 metais žiūrovams parodė 9 filmus: 6 iš jų dokumentiniai, 3 – vaidybiniai. Pusę kurtų filmų režisavo moterys, kitą pusę – vyrai. Filmai išsiskyrė ir geografine gausa, programoje buvo galima rasti ne tik Europos kiną, bet ir Egipto, Kanados, Kinijos, Australijos kūrėjų darbus. 

Atidarymo filmu pastaraisiais metais buvo pasirinkta šveicarų režisieriaus Elie Grappe‘o juosta „Olga“. Išskirtinė drama jau dabar vadinama realiai pretendente į „Oskarą“, ji jau spėjo sulaukti kritikų ovacijų: sužibėjo Kanų festivalio paralelinėje programoje „Kritikų savaitė“, gavo įvertinimą už geriausią scenarijų, aplankė Karlovi Varų, San Paulo, Morelijos, Lozanos festivalius, Hamburge nuskynė Geriausio filmo, Romoje – Specialų žiuri, Briuselyje – Publikos simpatijų prizus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sporto kino šventė prasidėjo: festivalio atidaryme būrį žinomų žmonių sujaudino ukrainiečių gimnastės istorija

E. Pukštos sudarytoje programoje filmai buvo pasirinkti taip, kad sudomintų kiekvieną žiūrovą: jaunimui kino kritikas rekomendavo pamatyti „Skeiterius“, „Zatario kapitonus“, besidomintiems socialinių iššūkių temomis – „Plaukiką“, „Nadią, peteliškę“, lyčių lygybę sporte atspindėjo tokie filmai kaip „Merginos nemoka lėkti per bangas“, „Didelė ar maža“, „Komanda #MesNesusirinkomeTikŠokti“, dėmesio sulaukė ir filmas „Nenustokime bėgti“.

Festivalis su nauja ir dar spalvingesne programa planuoja sugrįžti ir 2022 metais.

Daugiau informacijos – Sporto kino festivalio feisbuke.

Sporto kino festivalio atidarymas 2021

Gruodžio 02
Sporto kino festivalis
© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS