Sporto kino festivalis: filmas „Laisvė čiuožti“

2022 m. spalio 27 d.

Į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis! Lapkričio 3–10 dienomis kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia net 7 išskirtiniai filmai.

Aštuntus metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) organizuojamas festivalis – vienintelis toks Lietuvoje. Dvi sritis – sportą ir kiną – apjungiantis renginys kasmet kino mylėtojus skatina geriau pažinti pačias įvairiausias sporto šakas, pamatyti netikėčiausius sunkaus darbo užkulisius. 

Pristatome 2022 metų programą.

Filmas „Laisvė čiuožti“

  • Sporto šaka: Dailusis čiuožimas
  • Režisierius: Roope Olenius
  • Žanras: Drama, trileris
  • Šalis: Suomija
  • Trukmė: 2 val.

2018 metais pasirodęs lenkų režisierės Martos Prus dokumentinis filmas „Virš galimybių ribos“ („Over the Limit“) žiūrovus šokiravo iš arti parodęs kaip negailestingai vyksta sportininkių pasiruošimas ritminės gimnastikos varžyboms. Panašią įtampą išgyvena ir kitų sporto šakų atstovai, pavyzdžiui, dailiojo čiuožimo meistrai.

Suomių režisieriaus Roope’o Oleniu filmas „Laisvė čiuožti“ – akivaizdus pavyzdys, kiek sunkaus darbo ir stiprių emocijų lieka ledo arenų užkulisiuose. Nuo pat pirmos minutės įtraukiantis trileris pasakoja apie sportininkėms netaikomas žmogaus teises, įžeidinėjimais paremtą skandalingą me-todiką ir iškraipomą jaunų merginų psichiką. Olimpinių žaidynių ir čempionatų žiūrovams dažniausiai pateikiamas tik dailiojo čiuožimo grožis, glamūras, choreografija, kompozicijos, šokiai, šuoliai. Bet beveik niekas nemato kokiomis nežmoniškomis sąlygomis čiuožėjos ruošiasi startams arenose.

„Laisvė čiuožti“ pasakoja apie Rusijos rinktinės čiuožėją, kuri randama be sąmonės snieguotame Suomijos kelyje. Mergina atsigauna ligoninėje tik po dviejų dienų ir prisiglaudžia pas geraširdę rūpestingą močiutę, kurios nematė jau daug metų.

Susigrąžinti pasitikėjimą savo jėgomis jai padeda vietos trenerė, ji rūpinasi sportininkės savijauta, motyvuoja ją, rūpinasi karjeros galimybėmis. Baletas, aerobika, žaismingos treniruotės čiuožykloje, suknelių primatavimai, suomiškos pirties malonumai – visa tai padeda užmiršti žiaurias, nehumaniškas sąlygas treniruojantis rinktinėje, kur pravardžiavimai, grasinimai ir šantažas buvo tapęs kasdiene norma.

Dėmesingų, draugiškų trenerių pagalba atsiranda ir naujos galimybės pademonstruoti savo talentą bei atsidavimą dailiajam čiuožimui. Tačiau nuo negailestingos praeities šešėlių ne taip paprasta pabėgti – juodi prisiminimai užgožia merginos mintis. Perspektyvioji čiuožėja supranta, kad tik milžiniškomis pastangomis galės atsikratyti galvoje apsigyvenusių demonų.

Helsinkio kino festivalyje „Meilė ir anarchija“ debiutavęs vaidybinis #metoo sporto trileris nemini konkrečių vardų ir pavardžių, tačiau nušviečia ne nublizgintą, o gniuždančią, cinišką ir smurtu pažymėtą sporto pusę, kurios realistiškumu net ciniškiausiam žiūrovui neretai sunku patikėti.

BILIETAI

„Laisvė čiuožti“ seansai:

Daugiau apie SPORTO KINO FESTIVALĮ.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS