Panevėžyje praūžė Olimpinė diena: daugiau nei 100 rungčių išbandė ir olimpiečiai

2023 m. birželio 3 d.

V. Dranginis

Biatlonininkas Vytautas Strolia šeštadienį į rankas paėmė špagą, baidarininkas Mindaugas Maldonis išbandė biatlono šaudymą, o bėgikė Eglė Balčiūnaitė – šaudymą iš lanko. Tokią galimybę ne tik olimpiečiai, bet ir tūkstančiai panevėžiečių ir miesto svečių turėjo šeštadienį Aukštaitijos sostinę sudrebinusioje Olimpinės dienos šventėje.

„Labai smagu! Daug žmonių, geresnis nei tikėjomės oras, puikios emocijos“, – po šventės sakė olimpietis baidarininkas M. Maldonis.

Olimpinė diena į Panevėžį sugrįžo po penkerių metų pertraukos. Šventėje kiekvienas norintis galėjo išbandyti per šimtą įvairiausių sporto ir pramoginių veiklų, rungtis įvairiose varžybose, susipažinti ir pabendrauti su olimpiečiais.

„Labai smagu grįžti į Panevėžį, kuris mus priėmė atsinaujinusioje Senvagėje. Ši šventė olimpiniam judėjimui – ypatinga, ji skirtingais būdais švenčiama visame pasaulyje. Džiaugiuosi, kad mes prieš dešimtmetį priėmėme sprendimą su Olimpine diena keliauti per Lietuvos miestus ir kartu sukurti didelę šventę“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

R. Račkauskas ir D. Gudzinevičiūtė.

R. Račkauskas ir D. Gudzinevičiūtė.

„Renginys pavyko puikiai, todėl tikiuosi, kad po šiandien Olimpinės dienos kartelė pakelta dar aukščiau. Džiaugiuosi tokiu gausiu dalyviu būriu – smagu, kad šį savaitgalį tiek daug žmonių nutarė praleisti būtent Panevėžyje. Dėkoju organizatoriams ir dalyviams už puikią šventę, o Panevėžiui linkiu, kad neilgai trukus jau trečią kartą Olimpinės dienos deglas suliepsnotų būtent mūsų mieste“, – sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Įžiebė šventės ugnį

Į Senvagę žmonės pradėjo rinktis jau ankstų šeštadienio rytą. Pažiūrėti buvo į ką, tradiciškai šventė prasidejo simboline Olimpinės ugnies deglo estafete. Estafetę prie miesto savivaldybės pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkas Gabrielius Maldūnas ir „FK Panevėžys“ futbolininkas Linas Klimavičius.

+15

Netrukus jie deglą perdavė olimpiečiams plaukikui Dariui Grigalioniui, boksininkui Vitalijui Karpačiauskui, o šie – olimpietėms dviratininkėms Simonai Krupeckaitei ir Olivijai Baleišytei. Iki Laisvės aikštėje buvusios scenos deglą atnešė dviratininkų Miglės ir Vasilijaus Lendelių šeima, jie bėgo kartu su mažuoju sūneliu.

Jie šventės ugnį uždegė kartu su miesto meru R. Račkausku ir LTOK prezidente D. Gudzinevičiūte. „Didelė garbė nešti šventės deglą, ypač kai ji vyksta mano mieste“, – sakė olimpietė M. Marozaitė.

Olimpinės dienos deglo estafetė.

Olimpinės dienos deglo estafetė.

Aktyviai dalyvavo olimpiečiai

Olimpinės dienos šventėje Panevėžyje dalyvavo per 30 olimpiečių. Sportininkai ne tik bendravo su šventės dalyviais, bet ir patys išbandė daug šventės veiklų. Plaukikas Danas Rapšys žaidė beisbolą, jo kolega Andrius Šidlauskas irklavo kanojos treniruoklį. Kanojininkas Henrikas Žustautas išbandė paralimpinio sporto rungtį rutulio stūmimą sėdint, o baidarininkas Edvinas Ramanauskas ir dviratininkė Olivija Baleišytė lipo į bokso ringą.

„Labai smagu, kad tokia šventė vyksta mano gimtajame mieste. Net keista matyti tiek daug žmonių, nes paprastai tiek nebūna. Smagu, kad žmonės domisi sportu, išbando rungtis, atveda vaikus. Kalbėjau su savo krikštasūniu, sakė, viską išbandė ir viską nori lankyti“, – juokėsi D. Rapšys.

Plaukikas į Olimpinės dienos šventę atvyko iškart po rytinės treniruotės.

„Šventė buvo įspūdinga! Nesitikėjau, kad susirinks tiek daug žmonių, o apie kai kurias čia buvusias rungtis net nebuvau girdėjusi“, – pasakojo E. Balčiūnaitė.

Eglė Balčiūnaitė.

Eglė Balčiūnaitė.

Ji dalyvavo 10 km bėgime ir moterų grupėje užėmė 5 vietą. Biatloninkas Vytautas Strolia į šventę atvyko su žmona ir dukra.

„Labai džiaugiuosi, kad pavyko atvykti su šeima, buvo smagu ir pačiam išbandyti fechtavimą, sekėsi gana neblogai. Kaip tik kalbėjome su žmona, kad tai puiki galimybė vaikams pamatyti įvairius sportus, pabandyti ir galbūt pradėti lankyti“, – kalbėjo V. Strolia.

+6

Varžybose – ir žinomi sportininkai

Olimpinė diena į skirtingas sporto varžybas subūrė sporto entuziastus iš visos Lietuvos. Renginio metu dalyviai varžėsi irklenčių, „LTeam Rogaining“, 200 m, 400 m ir 600 m. plaukimo, 3×3 krepšinio, Lietuviškosios olimpinės mylios, vaikų 500 m, 5 km ir 10 km bėgimo, breiko, kukurūzinio varžybose. Iš viso jėgas jose išbandė beveik 2 tūkst. dalyvių.

Viename gausiausių 10 km bėgime dalyvavo ir būrys olimpiečių – trečiąją vietą iškovojo irkluotojas Dominykas Jančionis, penktoje vietoje finišavo biatlonininkas Tomas Kaukėnas, bėgimo varžybose taip pat varžėsi slidininkas Tautvydas Strolia, irkluotojas Saulius Ritteris ir biatlonininkas Karolis Dombrovskis. Moterų bendroje įskaitoje penktąją vietą užėmė lengvaatletė E. Balčiūnaitė.

Vaikų bėgimas.

Vaikų bėgimas.

10 km bėgimo čempionu tapo ukrainietis Vitalijus Kuznecovas, Antrasis finišavo Jaunius Strazdas, trečiasis – olimpietis D. Jančionis. 5 km distancijoje greičiausias buvo Vaidas Ramanauskas, antras – Kristis Stankevičius, trečiasis – Radoslavas Lajevskis.

Rezultatai

600 m ir 200 m plaukimo varžybas laimėjo Amelija Murėnaitė. 400 m distancijoje greičiausia buvo Dargilė Savičiauskaitė. Irklenčių varžybose nepralenkiamas buvo Dainius Sokolovas.

Rezultatai

„ZIP FM“ 3×3 krepšinio turnyrą laimėjo BC „Jūsų Panevėžys“, finale 11:8 nugalėję „JP.lt“. Trečiąją vietą užėmė „PatriotsX3“, 14:12 nugalėję „Edrimita“ komandą.

Rezultatai

Ekstremalaus bėgimo su kliūtimis OCR 100 m vyrų varžybas laimėjo Darius Baranauskas. Antrąją vietą užėmė Dainius Liutkus, trečiąją – Valerijus Ščerbo. Moterų grupėje stipriausia buvo Ieva Želvytė, antra – Sandra Liutkė, ant trečiojo apdovanojimų pakylos laiptelio stojo Neringa Griškienė.

Rezultatai

+10

Orientavimosi sporto gerbėjai varžėsi „LTeam Rogaining“ varžybose. Jų metu, naudojantis žemėlapiu bėgte arba dviračiu per tam tikrą laiko tarpą dalyviams teko ieškoti paslėptų kontrolinių punktų. Komandinėse bėgimo varžybose mėgėjų grupėje (2 val.) stipriausi buvo svečiai iš Latvijos Daina ir Karlis Stonka („A komanda“). Moksleivių grupėje (2 val.) nugalėjo Vitas Subatkis ir Domas Juknevičius. Vyrų grupėje (4 val.) triumfavo „Perkūno mohikanai“ Darius Kriukas ir Simonas Narvydas. Moterų grupėje (4 val.) stipriausios buvo Inga Žvinytė ir Živilė Kanapkienė, atstovavusios komandai „Klajūno damos“. Mišrioje grupėje (4 val.) varžybas laimėjo Audrius Rudys ir Viktorija Kalvelytė iš „Baltų lokys“.

Komandinėse dviračių varžybose mėgėjų grupėje nugalėjo Arūnas Znotinas ir Gintautas Kėras („Aurora-Telšiai“). Vyrų grupėje (4 val.) greičiausiai distanciją įveikė Vitalijus Petrukus ir Regimantas Kavaliauskas („OK Telšiai“). Moterų grupėje (4 val.) stipriausios buvo Vaida Reinartaitė („Ride and drink champagne“). Mišrioje grupėje (4 val.) varžybas laimėjo vilniečiai Agnė Musajevaitė ir Rokas Mickevičius („TACO“).

Rezultatai

Išskirtinio dėmesio ir įsitraukimo taip pat sulaukė „Trenkturo“ 7 bei 18 km pėsčiųjų žygiai po gražiausias Panevėžio apylinkes, kurie iš viso subūrė daugiau nei 450 entuziastų.

Vėliava perduota Šiauliams

Sporto ir pramogų šventę Panevėžyje organizavo LTOK, Lietuvos olimpinis fondas ir Panevėžio miesto savivaldybė. Šventės svečiai galėjo išbandyti įvairias sporto šakas, gyvai pabendrauti su profesionaliais sportininkais, susitikti su olimpiečiais, įsitraukti į žaidimus, turnyrus, prisijungti prie edukacinių, olimpinio švietimo renginių. Už aktyvų dalyvavimą kiekvieno laukė malonios motyvacinės dovanos – buvo išdalyta daugiau nei 10 tūkst. prizų.

Į renginį įsitraukė sporto federacijos, klubai, šventės dalyviams buvo pristatytos ne tik vasaros, bet ir žiemos olimpinės bei neolimpinės sporto šakos, atskiras veiklas paruošė ir Lietuvos paralimpinis komitetas.

G. Jasiūnas ir R. Račkauskas.

G. Jasiūnas ir R. Račkauskas.

Kitais metais Olimpinė diena vyks Šiauliuose. Šeštadienį, po varžybų apdovanojimų Laisvės aikštės scenoje Panevėžio meras R. Račkauskas simboliškai perdavė Olimpinės dienos vėliavą Šiaulių savivaldybei, ją priėmė Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas.

Šventę vainikavo Monikos Linkytės su grupe koncertas, o po jo – kino filmo „Gyvenimas per 24 valandas“ seansas.

+9

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS