logo
days
hours
mins
secs
Rekomendacijos žiniasklaidos atstovams dėl sporto temų ir sportininkų vaizdavimo

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuotame projekto „Lyčių lygybės link su žiniasklaida“ baigiamajame renginyje pristatytas rekomendacijų rinkinys dėl lyčių lygybės ir sportininkų atvaizdavimo žiniasklaidoje.

Seminare sporto žurnalistus, viešųjų ryšių specialistus ir sportininkus su rekomendacijomis supažindino LTOK prezidentė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė ir olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Rekomendacijos skiriamos profesionaliems žurnalistams, viešosios informacijos rengėjams ir skleidėjams. Jų tikslas – padėti sukurti aukštus profesinius etikos standartus, informuojant visuomenę vaizdu, garsu ar tekstu apie skirtingų lyčių (moterų ir vyrų) sportinę veiklą ir pasiekimus. Šiomis rekomendacijomis siekiama kurti gerąją praktiką ir užtikrinti informacijos apie vyrų ir moterų sporto pasiekimus viešojoje erdvėje lygybę.

Rekomendacijos parengtos vadovaujantis Tarptautinio olimpinio komiteto patvirtintomis „Lyčių vaizdavimo gairėmis“ (angl. – Gender Portrayal Guidelines). Jos išsiųstos visų Lietuvos portalų vadovams.

Rekomendacijos pateikiamos su geraisiais ir blogaisiais pavyzdžiais. Tokia forma dokumentas buvo pristatytas „Lyčių lygybės link su žiniasklaida“ seminare.

Paspaudę ČIA rasite lyčių lygybės ir tinkamo sportininkų atvaizdavimo žiniasklaidoje rekomendacijas:

„Lyčių lygybė, vienodos galimybės – aktuali tema. Kuo labiau į ją giliniesi, tuo ji svarbesnė. Kaip minėjau prieš pusmetį vykusioje pirmoje šio projekto dalyje, siūlydami pokyčius nesiekiame revoliucijos. Drauge su Lietuvos sporto žurnalistų federacija ir kitais partneriais siekiame tobulinti patys save, pamažu, nuosekliai keisti nusistovėjusius stereotipus ir standartus, šviesti visuomenę. Skatiname atletus ir žiniasklaidą daugiau bendrauti, suprasti vieni kitų poreikius ir tikslus, analizuoti pasaulines tendencijas, suprasti jas, įdiegti į savo kasdienybę,“- seminare kalbėjo D. Gudzinevičiūtė.

Lyčių lygybė sporte – viena prioritetinių TOK krypčių. Šia aktualia tema 2020-aisiais, olimpiniais metais, LTOK toliau diskutuos su sporto žurnalistais, organizacijomis ir federacijomis, drauge su Lietuvos sporto žurnalistų federacija planuojama surengti bent vienerius mokymus sportininkams, viešųjų ryšių specialistams, žiniasklaidos atstovams.

Seminaro akimirkos: