LTOK mokymuose treneriams – ir metodai, kaip sudominti būsimus sportininkus

2024 m. kovo 12 d.

Vytauto Dranginio nuotr.

„Su jaunimu nėra lengva dirbti, neužtenka tik techninių žinių, reikia papildomų įrankių“, – sakė olimpinė medalininkė, irklavimo trenerė Birutė Šakickienė. Ji – viena Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojamų sporto administravimo kursų treneriams dalyvių.

Kiekvienais metais rengiamuose nemokamuose Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamuose mokymuose dalyvauja 20 sporto trenerių. Šiemet tarp jų – Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas, Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, olimpietė lengvosios atletikos trenerė Rita Ramanauskaitė, 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių medalininkė B. Šakickienė.

+11

„Ne vienas šių trenerių jau buvo dalyvavęs ankstesniuose mūsų mokymuose ar projektuose, todėl žinojo, kad turinys bus naudingas ir kokybiškas. Mūsų tikslas – išlaikyti aukštą kartelę ir kokybę, todėl į mokymus priimame tik 20 žmonių, nors paraiškų gauname gerokai daugiau“, – sakė LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė. Ji –  vienintelė Lietuvoje, turinti Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) sertifikatą šiems mokymams organizuoti.

Šie kursai suskirstyti į tris dalis. Viena Lietuvos olimpinės misijos vadovių A. Vanagienė  mokymus pradėjo pristatydama LTOK veiklą bei darbą olimpinėse žaidynėse. LTOK užsienio ryšių direktorė Vaida Mačianskienė pristatė TOK programos „Athlete 365“ galimybes bei antrosios karjeros svarbą.

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

Pirmąją mokymų dieną kartu su patyrusiu verslo konsultantu Lauru Balaiša sporto treneriai kalbėjo apie įtakos darymą ir psichologiją. Teorinių ir praktinių užsiėmimų metu mokymų dalyviai analizavo kaip tam tikras situacijas galėtų pakreipti savo organizacijos naudai. Pavyzdžiui, kaip į savo sporto mokyklą pritraukti sportuoti daugiau vaikų arba kaip paskatinti tėvus įsitraukti į treniruočių procesą bei palaikyti jaunuosius atletus.

„Atrodo, paprasti ir elementarūs dalykai, tačiau labai dažnai juos pamirštame.

Lektorius priminė, kad tikslo siekiama žingsneliais ir kiekvienas jų yra labai svarbus. Vieną praleidus iki galutinio tikslo galima ir nebenueiti. Ši sistema labai naudinga siekiant pritraukti vaikų į treniruotes ir juos įkvėpti, motyvuoti.

Su jaunimu šiuo metu nėra lengva dirbti, neužtenka puikiai išmanyti sporto šaką, reikia papildomų įrankių, ypač psichologinių. Todėl kuo daugiau žinosime, tuo bus lengvesnis ir produktyvesnis mūsų darbas“, – sakė B. Šakickienė.

B. Šakickienė (Centre). V. Dranginio nuotr.

B. Šakickienė (Centre). V. Dranginio nuotr.

Kovo pabaigoje vyksiančioje antrojoje mokymų dalyje treneriai kalbės apie motyvacijos įrankius, o trečiojoje – konfliktų valdymą.

„Į šiuos mokymus stengiamės surinkti trenerius iš įvairių sporto šakų, kad jie galėtų mokytis ne tik iš lektorių, bet ir vieni iš kitų, dalintis naudinga patirtimi. Džiaugiamės, galėdami prisidėti prie sporto bendruomenės ugdymo.

Mūsų tikslas – suteikti įrankius ir žinias. Tikimės, kad dalyviai juos tinkamai išnaudos savo darbe“, – kalbėjo A. Vanagienė.

Kartu su TOK Olimpiniu solidarumu LTOK per metus organizuoja trejus nemokamus sporto administravimo mokymus. Be šiuo metu vykstančių mokymų vadybininkams ir treneriams, rugpjūtį patyrusius specialistus ir vadovaujančias pareigas užimančius vadybininkus LTOK pakvies į mokymus pažengusiems.

 

 

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS