EJOF varžybose Lietuvos lengvaatlečiai gerino asmeninius rekordus ir iškovojo kelialapį į Europos čempionatą

2023 m. liepos 24 d.

Matas Janarauskas (Kipro Štreimikio nuotr.).

Maribore (Slovėnija) vykstančiame Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EJOF) pirmadienį startavo keturi Lietuvos lengvaatlečiai. Trims iš jų pavyko pagerinti asmeninius rekordus, o vienam – ne tik patekti į finalą, bet ir įvykdyti Europos jaunimo čempionato normatyvą.

Matas Janarauskas 400 m bėgimo rungtyje distanciją įveikė per 47,76 sek. Jis buvo greičiausias trečiajame atrankos bėgime ir bendroje įskaitoje užėmė antrąją vietą. Greičiausiai bėgusiam čekui Ondrejui Loupalui lietuvis nusileido 0,07 sek.

16-etis lietuvis ne tik pagerino asmeninį rezultatą, bet ir įvykdė rugpjūtį Izraelyje vyksiančio Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato normatyvą. Jis taip pat pagerino Lietuvos 16-mečių rekordą.

„Kažko panašaus ir tikėjausi. Norėjau bent iš 48 sek. „išlipti“, nes visą sezoną link to ėjau. Neturėjau ko prarasti, su trenere pasitarėme, kad bėgsiu nesitaupydamas. Konkurencija tikrai didelė, visi panašiai bėga, teko kovoti ir pakovojau. Buvau septintame takelyje, todėl nieko prieš save nemačiau, tik Kipro atstovą.

Pažiūrėsime, kaip bus finale. Svarbu susikaupti ir kovoti“, – sakė M. Janarauskas.

+19

Vaikinų 800 m bėgime startavo Titas Kukšta. Jis distanciją įveikė per 1 min. 56,78 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Antrajame atrankos bėgime lietuvis užėmė šeštąją vietą, o bendroje įskaitoje buvo 16-as. Greičiausias atrankos varžybose buvo prancūzas Yanis Vanlanduyt (1 min. 50,65 sek.).

Vaikinų 110 m barjerinio bėgimo atrankos varžybose dalyvavo Matas Gračinskas. Jis distanciją įveikė per 14,55 sek. ir antrajame atrankos bėgime užėmė 5 vietą. Lietuvis bendroje įskaitoje buvo 15-as. Greičiausias buvo italas Matyas Zachas (13,46 sek.).

Per žingsnį nuo finalo liko šuolininkė į tolį Joana Fiodorovaitė. Ji geriausiu bandymu nušoko 5,76 m ir pagerino asmeninį rekordą. Lietuvė vos 3 cm atsiliko nuo į finalą patekusios italės Elisos Valenti ir bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą. Toliausiai atrankos varžybose – net 6,20 m – nušoko italė Bori Rozsahegyi.

„Tikrai teigiamai vertinu šią dieną, juk net trys sportininkai pagerino asmeninius rezultatus. Mato pasiekimas tikrai nemažas, tačiau reikia laukti finalo. Tačiau jis festivalyje dalyvauja jau antrą kartą, turi patirties, žino klaidas, kurias darė pernai, be to yra patobulėjęs, pagerinęs greičio ir ištvermės savybes. Tikimės geriausio“, – sakė lengvaatlečių komandos vadovas Gintautas Janušauskas.

400 m bėgimo finalo varžybos vyks trečiadienį 18:50 val. Lietuvos laiku.