Baigėsi kasmetiniai LTOK sporto administravimo kursai treneriams

2024 m. balandžio 13 d.

Šią savaitę Vilniuje baigėsi kasmetiniai Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) organizuojami sporto administravimo kursai treneriams. Paskutinėje mokymų dalyje penktadienį dvi dešimtys sporto specialistų gilinosi į konfliktų valdymą.

+15

Tris dienas vykusiuose nemokamuose LTOK ir Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) Olimpinio solidarumo finansuojamuose kursuose treneriai mokėsi apie įtakos darymą, emocinį intelektą ir šiuolaikinius motyvacijos įrankius bei konfliktų valdymą. Jie taip pat susipažino su LTOK veikla, darbu olimpinėse žaidynėse, bei TOK „Athlete365“ platformos galimybėmis.

„Šiuos mokymus organizuojame jau daug metų, o jų programą kasmet atnaujiname atsižvelgdami į dalyvių atsiliepimus bei sporto aktualijas.

Temas apie įtakos darymą ir emocinį intelektą pristatėme pernai, jos sulaukė didžiulio susidomėjimo. Apskritai visos trys temos šių dienų treneriams yra labai aktualios. Ypač tiems, kurie dirba su jaunimo. Matome, kad visai kitokie metodai turėtų būti taikomi bendraujant su jaunais sportininkais, jų tėvais, aplinka, kurioje jie yra“, – pasakojo mokymus organizuojanti LTOK olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė. Ji –  vienintelė Lietuvoje, turinti TOK sertifikatą tokiems mokymams organizuoti.

Sporto administravimo kursus treneriams LTOK organizuoja tik kartą metuose, todėl į juos atrenka vos 20 dalyvių. Šiemet tarp jų – Lietuvos dviračių treko rinktinės treneris Dmitrijus Leopoldas, Lietuvos futbolo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, olimpietė lengvosios atletikos trenerė Rita Ramanauskaitė, 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių medalininkė Birutė Šakickienė.

Mokymų dalyviai (V. Dranginio nuotr.).

Mokymų dalyviai (V. Dranginio nuotr.).

„Šie mokymai rinkoje neturi analogų. Dažniausiai treneriai dalyvauja savo sporto šakos techniniuose kursuose, o čia mes suteikiame galimybę į vieną vietą susiburti skirtingų sporto šakų, skirtingo amžiaus ir lygio trenerius. Nuo jaunų pradedančiųjų trenerių, kurie dirba su vaikais, iki nacionalinių rinktinių strategų.

Šie mokymai yra praktiniai, dalyviai dirba grupėse ir atlikdami įvairias užduotis dažniausiai pamato, kad visi susiduria su tais pačiais iššūkiais ir problemomis. O dirbdami kartu, bendradarbiaudami ir kalbėdamiesi dažnai randa sprendimą.

Mūsų tikslas – suteikti įrankius ir žinias. Tikimės, kad dalyviai juos tinkamai išnaudos savo darbe“, – kalbėjo A. Vanagienė.

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

Kartu su TOK Olimpiniu solidarumu LTOK per metus organizuoja trejus nemokamus sporto administravimo mokymus. Be jau pasibaigusių mokymų vadybininkams ir treneriams, rugpjūtį patyrusius specialistus ir vadovaujančias pareigas užimančius vadybininkus LTOK pakvies į mokymus pažengusiems.

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS