Gerojo valdymo metodikų tobulinimas „SIGGS“

Erasmus+ projekto SIGGS  (Support the Implementation of Good Governance in Sport) tikslas – skatinti ir remti gerojo valdymo praktikas nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose bei sporto federacijose, suteikiant šioms organizacijoms konsultacijas ir galimybes tobulėti.

Gerojo valdymo principus įdiegusios organizacijos gali lengviau pritraukti valstybės ir privačių rėmėjų finansavimą, dirba efektyviau ir pasiekia geresnių veiklos rezultatų. Gerasis valdymas yra nuolatinis, pastovus organizacijos tobulėjimo procesas. Svarbiausi jo elementai – integralumas ir etiška veikla, aiškiai apibrėžtos veiklos ir atskaitomybė, skaidrumas ir atvirumas, demokratija ir suinteresuotų pusių įtraukimas.

SIGGS projektas buvo inicijuotas 2015 m. sausį ir tęsėsi iki 2016 m. gruodžio. Strateginiai seminarai vyko 7 šalyse, o Lietuvoje buvo surengtas pirmasis iš jų.

Projektas, kurį koordinavo Europos olimpinių komitetų asociacijos prie ES biuras (EOC EU Office), jungė 12 organizacijų. Tai Europos sporto ir užimtumo organizacija, Katalikiškasis Liuveno universitetas, Vokietijos olimpinių sporto šakų konfederacijos lyderystės akademija ir 9 nacionaliniai olimpiniai komitetai, tame tarpe ir LTOK.

Europos Komisijos Erasmus+ projektų platformoje SIGGS projektas paženklintas žymėmis „sėkmės istorija“ bei „gerosios praktikos pavyzdys“.

Projekte Lietuvai atstovavo Lietuvos tinklinio federacija, Lietuvos žirginio sporto federacija, Lietuvos šaudymo sporto sąjunga, Lietuvos regbio federacija, Lietuvos irklavimo federacija, Nacionalinė slidinėjimo asociacija ir Lietuvos žolės riedulio federacija.

Pasiektas rezultatas:

  • Savęs vertinimo įrankis sporto organizacijoms ir
  • Praktinės rekomendacijos (Roadmaps)

Daugiau informacijos apie projektą ir sukurtą įrankį: http://www.siggs.eu/

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS