Sporto kino festivalis: filmas „Spengiančios ausys“

2022 m. spalio 24 d.

Į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis! Lapkričio 3–10 dienomis kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia net 7 išskirtiniai filmai.

Aštuntus metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) organizuojamas festivalis – vienintelis toks Lietuvoje. Dvi sritis – sportą ir kiną – apjungiantis renginys kasmet kino mylėtojus skatina geriau pažinti pačias įvairiausias sporto šakas, pamatyti netikėčiausius sunkaus darbo užkulisius. 

Pristatome 2022 metų programą.

Filmas „Spengiančios ausys“

  • Sporto šaka: Plaukimas, šuoliai į vandenį
  • Režisierius: Gregorio Graziosi
  • Žanras: Trileris, psichologinė drama, siaubo
  • Šalis: Brazilija
  • Trukmė: 1:45 val.

Marina aistringai propagavo mėgstamiausią sinchroninių šuolių į vandenį sportą – drauge su partnere įspūdingame aukštyje atlikdavo neįtikėtinus triukus. Tačiau būdama savo karjeros pike patyrė psichologinę traumą, po kurios išsivystė retas sindromas – sportininkei ėmė nuolat spengti ausyse. 

Nemalonūs pojūčiai ėmė erzinti ne tik kasdieniame gyvenime, dėl įkyriai erzinančio garso mergina nebegalėjo treniruotis, jai teko pasitraukti iš profesionalaus sporto. Tačiau prie baseino pripratusiai herojei staiga išbraukti vandens sportą iš savo gyvenimo buvo per daug skausminga ir ieškodama alternatyvų ji ėmė vis dažniau nardyti.

Praėjus ketveriems metams Marina susipažįsta su ją Brazilijos nacionalinėje rinktinėje pakeitusia Teresa, kuri Mariną visą laiką laikė savo dievaite. Artėjant Tokijo vasaros olimpinėms žaidynėms Teresa pakviečia Mariną tapti jos treniruočių partnere. Netikėta ir nelaukta galimybė sugrįžti ant tramplino Marinai sugrąžina nenumaldomą aistrą nerti ir mesti iššūkį vis dar gydomam spengimui ausyse, kuris prieš ketverius metus sunaikino pasitikėjimą savo kūnu.

Spengimas ausyse, kitaip – tinnitus, tai nepagydoma liga, kuri ne tik apsunkina kasdienį gyvenimą, bet gali privesti iki beprotybės. Kaip susikaupti atliekant precizišką šuolį nuo 10 metrų tramplino? Kaip nepadaryti klaidos ir išdrįsti bandyti rizikuoti?

Karlovi Varų kino festivalio naujoje konkursinėje programoje „Proxima“ parodytas antrasis brazilų režisieriaus Gregorio Graziosi filmas įspūdingai ir stilizuotai sumaišo kelis nesuderinamus žanrus: specifinį sportą detaliai iliustruojantis gracingas trileris pereina į aktualiomis dilemomis rezonuojančią psichologinę dramą apie santykių su konservatyviais vyrais problematiką ir šiurpiais momentais mutuoja į siaubo trilerį apie moterį, terorizuojamą nematomo monstro, kurį tik ji viena tegali išgirsti.

„Mūsų šalyje dabar vyrauja konservatyvus ekstremizmas, kai politikos ir religijos lyderiai vyrai mėgina pasakyti, ką mes privalome daryti ir kaip turėtume galvoti. Norėjosi atitrūkti nuo slegiančios tikrovės ir sukurti filmą apie stiprias moteris, kurios nenumaldomai kovoja dėl savo troškimų ir netradicinių aistrų“, – apie „Spengiančias ausis“ sako filmo režisierius Gregorio Graziosi.

BILIETAI

„Spengiančios ausys“ seansai:

 

Daugiau apie SPORTO KINO FESTIVALĮ.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS