Sporto kino festivalis: filmas „Plaukikas“

Teksto autorius: Balys Šmigelskas

2021 m. lapkričio 24 d.

Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.

Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.

Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.

Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.

Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir  Sporto kino festivalio feisbuke.

Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.

Pristatome filmą – Plaukikas“.

  • Sporto šaka: Plaukimas
  • Režisierius: Adam Kalderon
  • Žanras: Drama
  • Šalis: Izraelis
  • Trukmė: 1:25 val.

1999 metų vasarą režisierius Adamas pabėgo iš Izraelio plaukimo čempionato varžybų dėvėdamas tik glaudes ir neapsikentęs pašaipios diskriminacijos. Tada 18-metis treniravosi jau 11 metų lemtingam startui į šalies Olimpinę komandą vasaros žaidynėms Sidnėjuje. Išlaukęs dar 15 metų Adamas ryžosi sugrįžti į Vingeito instituto sporto komplekso baseiną ir užsilopyti senas žaizdas.

Plaukime tik lemtingos milisekundės skiria nuo sėkmės ir šlovės. Dėl to spindesio jauniems sportininkams tenka pasiaukoti net savivergystei. Tikrą asmeninę istoriją režisierius pasakoja pasitelkdamas išgalvotą 18-metį plaukiką Erezą, kurį iš Rusijos į Izraelį emigravęs reikalus treneris Dima atsirenka tarp 5 perspektyviausių kandidatų atstovauti šalia Sidnėjuje. Treniruočių stovykloje Erezas sutinka gražuolį Nevo, turintį visus labiausiai trokštamus duomenis išugdyti nepavejamo čempiono instinktą. Pagrindinis konkurentas dėl olimpinio kelialapio prižadina užslopintas Erezo aistras. Rūstusis treneris netiki jokiomis draugystėmis tarp  sportininkų, kovojančių dėl lemiamo medalio. Susižavėjęs Erezas įspėjamas nesiartinti prie Nevo, bet tarp treniruočių jis nepaiso nurodymų ir klauso jausmų balso. Toks maištas išprovokuoja homofobo trenerio įniršį.

Stilingai sumontuota ir pulsuojančiu ritmu grojanti drama nukreipia žvilgsnius į konfliktiškus sportininko ir trenerio santykius, suliepsnojančius įžeidimais, neapykanta ir ignoravimu. Jeruzalės kino festivalyje aktorius Omeras Perelmanas Striksas buvo apdovanotas už it magnetas traukiantį vaidmenį.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS