Sporto kino festivalis: filmas „Nenustokime bėgti“

2021 m. lapkričio 26 d.

Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.

Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.

Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.

Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.

Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir  Sporto kino festivalio feisbuke.

Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.

Pristatome filmą – Nenustokime bėgti“.

  • Režisierius: Sun Getting
  • Sporto šaka: Bėgimas
  • Režisierius: Sun Getting
  • Žanras: Dokumentinis
  • Šalis: Kinija
  • Trukmė: 1:29 val.

Nusikelkime į Genhe, vieną pačių šalčiausių Kinijos miestų Vidinėje Mongolijoje. Neprivilegijuotų šeimų vaikai kiekvieną dieną išbėga į alinančias treniruotes atšiauriomis ir brutaliomis oro sąlygomis, kai termometrai dažnai fiksuoja net 58 laipsnių šaltį. Vietinė sporto mokykla bent jau suteikia jaunuoliams galimybę, kokios jie negavo iš savo tėvų.

Nuolat rėkiantis treneris Liu Siwei’us motyvuoja bėgikus netausodamas gailesčio, įtikėjęs intensyvių treniruočių metodikos rezultatais ir nenorėdamas būti mėgstamu. Jo tikslas – paruošti vaikinus universitetui su tikslu gauti nuolatinę stipendiją ir pabėgti nuo nepakeliamo skurdo kukliuose namuose. 

Vaizdingais horizontais ir nuoširdumu trykštantis filmas formuoja odę ryškiai, optimistinei, įkvepiančiai jaunystei su džiaugsmu ir viltimi bėgant link išsvajoto geresnio gyvenimo per skausmingų ir siaubingų išbandymų barjerus. Režisierius fiksuoja jaunų bėgikų rutiną dramatiškomis, asmeninėmis, išradingomis, intriguojančiomis, neįtikimomis istorijomis, kad retas scenaristas sugebėtų sugalvoti ką nors panašaus į tokią realybę.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS