Trečiąją EJOF dieną – lengvaatlečių, plaukikų, gimnastų, dviratininkų ir krepšininkų startai

2023 m. liepos 25 d.

K. Štreimikio nuotr.

Antradienį Europos jaunimo olimpiniame festivalyje (EJOF) Lietuvos sportininkai varžėsi lengvosios atletikos, plaukimo, gimnastikos, plento dviračių ir 3×3 krepšinio varžybose.

Lengvoji atletika

Trečiają varžybų dieną Mariboro mieste prapliupo lietus, kuris smarkiai pakoregavo festivalio tvarkaraštį. Šiandien turėjusios vykti lengvosios atletikos šuolio į tolį rungties varžybos, kuriose turėjo dalyvauti Adanas Balkauskas, buvo perkeltos į trečiadienį.

400 m barjerinio bėgimo rungties varžybos dėl oro sąlygų buvo perkeltos net 2 kartus. Jose dalyvavusiam už daugelį varžovų vieneriais metais jaunesniam lietuviui Matui Gračinskui galiausiai atsistojus prie starto linijos iškilo techninių kliūčių, dėl kurių varžybos taip pat buvo nukeltos.

Išsprendus nesklandumus atrankos bėgime dalyvavęs lietuvis distanciją įveikė per 57,02 sek. ir savo atrankos bėgime užėmė 6 vietą. Bendroje įskaitoje jis buvo 13-as.

„Matui šiek tiek pritrūko ryžtingumo, šiek tiek stabdėsi prieš kiekvieną barjerą. Bent jau pirmą pusę tikrai galėjo nubėgti ryžtingiau. Matas yra jaunesnis už daugelį čia dalyvavusių bėgikų, tikiu, kad iš vėžių tikrai išmušė ir kilę nesklandumai. Kai danga slidi, reikia mokėti ir žingsnius kitaip dėlioti prieš barjerą. Jis jau buvo pradėjęs apšilinėti, atšaukė varžybas, vėliau nesuveikė technika, tai irgi labai blaško. Viskas rezultatą veikė kompleksiškai, pasirodymą vertinti reikėtų vidutiniškai, Matas nebėgo sau įprastu tempu“, – po varžybų kalbėjo lengvaatlečių rinktinės vadovas Gintautas Janušauskas.

Antradienio vakarą lietuvių pasirodymą lengvosios atletikos varžybose pratęsė Modesas Glinskas. Lietuvis dalyvavo ieties metimo rungties finale, kuriame geriausiu bandymu įrankį numetė 67,65 m ir taip net 5 metrais pagerino savo asmeninį rekordą. Galutinėje įskaitoje M. Glinskas užėmė 7 vietą.

Trečiadienį Europos jaunimo olimpinio festivalio šuolio į tolį atrankos varžybose dalyvaus Adanas Balkauskas, Aurėja Beniušytė – trišuolio rungties, Dalnielius Vasiliauskas – 200 m bėgimo rungties atrankos varžybose. Matas Jaranauskas dalyvaus 400 m bėgimo rungties finale.

+7

Gimnastika

Vaikinų gimnastikos varžybose ant atskirų prietaisų varžėsi trys lietuviai. Laisvųjų pratimų rungtyje Nedas Grikinis surinko 11.850 taškų ir užėmė 51 vietą. Matynas Murėnas buvo 76-as (10.750 tšk.).

Pratimų ant arklio rungtyje geriausiai sekėsi praėjusiais metais auksą iškovojusiam Kristijonui Padegimui. Tik šioje rungtyje dalyvavęs sportininkas surinko 13.050 tšk. ir užėmė 11 vietą. Į finalą pateko 8 sportininkai, o lietuvis liko tarp 3 atsarginių.

N. Grikinis buvo 72-as (9.850 tšk.), o M. Murėnas – 75-as (9.250 tšk.).

Pratimų ant žiedų rungtyje N. Grikinis surinko 12.350 taškų ir užėmė 39 vietą, o M. Murėnas su 11.800 taškų buvo. 48-as.

Pratimų ant lygiagrečių rungtyje M. Murėnas užėmė 59 vietą (11.900 tšk.), o N. Grikinis – 74-ą (10.900 tšk.). Pratimų ant skersinio rungtyje M. Murėnas surinko 11.900 taškų ir užėmė 39 vietą, o N. Grikinis su 11.550 taškų buvo 45-as.

Daugiakovėje Nedas Grikinis 53-as (69.400 tšk.), Martynas Murėnas – 63-as (67.300 tšk.). Komandų varžybose Lietuva užėmė 23 vietą (140.500 tšk.).

„Reikia pripažinti, kad šį kartą mums varžybos nepasisekė. Po prasto starto susiimti nepavyko, sportininkai vis krito ir krito. Gal diena ne ta… Žinoma, analizuosime šias varžybas, treniruosimės toliau ir sieksime rezultatų“, – sakė gimnastų treneris Tadas Butautas.

+7

Trečiadienį atskirų prietaisų atrankos varžybose dalyvaus Danielė Tarailytė.

Plaukimas

Europos jaunimo olimpinio festivalio antrąją plaukimo varžybų dieną jėgas su geriausiais Senojo žemyno bendraamžiais atrankos plaukimuose išbandė 4 lietuviai.

Antradienio rytą Mariboro baseine varžybos pradėtos vaikinų 100 m laisvuoju stiliumi rungtimi, kurioje dalyvavo Majus Povilaitis ir Arnas Augustinavičius. Pastarasis distanciją įveikė per 52,84 sek. ir, savo plaukime užėmęs 1 vietą, pasiekė ir naują karjeros rekordą. Galutinėje rezultatų lentelėje lietuvis užėmė 28 vietą.

„Arnas ne tik pasiekė naują geriausią savo asmeninį rezultatą, bet ir tą padarė apsigindamas Lietuvos plaukimo meistro vardą. Tai yra aukščiausias sportininko pasiekimas. Labai juo didžiuojuosi, jis – puikus sportininkas ir nuoširdus žmogus”, – šypsojosi viena Lietuvos plaukimo rinktinės trenerių Dovilė Pocienė.

M. Povilaitis kitame tos pačios rungties atrankos plaukime fiksavęs 55,47 sek. laiką buvo 4-as, o galutinėjė atrankos lentelėje užėmė 43 vietą.

Iškart po to prie baseino žengė merginų 400 m laisvuoju stiliumi varžybų dalyvės, tarp kurių žiūrovai galėjo išvysti ir dvi mūsų šalies atstoves.

Ieva Nainytė savo atrankos plaukime nuotolį įveikė 4 min. 38,72 sek. laiką ir bendroje įskaitoje užėmė 29 vietą.

Stela Švenčionytė toje pačioje rungtyje distanciją įveikė per 4 min. 33,24 sek. ir bendroje rezultatų lentelėje užėmė 21 vietą.

„Stela čia atvyko pavargusi, daug jėgų išeikvojo ką tik vykusiame Europos jaunimo čempionate, kur stipriai prisidėjo prie mišrios komandos patekimo į 100 m laisvu stiliumi plaukimo estafečių finalą. Ji turėjo startuoti ir vakar, bet nusprendėme pataupyti jos jėgas kitiems plaukimams. Šiandien ji padarė viską, ką galėjo”, – pasakojo D. Pocienė.

EJOF 2023 – pirmasis medalis: bronzą iškovojo plaukikas Mantas Kaušpėdas

Plento dviračiai

Antradienį pirmoje dienos pusėje kilusi audra neaplenkė ir plento dviratininkų. Mariboro oro uoste vykusiose 10 km asmeninėse lenktynėse laikui sportininkams teko kovoti ne tik su varžybų jauduliu, bet ir stipriu vėju bei lietumi.

+12

Bene labiausiai oro sąlygos paveikė Monikos Liutinskaitės startą. Viena pirmųjų varžybas pradėjusiai lietuvei dėl oro sąlygų teko grįžti ir startuoti iš naujo. Ji užėmė 61 vietą (16 min. 7,68 sek.).

Augustė Audinytė distanciją įveikė per 15 min. 6,70 sek. ir užėmė 18 vietą. Augustė Mikutytė nuotolį įveikė per 15 min. 13,30 sek. ir buvo 20-a. Nugalėtoja tapo olandė Megan Arens, finišavusi per 14 min. 24,66 sek. Varžybose dalyvavo 79 sportininkės.

„Dėl audros tapo nebesaugu tęsti varžybų, todėl Monikai teko grįžti į angarą ir po pusvalandžio vėl startuoti iš naujo. Rezultatui tas tikrai nepadėjo. Trečiai startavusiai A. Audinytei taip pat nepasisekė, nes jai važiuojant vėl pradėjo kilti audra. Mūsų tikslas buvo aukštesnis, tikėjomės, kad bent viena sportininkė pateks tarp 10 geriausių. Oras šį kartą tikrai pakišo koją“, – sakė treneris Artūras Šiugždinis.

Vaikinų varžybose geriausiai sekėsi Arnui Bilertui. Jis distanciją įveikė per 13 min. 22,43 sek. ir užėmė 19 vietą. Dovydas Činga finišavo per 14 min. 17,93 sek. ir užėmė 72 vietą, o Viktoras Voiniušas buvo 83-as (14 min. 41,07 sek.).

Greičiausias, kaip ir merginų varžybose, buvo Olandijos atstovas. Gijs Schoonvelde distanciją įveikė per 12 min. 52,89 sek.

„Nors planavome, kad Arnas būtų 20-tuke, bet jo rezultatu esu patenkintas, jis padarė ką galėjo. Viktoras nėra šios rungties specialistas, tikimės, kad jam geriau seksis grupinėse lenktynėse. O Dovydui labai nepasisekė su oru, jo starto metu prasidėjo stiprus lietus, kas tikrai turėjo įtakos rezultatui“, – kalbėjo vaikinų treneris Algimantas Buivydas.

Plento dviračių grupinės lenktynės vyks ketvirtadienį.

EJOF 3×3 krepšinio merginų turnyro starte – lietuvių pergalė ir pralaimėjimas