Lietuvos vyrų 3×3 krepšinio rinktinė – pasaulio vicečempionė

Teksto autorius: Sportas.info

2022 m. birželio 27 d.

FIBA

Lietuvos vyrų trijulių (3×3) krepšinio rinktinė sekmadienį Antverpene (Belgija) pasibaigusiame pasaulio čempionate iškovojo istorinius sidabro medalius.

Turnyro finale Dainiaus Novicko treniruojama Lietuvos komanda, kuriai atstovavo Gintautas Matulis, Darius Tarvydas, Marijus Užupis bei Ignas Vaitkus, 16:21 pralaimėjo Serbijos rinktinei.

Galingai rungtynes pradėję serbai greitai atitrūko 7:1 ir turėjo iniciatyvą savo rankose. Nors po Dariaus Tarvydo tritaškių lietuviai buvo priartėję iki 10:13, klaidos gynyboje neleido pasivyti varžovų.

Finale Lietuvos komandai 7 taškus pelnė D.Tarvydas, 5 – į čempionato simbolinę rinktinę išrinktas I.Vaitkus, po 2 – G.Matulis ir M. Užupis.

Serbus į priekį vedė Strahinja Stojačičius (9 tšk.).

Iki šiol Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatuose medalių nebuvo iškovojusi. Tuo tarpu serbų sąskaitoje – jau penki pasaulio čempionų titulai.

Pusfinalyje Lietuvos krepšininkai po dramatiškos kovos 18:17 įveikė Prancūzijos komandą.

Bronzos medalius iškovojo prancūzai, kurie mače dėl trečiosios vietos 18:17 įveikė belgus.

Turnyrą Lietuvos krepšininkai pradėjo B grupėje, kur laimėjo visus keturis susitikimus. 21:15 buvo nugalėti mongolai, 21:19 – vokiečiai, 22:15 – Čilės komanda ir 22:3 sutriuškinti taivaniečiai. Tiesiausiu keliu į ketvirtfinalį patekę lietuviai kovoje dėl vietos pusfinalyje 21:11 nepaliko vilčių pasaulio čempionės titulą praradusiai JAV rinktinei.

Per žingsnį nuo pasaulio čempionato medalių liko Lietuvos moterų rinktinė.

Ji pusfinalyje 14:16 nusileido Kanados komandai, o mažajame finale 11:21 turėjo pripažinti Kinijos krepšininkių pranašumą.

Lietuvos rinktinei atstovavo Gabrielė Šulskė, Monika Grigalauskytė, Martyna Petrėnaitė ir Kamilė Nacickaitė.

Iškart po to, kai Lietuvos vyrų rinktinei buvo įteikti medaliai, M.Užupis į rankas paėmė mikrofoną ir Antverpeno centre įrengtoje arenoje pasipiršo savo mylimajai M.Petrėnaitei. Skambant publikos plojimams ir palaikymo šūksniams, krepšininkė savo „Taip“ patvirtino karštu bučiniu, o po to pora atsidūrė komandos draugų ir draugių glėbyje.

M. Petrėnaitė ir M. Užupis (FIBA nuotr.)