Sporto kino festivalis: filmas „Aliaskos tinklai“

2022 m. spalio 26 d.

Į kino ekranus sugrįžta Sporto kino festivalis! Lapkričio 3–10 dienomis kino teatre „Pasaka“ žiūrovų laukia net 7 išskirtiniai filmai.

Aštuntus metus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir Lietuvos olimpinio fondo (LOF) organizuojamas festivalis – vienintelis toks Lietuvoje. Dvi sritis – sportą ir kiną – apjungiantis renginys kasmet kino mylėtojus skatina geriau pažinti pačias įvairiausias sporto šakas, pamatyti netikėčiausius sunkaus darbo užkulisius. 

Pristatome 2022 metų programą.

Filmas „Aliaskos tinklai“

  • Sporto šaka: Krepšinis
  • Režisierius: Jeff Harasimowicz
  • Žanras: Dokumentika
  • Šalis: JAV
  • Trukmė: 2 val.

Santa Barbaros kino festivalio žiūrovų simpatijų prizą iškovojęs dokumentinis filmas numeta oranžinį kamuolį į Aliaską. Patį netikėčiausią kraštą, kur tik gali būti… žaidžiamas krepšinis.

Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų pakrantėje gyvena vietinė tauta tsimšiai, jų Aliaskoje esančiame Anetės salų rezervate gyvena apie 1,4 tūkst. Ši tauta įtraukta į federaliniu mastu pripažintą Metlakatla indėnų bendruomenę ir tai yra paskutinė vietinė žinoma bendruomenė tolimoje JAV valstijoje. Daugiau nei šimtmetį Metlakatla indėnų bendruomenę formavo dvi šventos tradicijos – krepšinis ir žvejyba.

Be žuvies vietiniai neturėtų nei maisto, nei darbo. Įprastai Anetės salų rezervate žvejojama nuo lapkričio iki vasario, ir tai vienintelė vieta Aliaskoje, kur galima teisėtai žvejoti tinklais. Ir jei žiemos sezoną vietiniai praleidžia žvejodami, vasarą salos gyventojus suvienija krepšinis.

„Aliaskos tinklai“ pasakoja apie pusbrolių DJ Kingo ir Danny Marsdeno užsispyrimą paruošti Anetės rezervato miesto mokyklos komandą vietinio krepšinio čempionato varžyboms, kuriose tsimšiai nesugebėdavo nieko laimėti mažiausiai 30 metų. „Šefų“ komanda yra pasiruošusi sugrąžinti pergalių džiaugsmą ir euforiją vietos gyventojams.

Reiklus treneris skatina žaidėjus laikytis griežtos disciplinos, o šie bando derinti savo rutiną nepamiršdami tiek krepšinio, tiek žvejybos tinklų – atitrūkti nuo pagrindinio pajamų šaltinio šiame krašte tiesiog neįmanoma.

„Aliaskos tinklai“ – istorija apie aistrą, viltį, užsispyrimą, kantrybę. Krepšinis salos gyventojams – ne tik gyvenimo variklis, ne tik sportas, bet ir pabėgimas nuo rūpesčių, atokvėpio stotelė. Tai unikalus, adrenalino ir jautrių emocijų kupinas filmas, iš arti parodantis, kiek daug sportas gali reikšti vietos bendruomenei.

BILIETAI

„Aliaskos tinklai“ seansai:

Daugiau apie SPORTO KINO FESTIVALĮ.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS