Sporto kino festivalis: filmas „Merginos nemoka lėkti per bangas“

2021 m. lapkričio 25 d.

Gruodžio 2–9 dienomis į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis. Vilniaus ir Kauno „Forum Cinemas“ visą savaitę vyks išskirtinių, dar visiškai naujų, žvilgsnį prikaustančių filmų premjera.

Kvapą gniaužiančios dokumentinės ir meninės juostos Lietuvos žiūrovams atskleis kitokią sporto pusę, kurioje be drąsos, ryžto, atletų užsispyrimo ir noro iškovoti pergalę slepiasi daugybė nematomų emocijų. Šių metų Sporto kino festivalio šūkis – „Už medalį ryškesnės istorijos“.

Šiemet festivalyje bus rodomi įvairias sporto šakas apimantys filmai, tarp jų – plaukimas, futbolas, banglentės, nardymas, bėgimas, banglentės, riedlentės, gimnastika. Tačiau pagrindinės temos apima daugiau – 9 festivalio filmai kalba apie toleranciją, lygybę, humaniškumą, diskriminaciją, socialinę atsakomybę.

Sporto kino festivaliui artėjant kviečiame susipažinti su filmų programa.

Daugiau apie Sporto kino festivalį. Naujienas sekite ir  Sporto kino festivalio feisbuke.

Bilietų ieškokite „Forum Cinemas“.

Pristatome filmą – Merginos nemoka lėkti per bangas“.

  • Sporto šaka: Banglentės
  • Režisierius: Christopher Nelius
  • Žanras: Dokumentinis
  • Šalis: Australija, Jungtinė Karalystė
  • Trukmė: 1:48 val.

Absoliučiai niekas negali sutrukdyti pasigauti galingiausią savo bangą. Niujorko Traibekos ir Sidnėjaus kino festivalių iškeltas ant bangos kūrinys detaliai tiria kontraversiškiausias ir paradoksaliausias banglenčių sporto istorines subtilybes. XX a. aštuntojo dešimtmečio pabaigoje banglenčių sportas audringai įplaukė į populiarumą ir masiškesnį finansavimą. Tačiau tarp bangų ilgai pasiklysdavo taika, meilė ir empatijos jausmas. Banglenčių sporto varžybose dominavo vyriškas egoizmas ir fanatizmas. Tuomet moterys banglentininkės gaudavo dešimteriopai mažesnius piniginius prizus, o sportininkės sulaukdavo raginimų stotis ant lentos dėvint nepraktiškus seksualius bikinius. Maža to moterų varžybas organizuodavo tik tada, kai banglentininkai vyrai išeidavo pietauti.

Nepaisydamos nelygių teisių banglentininkės iš Australijos, JAV, Pietų Afrikos nepabūgdavo iššūkių vyrams sportininkams, rėmėjams, žurnalistams, komentatoriams ir organizatoriams. Jos ne tik siekė stebinančių rezultatų, bet aršiai kovojo prieš homofobiją, išdidumą, seksizmą. Tikromis istorijomis išdailintas filmas dedikuojamas pašėlusiai maištingoms banglenčių sporto žvaigždėms, o tarp jų Jodie Cooper, Frieda Zamba, Wendy Botha. Sensacingi archyviniai kadrai ir atviros interviu išpažintys nutvieskia ne pačią žavingiausią banglenčių sporto pusę, kai pažangiausi atletai tyčiojosi, įžeidinėdavo ir žemino gal net geriau pasiruošusias moteris.

Pripažintas ir apdovanotas australų režisierius dinamiškai, įspūdingai ir ironiškai rekonstruoja nostalgišką atmosferą, tvyrojusią XX a. pabaigoje milžiniškas bangas ir nepalankias tradicijas laužančiuose paplūdimiuose.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS