„Sporto kino festivalio“ atidaryme – sportui neabejingi svečiai

2019 m. lapkričio 25 d.

Aistė Stonytė ir Daina Gudzinevičiūtė

Vytautas Dranginis

Pirmadienio vakarą „Sporto kino festivalį“ atidarė būrys sportą mėgstančių žmonių. Vilniuje, Vingio „Forum Cinemas“ kino teatre, susirinkę kviestiniai svečiai išvydo pirmą kartą už JAV ribų rodytą filmą „Aukso kaina“ („At the Heart of Gold: inside the USA Gymnstics Scandal”).

Šventine apranga ir sportine avalyne pasipuošusių renginio svečių tarpe – atlikėjai Vidas Bareikis ir Vaidotas Baumila, TV laidų vedėjai Mindaugas Ponomariovas ir Indrė Stonkuvienė, olimpinės čempionės Daina Gudzinevičiūtė bei Vida Vencienė, žurnalistai Paulius Cubera, Martynas Suslavičius, Dovilė Šeduikytė, Gintarė Grikštaitė, Lietuvos sporto federacijų, ministerijų, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atstovai.

Festivalio atidarymui organizatoriai pasirinko dokumentinį filmą „Aukso kainą“ – istoriją apie JAV gimnastikos rinktinę sukrėtusį seksualinį skandalą, kurio epicentre – olimpinės rinktinės gydytojas Larry Nassaras ir keli šimtai nukentėjusių sportininkių.

„Šis filmas atidarymui – drąsus pasirinkimas“, – prieš seansą sakė festivalį pristačiusi žurnalistė Aistė Stonytė.

„Tai labai stiprus, tiesiog iš vidaus draskantis filmas. Pasirinokme jį neatsitiktinai. Tai filmas, kuris priverčia apsižvalgyti ir suprasti, kad ne viskas yra taip, kaip įsivaizduojame ar kaip galvojame esant. Kiekvieną kartą atrodo, kad sritis, kurioje esi ir kurioje dirbi – joje viskas gerai: kad sportas yra tik gėris, tik grožis, tik pergalės. Sunku pripažinti, bet visko yra ir čia. Kai diskutavome, ar būtent šį filmą rodyti per atidarymą, mūsų noras buvo, kad jį pamatytų kuo daugiau žmonių. Šis filmas gali atverti daug akių, kad apsidairytume ir pamatytume, kad ne viskas aplink yra taip, kaip norėtume,“- po išankstinės filmo peržiūros kalbėjo LTOK prezidentė D. Gudzinevičiūtė.

Nuo lapkričio 26 iki gruodžio 3 vyksiančiame festivalyje įvyks 64 seansai. Juos pamatys Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių kino teatrų „Forum Cinemas“ lankytojai.

„Sporto kino festivalio“ programoje – 13 filmų, 12 iš jų Lietuvoje bus rodomi pirmą kartą.

Festivalio naujienas, programą, filmų aprašymus bei treilerius rasite svetainėje www.ltok.lt/kinas.

„Sporto kino festivalio“ atidarymo akimirkos:

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS