Tarptautiniai OVUP mokymai: teigiami vertinimai ir noras tęsti projektą

2020 m. vasario 21 d.

OVUP mokymai Druskininkuose

foto - Kipras Štreimikis, teksto - Gedas Saročka

28 dalyviai iš 10 šalių, 100 procentų teigiami atsiliepimai apie įgytas žinias ir patirtis. Toks yra savaitę Druskininkuose vyskusių tarptautinių mokymų „Vertybių ugdymas per sportą, taikant OVUP 2.0 metodiką“, reziumė.

„Mokymai buvo vienas geriausių projektų, kuriuose dalyvavau. Jie vedė mane per gilų ir patirtimi pagrįstą neformalųjį ugdymą bei olimpines vertybes, kurie man itin padeda dirbant su jaunimu. Užsiėmimus vedė patyrę, kvalifikuoti ir atsidavę mokymų vadovai, jie pasirūpino, kad pasiektume savo tikslus tiek individualiai, tiek grupėse. Kiekvienas projekto aspektas, tema, vieta, veikla, taip pat  instruktoriai ir organizacinė komanda buvo aukšto lygio,“- sakė mokymuose dalyvavusi Šiaurės Makedonijos olimpinio komiteto atstovė Monika Naumovska.

„Dalyvavau daugybėje teorinių paskaitų apie olimpinį ugdymą, tačiau čia, Lietuvoje, pirmą kartą turėjau galimybę pabandyti pritaikyti olimpines vertybes praktikoje. Mokymų pabaigoje parengti įdomią pamoką mokiniams buvo iššūkis mums visiems, kuris galiausiai atnešė ir daug džiaugsmo. Aš labai džiaugiuosi šia patirtimi“,- įspūdžiais po mokymų dalinosi Čekijos olimpinės akademijos viceprezidentas Zdenekas Skoda.

„Susipažinau su žmonėmis ir įgavau praktinės patirties tolimesnei olimpinių vertybių ugdymo programos sklaidai. Pripažinsiu, ne kartą teko išeiti iš komforto zonos, daug ko išmokau iš darbo grupėse. Tai išmokė būti atviresnei kitų idėjoms, įrodė, kad norint pasiekti tikslą, būtina bendrauti ir bendradarbiauti. Nekantrauju su OVUP 2.0 programa supažindinti Slovakijos pedagogus,“- mintimis dalijosi Slovakijos olimpinio komiteto Olimpizmo skyriaus vadovė Ivana Motolikova.

LTOK organizuojamame projekte dalyvavo Estijos sporto ir olimpinis muziejus, Šiaurės Makedonijos, Portugalijos, Slovėnijos, Slovakijos, Čekijos ir Lenkijos olimpiniai komitetai bei Vokietijos olimpinė akademija. Kiekviena iš šių devynių organizacijų delegavo po tris su jaunimo dirbančius specialistus.

Sportas – galinga ugdymo priemonė

Sportas ir fizinis aktyvumas – ypač galingos neformalaus ugdymo priemonės. Per sportą galima įtraukti ir įkvėpti jaunus žmones, padėti jiems ugdytis pasitikėjimą savimi ar įgauti socialinius įgūdžius, paskatinti juos geriau pažinti savo kūną.

Tarptautinis olimpinis komitetas 2016 metais atnaujino OVUP programą ir sukūrė OVUP 2.0 versiją, kuri jungia sportą su švietimu ir kultūrine išraiška, kad ugdymas būtų linksmas, dinamiškas ir formuotų visapusišką žmogų.

Būtent šią programą seminaro Druskininkuose dalyviai mokėsi pritaikyti kasdienėje veikloje, dalinosi savo patirtimi, diskutavo, sprendė užduotis, svarstė ir analizavo, kaip OVUP 2.0 paversti dar efektyvesne.

+22

Tikslas – tęsti tarptautinį bendradarbiavimą

„Nacionaliniams olimpiniams komitetams olimpinis švietimas yra viena prioritetinių krypčių. Patirtis, žinios ir dalinimasis jomis, bendrai kuriamos ugdymo per sportą programos turi neįtikėtiną įtaką vaikams, jaunimui, visuomenei, jos brandai, įpročiams, gyvenimo kokybei.

Džiaugiuosi, kad mes esame tas olimpinis komitetas, kuris pasauliniu mastu imasi iniciatyvos olimpinio švietimo srityje, kuris rodo pavyzdį ir dalinasi gerąja praktika. Stebint mokymus susidarė įspūdis, kad tikslas buvo pasiektas – vieni mokymų dalyviai OVUP atrado, kiti suprato kaip geriau adaptuoti šią programą savo šalyje, treti pasisėmė reikiamos patirties bendraminčių tarpe. Planuojame tęsti veiklą ir bendradarbiavimą tarptautiniu mastu. Šie mokymai buvo gera tvirtų ryšių pradžia, tvirta platforma planuoti ateities veiklas,“- kalbėjo LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Druskininkuose vykę mokymai finansuojami pagal Europos Sąjungos programą „Erasmus+“,  skirtą švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto sritims Europoje remti.

Daina Gudzinevičiūtė ir tarptautinių OVUP mokymų Druskininkuose dalyviai

Daina Gudzinevičiūtė ir tarptautinių OVUP mokymų Druskininkuose dalyviai

Pasak D. Gudzinevičiūtės, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas planuoja teikti dar vieną paraišką „Erasmus+ Sport“ programai. Gavus finansavimą, būtų siekiama tęsti strategines partnerystes, kurti ir plėtoti nacionalinius planus pasitelkiant OVUP.

Išsamiai susipažinti su OVUP programa galite paspaudę šią nuorodą: https://www.ltok.lt/ovup/ 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS