Olimpinis festivalis tęsiasi: olimpiečiai rungėsi Žvaigždžių turnyre, šeimos įsitraukė į nuotaikingą estafetę

2022 m. vasario 12 d.

Sostinėje prie Baltojo tilto ir toliau netrūksta Olimpinio festivalio „Beijing 2022“ pramogų. Tris vasario savaitgalius vykstantis, Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms dedikuotas renginys šeštadienį čia subūrė žiemos sporto entuziastus. „Hoptrans“ arenos ledą raižė čiuožti norintys išmokti vilniečiai, šeimos varžėsi specialioje pramoginėje estafetėje, olimpiečiai susirungė bavariško akmenslydžio Žvaigždžių turnyre.

Išbandyti nuotaikingo žaidimo atvyko žinomos sportininkės, tarp jų – „LTeam“ komandos narės, olimpietės bėgikė Eglė Balčiūnaitė, irkluotoja Milda Valčiukaitė, olimpietės veteranės – olimpinės čempionės slidininkė Vida Vencienė ir plaukikė Lina Kačiušytė. Kartu su jomis varžėsi ir ZIP FM laidų vedėjai Haroldas Zenkovas, Rimvydas Černiauskas, „Decathlon Lietuva“ generalinis direktorius Nicolas Fogola ir daugelis kitų. Susiskirstę į keturias komandas jie turėjo vieną tikslą – nustumti specialų diską kuo arčiau taikinio.

Milda Valčiukaitė / Roko Lukoševičiaus nuotr.

Bavariškas akmenslydis, kitaip dar vadinamas aisštoku (icestock, – angl.) – ypač populiarus Alpių regione, tačiau ši sporto šaka kasmet užsitarnauja vis daugiau entuziastų simpatijų ir Lietuvoje. Jam neliko abejingi ir Žvaigždžių turnyro dalyviai. Ir nors daugelis jų bavarišką akmenslydį žaidė pirmą kartą, visi kone vienbalsiai tikino – net nesitikėjo, kad bus taip smagu!

„Žiemos sportas – toks įvairialypis ir toks įdomus! Šis žaidimas reikalauja susikaupimo, reikia ir praktikos, tačiau svarbiausia čia – komandinė dvasia, pasikrovėme labai daug gerų emocijų“, – iškart po turnyro kalbėjo V. Vencienė. Pasak jos, sužinoti ir išmokti ką nors nauja, išbandyti tai, ko niekuomet anksčiau neteko, turėtų kiekvienas Olimpinio festivalio „Beijing 2022“ dalyvis – festivalio programa sudaryta taip, kad joje įtraukiančias veiklas rastų ir vaikai, ir suaugusieji.

Vida Vencienė/ Roko Lukoševičiaus nuotr.

„Dalyvavimas bavariško akmenslydžio turnyre – labai įdomi patirtis. Niekada iki šiol nesu nieko panašaus bandžiusi, tačiau dabar jau žinosiu kaip jis žaidžiamas, o kitą kartą turėsiu vertingos praktikos. Labai patiko“, – kalbėjo L. Kačiušytė.

Pasak olimpinių čempionių, šis žaidimas pirmiausia moko draugystės, komandinio darbo. „Sportas suvienija, o šiame žaidime buvome visi už vieną – vienas už visus“, – džiaugėsi V. Vencienė.

Lina Kačiušytė / Roko Lukoševičiaus nuotr.

Gerų emocijų neslėpė ir lengvaatletė E. Balčiūnaitė. „Jau eidama čia pasijaučiau lyg keliaudama į Olimpines žaidynes, net šiurpuliukai bėgiojo. Labai džiaugiuosi, kad tokie renginiai vyksta, smagu, kad ant ledo daug veiksmo, aplink zuja geros nuotaikos užtaisai – olimpiniai talismanai. Išbandyti bavarišką akmenslydį buvo labai įdomu. Gal net šiek tiek priminė boulingą ant ledo. Žaisdama supratau, kad ne jėgoje čia esmė, viską lemia technika“, – linksmai pasakojo E. Balčiūnaitė.

Žiemos sportas olimpinei bėgikei nors ir nėra gerai pažįstamas, tačiau nesvetimas – ji moka valdyti snieglentę, slidinėja slidėmis, čiuožinėja ant ledo. Tačiau dalis sporto šakų nėra taip gerai žinomos, todėl Olimpinis festivalio „Beijing 2022“ – puiki proga susipažinti su jomis iš arčiau.

Eglė Balčiūnaitė / Roko Lukoševičiaus nuotr.

Šeštadienį festivalio metu žiemos sporto entuziastai išbandė įvairias sporto šakas. „Hoptrans“ arenoje pasibaigus Žvaigždžių turnyrui bavarišką akmenslydį galėjo išbandyti visi norintys. Čia vyko ir dailiojo čiuožimo pamokos – vilniečiai jau nuo pat ryto aktyviai įsitraukė į nemokamas treniruotes su profesionaliais treneriais: klausė jų patarimų, tobulino įgūdžius.

Čia vyko ir „LTeam pramoginė estafetė šeimoms“ – susibūrusios į 4 asmenų komandą šeimos varžėsi tarpusavyje bandydamos kuo greičiau įveikti kelias skirtingas rungtis: jiems teko nužygiuoti drauge įsispyrus į specialias „slides“, įsikurti palapinėje, pasukti galvą teisingai rūšiuojant atliekas, pataikyti į taikinį, visiems kartu susikibus parbėgti į finišą.

Visi komandinių rungčių dalyviai buvo apdovanoti specialiais festivalio medaliais, „LTeam“ ir renginio rėmėjų prizais.

Aktyvių veiklų netrūks ir kitomis dienomis, Olimpinio festivalio „Beijing 2022“ programoje iki pat vasario 20 d. vyks pačių įvairiausių renginių. Daugiau informacijos apie programą – www.olimpinisfestivalis.lt

+26

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS