Sporto kino festivalis: filmas „Angelai ant riedučių“

2022 m. spalio 25 d.

Į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis! Lapkričio 3–10 dienomis kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia net 7 išskirtiniai filmai.

Aštuntus metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) organizuojamas festivalis – vienintelis toks Lietuvoje. Dvi sritis – sportą ir kiną – apjungiantis renginys kasmet kino mylėtojus skatina geriau pažinti pačias įvairiausias sporto šakas, pamatyti netikėčiausius sunkaus darbo užkulisius. 

Pristatome 2022 metų programą.

Filmas „Angelai ant riedučių“

  • Sporto šaka: Ritulys su riedučiais
  • Režisierius: Sam Kalantari
  • Žanras: Dokumentika
  • Šalis: Iranas, Ispanija
  • Trukmė: 54 min.

Ledo ritulys neretai tapatinamas su „vyriška“ sporto šaka dėl dažniausiai ant ledo matomų kovojančių vyrų komandų. Tačiau moterys šiame sporte – tokios pat stiprios, vikrios ir ambicingos. Net jei ledo ritulį jos žaidžia pačiūžas iškeitusios į riedučius!

Moterų ledo ritulys ant riedučių – ypač reta sporto šaka, populiarumą užsitikrinusi daugiausia Azijos ir Okeanijos šalyse. Modernus žaidimas įtraukia ir konservatyvias Irano moteris, o „Angelų ant riedučių“ režisieriaus Samo Kalantari kamera stebi pačias drąsiausias iš drąsiausių – iranietes, turinčias neįtikėtiną tikslą įrodyti savo pajėgumą žaisti ledo ritulį., Žaidimą, kuriame daugelis įsivaizduoja tik vyrus.

Sportininkių likimai yra kur kas sudėtingesni, nes šioje radikalioje šalyje ne tik niekas nemato sportuojančių moterų, bet ir neįsileidžia jų žiūrovų tribūnas – moterys atletės Irane tiesiog nepripažįstamos patriarchalinės Islamo valdžios.

Įkvepiantis, dinamiškas, prasmingas dokumentinis filmas supažindina su Irano moterimis, kurios pačios renkasi paskirstyti laiką tarp atsakomybių šeimoje ir nenumaldomos aistros ypač konkurencingai sporto šakai.

Ledas, riedučiai, čiuožimas, žaidimas lazda – visa tai reikalauja jėgos, greičio, ištvermės ir vikrumo. Tačiau šalies moterų komanda (su patyrusia legioniere, trenere Marina iš Prancūzijos) nepasiduoda sudėtingiausiems išbandymams, nepalūžta dėl sunkesnių treniruočių, aplinkos abejingumo. Jos dėlioja taktikas, mokosi nesilyginti su kitomis sportininkėmis, tampa liūtėmis ir atkakliai ruošiasi realioms varžyboms visos Azijos žaidynėse.

BILIETAI

„Angelai ant riedučių“ seansai:

Daugiau apie SPORTO KINO FESTIVALĮ.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS