Sporto kino vakarai

Sporto Kinas Baneriai 530x400 1 A

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas kartu su Vilniaus universitetu kviečia į nemokamas sporto filmų peržiūras.

Sporto kino vakarai vyks Vilniuje, MKIC (Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centre), Saulėtekio al. 5.

Po kiekvieno filmo jūsų lauks įdomios diskusijos su įvairių sričių specialistais ir sportininkais.

Dalyvavimas NEMOKAMAS. Sekite naujienas Facebook tinkle.P R O G R A M A

Spalio 13 d. (antradienis), 18:00 | ONCE BROTHERS (atidarymas)

(JAV, 2010 m., originalo kalba - anglų, serbų-kroatų, subtitrai – anglų k.)

Draženas Petrovičius ir Vlade Divacas buvo neišskiriami draugai krepšinio aikštelėje. Jie kartu kovojo dėl svarbiausių Jugoslavijos rinktinės pergalių. Užkariavę Europą abu persikėlė į JAV ir buvo pirmieji užsieniečiai tapę NBA žvaigždėmis.

Po Sovietų Sąjungos žlugimo Jugoslavija skilo ir jauni krepšininkai, vadinę vienas kitą broliais, atsidūrė priešingose pusėse. „Once Brothers“  pasakoja ypatingą dviejų draugų istoriją, kuriuos sujungė krepšinis, o tautų likimas išskyrė.

Diskusijos moderatorius: prof. dr. Justinas Žilinskas, tarptautinės teisės specialistas, publicistas, rašytojas.

Diskusijos dalyviai: olimpinė čempionė Vida Vencienė, sporto psichologė Rinalda Germaniene, sporto žurnalistas ir komentatorius Nerijus Kesminas.Spalio 21 d. (trečiadienis), 18:00 | SENNA

(Brazilija, 2010 m., originalo kalba – portugalų, anglų, subtitrai – anglų k.)

Legendinio Brazilijos lenktynininko Airtono Senos istorija pasibaigusi tragiška mirtimi Formulės-1 trasoje. Dokumentinis filmas nupasakoja tikrąjį Senos gyvenimą, jo santykius su pagrindiniu konkurentu prancūzu Alanu Prostu ir kovą su politikais, kurie įtakojo sportą.

Kilnus, gilus ir bebaimis Senna sugebėjo įsiveržti į Formulės-1 elitą ir tapti pasauline žvaigžde. Uždarame artimiausių žmonių rate jis kuklus, drovus ir labai patriotiškas, paaukojęs milijonus savo šaliai ir jos žmonėms. Formulės-1 etapo legenda žuvo lenktynių trasoje, stebint 300 milijonų žiūrovų.

Diskusijos moderatorius: Nerijus Kesminas, sporto žurnalistas ir komentatorius.

Diskusijos dalyviai: lenktynininkas Antanas Juknevičius, sporto sociologas ir sporto savanorių sąjungos įkūrėjas Saulius Kavaliauskas, žiedinių lenktynių „Autoplius Fast Lap“ pradininkas ir organizatorius Giedrius Čenkus, Lietuvos olimpinio sporto centro sporto psichologė Ieva Girčytė.Spalio 28 d. (trečiadienis), 18:30 | MARATHON BOY

(Jungtinė Karalystė, Indija, 2010 m. originalo kalba – hindi, subtitrai anglų k.)

Dokumentinis filmas pasakoja apie keturmetį indų berniuką, kurį treneris išgelbėjo nuo skurdo vaikų namuose, atskleidęs jo talentą ilgų nuotolių bėgimui.

Filmo režisierius seka penkerius mažojo bėgiko gyvenimo metus, kuriuose – šlovė, skurdas, sudužusios svajonės, politikų intrigos ir kritiškas visuomenės požiūris. Filmas atskleidžia ypatingą ryšį tarp vaiko ir jam tėvu tapusio trenerio.

Diskusijos moderatorė: dr. Eglė Kemerytė-Riaubienė, sporto fiziologė.

Diskusijos dalyviai: olimpietė, maratono bėgikė Diana Lobačevskė, VU indologas dr. Deimantas Valančiūnas, VU psichologas Kęstutis Dragūnevičius, treneris Cedric Raffier.Lapkričio 4 d. (trečiadienis), 18:00 | THE CRASH REEL

(JAV, 2009 m., originalo kalba – hebrajų, subtitrai – anglų k.)

Snieglenčių sporto pusvamzdžio (half pipe) legendos Shaunas White ir Kevinas Pearce – vaikystės draugai, prieš  2010 m. Vankuverio žiemos olimpines žaidynes užėmę pirmąją ir antrąja vietas pasauliniame reitinge.

Konkurencija skatino juos siekti vis aukštesnių rezultatų, atlikti vis sudėtingesnius ir pavojingesnius triukus. Tačiau Kevinas nesėkmingai atlikęs triuką patiria rimtą traumą, o Shaunas tuo metu laimi Olimpinių žaidynių auksą. Kevino tikslas – vėl atsistoti ant snieglenės ir tęsti sportininko karjerą.

Diskusijos moderatorius: Remigijus Arlauskas, Lietuvos nacionalinė slidinėjimo asociacija.

Diskusijos dalyviai: Lietuvos „Slopestyle" čempionas, snieglenčių sporto „subkultūros“ atstovas Jonas Kriščiūnas, LNSA Snieglenčių sporto ir slidinėjimo laisvuoju stiliumi komiteto pirmininkas, VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius, skate parkų Lietuvoje pradininkas Mantas Paulauskas, sporto psichologė Rinalda Germanienė ir dr. Eglė Kemerytė-Riaubienė, LEU sporto fiziologė.Lapkričio 11 d. (trečiadienis), 18:00 | MATTER OF SIZE

(Izraelis, 2009 m., originalo kalba – hebrajų, subtitrai – anglų k.)

Komedija apie grupę antsvorį turinčių žmonių, kurie nutaria neberiboti savęs dietomis. Jie palieka lieknėjimo grupę ir atranda sumo pasaulį, kuriame stambūs žmonės yra gerbiami ir vertinami.

Tai smagus filmas apie antsvorį turinčių žmonių problemas, jų santykį su visuomene, gebėjimą suprasti savo kūną ir atrasti sau tinkamą bei mylimą užsiėmimą.

Diskusijos moderatorė: Vlada Musvydaitė, portalo “Sporto birža” įkūrėja, trenerė, motyvatorė.

Diskusijos dalyviai: VU psichologė Miglė Dovydaitienė, olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas, sveikos gyvensenos propaguotojas, Facebook puslapio "Fit Beard" įkūrėjas Tadas Sutkaitis.Lapkričio 18 d. (trečiadienis), 18:00 | THE ARMSTRONG LIE

(JAV, 2013 m., originalo kalba – anglų, subtitrai – anglų k.)

Pradinė šio dokumentinio filmo idėja buvo įamžinti 2009 m. Lanco Armstrongo grįžimą į didįjį sportą po sėkmingos kovos su vėžiu, tačiau įsiplieskus dopingo skandalui, filmo režisierius pasirinko kitą kryptį ir nusprendė išsiaiškinti kaip tiek metų Armstrongas sugebėjo apgaudinėti sporto pasaulį, sirgalius, rėmėjus ir, žinoma, dopingo kontrolierius.

„Oskarui“ nominuoto filmo režisierius dalijasi niekur nepublikuotais atvirais pokalbiais su buvusiais Armstrongo komandos nariais ir gydytoju Michele Ferrari.

Diskusijos moderatorius: dr. Donatas Noreika, psichologas.

Diskusijos dalyviai: Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentas, olimpietis dr. Arvydas Juozaitis, Antidopingo agentūros direktorė dr. Ieva Lukošiūtė-Stanikūnienė, buvęs profesionalus dviratininkas, treneris Marius Bernatonis.Lapkričio 25 d. (trečiadienis), 18:00 | FOOTBALL UNDER COVER

(Vokietija, 2008 m., originalo kalba – vokiečių, persų, subtitrai – anglų k.)

Dokumentinis filmas apie mėgėjiška moterų futbolo komandą iš Berlyno, kurios narės siekia suorganizuoti pirmąjį moterų futbolo mačą Irano sporto istorijoje.

Futbolo klubo narė Marlene ieško būdų įgyvendinti šią idėją. Neradusi paramos Vokietijoje, ji nutaria skristi į Teheraną, kur susitinka su valstybinių institucijų atstovais. Varžybų data yra nukeliama kelis kartus, politinis klimatas keičiasi, o Marlene vis atkakliau siekia savo tikslo.

Diskusijos moderatorė: dr. Ramunė Žilinskienė, sporto edukologė, lengvosios atletikos sporto meistrė.

Diskusijos dalyviai: olimpinė čempionė, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, VU Lyčių studijų centro dėstytoja dr. Lijana Stundžė ir dr. Rūtenis Paulauskas, Lietuvos edukologijos universiteto docentas, buvęs Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris.Gruodžio 2 d. (trečiadienis), 18:00 | MY WAY TO OLYMPIA (uždarymas)

(Vokietija, 2013 m., originalo kalba – anglų, vokiečių, subtitrai – anglų k., vokiečių k.)

Dokumentinio filmo režisierius Niko von Glasow susitinka sportininkais, besiruošiančiais 2012 m. Londono parolimpinėms žaidynėms.

Jis pats turi negalią, nekenčia sporto ir nesupranta, kodėl žmonės, ypač turintys negalią, nieko neverčiami užsiima šia veikla. Niko bendrauja su parolimpiečiais, seka jų treniruotes ir stebi dalyvavimą žaidynėse. 

Diskusijos moderatorė: dr. Birutė Statkevičienė, tarptautinės klasės sporto meistrė, olimpietė, neįgaliųjų trenerė.

Diskusjos dalyviai: Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas, Atėnų parolimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Linas Balsys, vežimėlių krepšinio, dviračių sporto entuziastas Tomas Šiliauskas ir Jūratė Kesienė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja.

Partneriai

TOPsport logotipas web2 Maxima logo web Wake your body VivusLT grey loto

Rėmėjai

Affidea logos RGB 5 web RC logo web dolmen LOGO web IDW logo web APRANGAgroup glimstedt nike l r krasta impuls audimas 176x108px2

© 2013 LTOK. Visos teisės saugomos.

IDEA – interneto svetainių kūrimas