LTeam žiemos festivalyje paaiškėjo Lietuvos sniego tinklinio čempionai

2020 m. vasario 2 d.

Sniego tinklinio čempionės

foto - Saulius Čirba

Druskininkuose vykstančiame LTeam žiemos festivalyje paaiškėjo stipriausios Lietuvos sniego tinklinio komandos. Jos pelnė teisę dalyvauti antrajame Europos sniego tinklinio čempionate.

„Snow Arenoje“ vykusiame atvirajame Lietuvos čempionate, „EEVZA Snow Volleyball Tournament powered by Affidea klinika“ turnyre, varžėsi 12 komandų – po 6 vyrų ir moterų. Joms šis turnyras buvo pirmasis 2020 metais.

Tikra čempionato puošmena tapo moterų finalas, kuriame susitiko „Audimas Volley team“ (Vytenė Vitkauskaitė, Urtė Andriukaitytė, Gerda Grudzinskaitė, Rugilė Grudzinskaitė) ir „SK Auksma“ (Svetlana Bekiš-Šturo, Lilija Frelik, Danielė Kvedaraitė). Pilnam dramos finalui prireikė 47 minučių kovos, ją 2-1 (21:19, 16:18, 15:6) laimėjo „Audimas Volley team“ tinklininkės.

„Audimas Volley team“ – Vytenė Vitkauskaitė, Urtė Andriukaitytė, Gerda Grudzinskaitė, Rugilė Grudzinskaitė

„Esame be galo laimingos, iškovojusios kelialapį į Europos čempionatą. Finalas buvo įtemptas, priešininkės yra stiprios žaidėjos, bet mes kovojome iki paskutinio taško ir parodėme charakterį“, – džiaugėsi G. Grudzinskaitė – Man sniego tinklinis yra labai įdomus, nes reikia prisitaikyti prie specifinių sąlygų. Tikrai pašalome rankas ir kojas, bet pergalė atperka viską. Ačiū komandos draugėms Vytenei, Urtei ir sesei Rugilei, su kuriomis buvo labai smagu žaisti ir iškovoti pirmą vietą“.

Pusfinalyje „SK Auksma“ tik po įtempto žaidimo 2-1 (15:10, 8:15, 15:13) įveikė Vilniaus universiteto (VU) komandą (Ainė Raupelytė, Indrė Pretkelytė, Milda Vencevičiūtė), o „Audimas Volley team“ 2-0 (15:3, 15:6) įrodė pranašumą prieš Lietuvos sporto universiteto (LSU) ekipą (Karolina Petkutė, Jurgita Petkutė, Greta Folmer).

Mažajame finale VU sniego tinklininkės 2-0 (15:8, 15:3) pranoko LSU atstoves.

Vyrų čempionate triumfavo ir kelialapį į Europos sniego tinklinio čempionatą pelnė „Antivio“ kvartetas – Lukas Každailis, Artūras Vasiljevas, Artūras Vincelovičius ir Mantas Donėla. Būsimiejo varžybų čemionai pusfinalyje 2-0 (15:9, 15:11) įveikė „300+“ komandą (Kęstutis Tumosa, Martynas Lynikas, Mindaugas Vyšniauskas ir Darius Gobys), o finale 2-0 (15:10, 15:8) pranoko „RIO“ klubą (Aurimas Mazūras, Matas Navickas, Linas Petravičius, Martynas Beleckis).

Vyrų čempionate triumfavo ir kelialapį į Europos sniego tinklinio čempionatą pelnė „Antivio“ kvartetas – Lukas Každailis, Artūras Vasiljevas, Artūras Vincelovičius ir Mantas Donėla.

„Buvo labai smagu žaisti, o laimėti, žinoma, visada yra malonu. Ir nesvarbu, ar tai būtų salės, ar paplūdimio, ar sniego tinklinis. Visa komanda pasisėmė daug teigiamų emocijų. Ir pats renginys buvo puikiai suorganizuotas, nepaisant kaprizingos žiemos. Žinoma, dar daugiau emocijų suteikė iškovota teisė pakliūti į Europos čempionatą ir galimybė varžytis su stipriausiomis Senojo žemyno komandomis. Prisitaikyti prie sniego sekėsi puikiai, nes tinklinis yra tinklinis, ir nesvarbu, ant kokio paviršiaus stovime“, – įspūdžiais dalinosi A. Vasiljevas.

Bronzos medaliai atiteko 300+ ekipai, kuri mažajame finale 2-1 (15:13, 16:18, 15:8) palaužė „Kepasa“ komandą (Marius Aukštinaitis, Paulius Jacyna, Mindaugas Lukša).

Priminsime, jog 2018 metais Austrijoje vykusiame pirmajame Europos sniego tinklinio čempionate aukso medalius iškovojo Monika Povilaitytė ir Ieva Dumbauskaitė, o tarp vyrų bronzos medaliais pasidabino Lukas Každailis ir Arnas Rumševičius. Tuomet sniego tinklinis dar buvo žaidžiamas du prieš du.

Europos tinklinio konfederacija (CEV) toliau siekia populiarinti sniego tinklinį ir kartu su Pasaulio tinklinio federacija (FIVB) atlieka žingsnius, reikalingus norint šį sportą įtraukti į žiemos olimpinių žaidynių programą. Planuojama, kad 2022 metų olimpinėse žaidynėse Pekine (Kinija) sniego tinklinis bus kaip parodomoji sporto šaka, o ateityje – oficialiai įtraukta į olimpinių žaidynių programą.