Sporto kino festivalis: filmas „Čempionas Zatopekas“

2022 m. spalio 28 d.

Į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis! Lapkričio 3–10 dienomis kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia net 7 išskirtiniai filmai.

Aštuntus metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) organizuojamas festivalis – vienintelis toks Lietuvoje. Dvi sritis – sportą ir kiną – apjungiantis renginys kasmet kino mylėtojus skatina geriau pažinti pačias įvairiausias sporto šakas, pamatyti netikėčiausius sunkaus darbo užkulisius. 

Pristatome 2022 metų programą.

Filmas „Čempionas Zatopekas“

  • Sporto šaka: Bėgimas
  • Režisierius: David Ondricek
  • Žanras: Istorinė biografinė drama
  • Šalis: Čekija, Vokietija, Suomija
  • Trukmė: 2:11 val.

1968-ųjų ruduo. Greičiausias pasaulyje bėgikas ir pasaulio rekordininkas Ronas Clarke’as atvyksta iš gimtojo Melburno į apniukusią ir niūrią Prahą. Tačiau jam rūpi ne ką tik vasarą sovietų okupantų įvykdytas įsiveržimas į Čekoslovakiją, o seno gero bičiulio patarimai – australų sportininkas ieško pagalbos, jis bando įveikti giliausią krizę savo karjeroje.

Čekijos sostinėje jis ryžtasi aplankyti didžiausią įkvėpėją, keturių olimpinių aukso medalių savininką Emilį Zatopeką. Tituluotas ilgų nuotolių bėgikas jau baigė savo čempionišką karjerą ir šiandien jo didžiausias rūpestis – asmeninė krizė jo paties šeimoje. 

Radę bendrą kalbą garsiausias Čekijos sporto veteranas E. Zatopekas ir Meksiko Olimpinių žaidynių (1968) auksą apmaudžiai pralaimėjęs svečias R. Clarke’as nutaria prasieiti ilgo nuotolio prisiminimų trasa. Mintyse jie nukeliauja atgal į praeitį, kai dar niekuomet maratono nebėgęs Čekijos pietryčių Zlyno miesto fabriko darbuotojas E. Zatopekas pradėjo savo neįtikėtiną karjerą. Tuomet jis ištvermingai testavo žmogiškų galimybių ribas, pasiekė precedento neturėjusių rezultatų ir galiausiai tapo neginčijama lengvosios atletikos legenda.

Dabartis ir praeitis persipina su svaiginančiomis emocijomis ir nepamirštu adrenalinu, kai režisierius Davidas Ondricekas pamėgina atkurti kvapą gniaužiančias bėgimo varžybas 1972-ųjų Helsinkio vasaros olimpinėse žaidynėse. Jose „Čekijos lokomotyvu“ pramintas E. Zatopekas iškovojo unikalų olimpinį „hetriką“ – ne tik laimėdamas aukso medalius 5 ir 10 kilometrų bei maratono distancijose, bet pagerindamas visus tris olimpinius rekordus.

Filme įsipina ir aistringa santykių drama, užsimezgusi tarp E. Zatopeko ir ieties metimo čempionės, dabartinės sportininko žmonos Danos. O visa drama rutuliojasi ir sudėtingų politinių aplinkybių kontekste – E. Zatopekui pasiekus karjeros piką komunistų partija jo populiarumą bando išnaudoti propagandos tikslais, atletas susiduria su spaudimu ir įtampa ne tik bėgimo trasoje.

„Čempionas Zatopekas“ 2021 metais atidarė tarptautinį Karlovi Varų kino festivalį ir iškart pelnė žiūrovų simpatijų prizą.

BILIETAI

„Čempionas Zatopekas“ seansai:

Daugiau apie SPORTO KINO FESTIVALĮ.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS