lt
en
KONTAKTAI

Olimpinis mėnuo

„Olimpinė mėnuo“ – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) inicijuotas projektas pradinių klasių moksleiviams. „Olimpinis mėnuo“ – tai „vitaminas“ visuomenei ir pramoga tūkstančiams pradinukų.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti moksleivių ir jaunimo fizinį aktyvumą. Rudenį vykstančios akcijos metu pradinių klasių moksleiviai supažindinami su sportu ir sveika gyvensena, skatinami aktyviai laiką leisti pertraukose tarp pamokų ir, jei įmanoma, pamokose, išbando įvairias mankštas ir žaidimus.

Video reportažo iš Šiaulių „Dainų“ progimnazijos:

„Olimpiniame mėnesyje“ dalyvaujančių mokyklų pedagogai aprūpinami vaizdinėmis rekomendacijomis kaip vesti fizinio ugdymo pamokas ar užsiėmimus tarp pamokų, patarimais apie fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, emocinį intelektą ir kita.

„Pasiekėme ribą, kai 20 procentų Lietuvos vaikų turi antsvorį. Visuomenės apklausos rodo, kad Lietuvoje po pamokų kasdien sportuoja kiek mažiau nei 10 proc. moksleivių. Sportas yra geriausias vaistas nuo depresijos, jis gerina mąstymą, suteikia pagrindą geresnei smegenų veiklai, t.y. žinių siekimui ir įsisavinimui. Fizinis aktyvumas yra vaistas nuo pusšimčio ligų, todėl ugdyti jaunimui fizinio aktyvumo įpročius yra svarbiausias šios akcijos tikslas,“ – projekto spaudos konferencijoje kalbėjo LR Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pirmajame sezone (2018 ruduo), kai projektas vadinosi „Olimpinė savaitės“, į aktyvią veiklą įsitraukė 629 klasės, maždaug 12 tūkstančių Lietuvos vaikų. 10 klasių projekto pabaigoje buvo apdovanotos solidžiais, domėtis sportu ar aktyviai leisti laiką skatinančiais prizais – nuo kelionės į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes, iki gatvės šokių, plaukimo pamokų baseine ar kalnų slidinėjimo pradžiamokslio ant Vilniaus „Liepkalnio“ trasų.

Akimirkos iš „Olimpinės savaitės“ spaudos konferencijos Sveikatos apsaugos ministerijoje:

+3

„Olimpinės savaitės“ laureatams – plaukimo, šokio pamokos ir kelionė į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes:

+7

Projektas sulaukė neįtikėtinai gerų atsiliepimų. 92 procentai dalyvavusių projektą įvertino gerai arba labai gerai, 99 procentai ataskaitas pateikusių pedagogų išreiškė norą tokiame projekte dalyvauti ir kitais metais.

Projekto „Olimpinis mėnuo“ akimirkos

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS