Sporto kino festivalis: filmas „Lemtingos lenktynės“

2022 m. spalio 21 d.

Į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis!. Lapkričio 3–10 dienomis kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia net 7 išskirtiniai filmai.

Aštuntus metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) organizuojamas festivalis – vienintelis toks Lietuvoje. Dvi sritis – sportą ir kiną – apjungiantis renginys kasmet kino mylėtojus skatina geriau pažinti pačias įvairiausias sporto šakas, pamatyti netikėčiausius sunkaus darbo užkulisius. 

Pristatome 2022 metų programą.

Filmas „Lemtingos lenktynės“

  • Sporto šaka: Slidinėjimas
  • Režisierius: Tomas Hodan
  • Žanras: Biografinė drama
  • Šalis: Čekija
  • Trukmė: 1:42 val.

1913-ųjų kovo 24-ąją Krkonošių kalnagūbryje (ties dabartine Lenkijos ir Čekijos siena) vykusios čekų ir vokiečių slidinėjimo varžybos baigėsi tragiškai, pačiame lenktynių įkarštyje trijų ratų trasą apgaubė grėsminga sniego ir lietaus audra. Lenktyniauti liko vienintelis iš šešių startavusių – čekų slidininkas Bohumilas Hančas, tuo tarpu visi kiti sportininkai neatlaikė gamtos jėgų išbandymo ir pasidavė neįveikę distancijos. Užsispyręs ir ambicingas B. Hančas tęsė lenktynes – link finišo jis šliuožė be pirštinių ir dėvėdamas vien ploną megztinį.

Dokumentalistas Tomašas Hodanas debiutui vaidybiniame kine pasirinko narplioti nors ir skandalingų, bet mažai kam žinomų, prieš pat Pirmąjį pasaulinį karą vykusių lenktynių eigą.

Nuodugniai ir smulkmeniškai ištyrę istorinių lenktynių seką scenarijaus autoriai minučių tikslumu sustrategavo adrenalino ir įtampos kupiną tikrų įvykių sportinį trilerį, virstantį žūtbūtine išsigelbėjimo drama. B.Hančas žuvo ir tapo pripažintas legendiniu Čekoslovakijos didvyriu bei slidinėjimo pradininku. Nutylėtasis vokietis išsigelbėjo ir sudalyvavo trejose Olimpinėse žaidynėse, kol mirė užmarštyje.

Ilgus metus dalis detalių apie tuometį renginį buvo nutylėtos arba net slėptos. Todėl „Lemtingų lenktynių“ kūrėjai mėgina atstatyti teisybę ir užpildo nežinomas detales.

BILIETAI

„Lemtingos lenktynės“ seansai:

Daugiau apie SPORTO KINO FESTIVALĮ.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS