Lyčių lygybė Tokijo olimpinėse žaidynėse: atidarymo ceremonijoje – du vėliavnešiai

2020 m. kovo 5 d.

Nuotraukos – Alfredas Pliadis

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) pasauliui pasiuntė dar vieną stiprią žinutę – lygčių lygybė olimpinėse žaidynėse yra realybė. TOK Vykdomasis komitetas (VK) trečiadienį priėmė du esminius sprendimus, dar labiau atkreipsiančius dėmesį į lyčių lygybę olimpinėse žaidynėse.

„2020 metų Tokijo olimpinės žaidynės bus pirmosios istorijoje, kuriose išvysime lyčių pusiausvyrą – varžybose startuos 48,8 proc. moterų, – pabrėžė TOK prezidentas Thomas Bachas. – TOK VK taip nusprendė, kad pirmą kartą istorijoje kiekvienoje iš 206 valstybių olimpinių rinktinių, taip pat pabėgėlių olimpinėje komandoje, turės būti bent po vieną vyrą ir moterį.

Be to, mes pakeitėme taisykles, kurios leis nacionaliniams olimpiniams komitetams į atidarymo ceremoniją deleguoti du vėliavnešius – vyrą ir moterį. Raginame visus nacionalinius olimpinius komitetus pasinaudoti šia galimybe.“

TOK VK kartu su tarptautinėmis federacijomis sutarė būdą, kaip skirti ribotą skaičių papildomų kvotų į vasaros olimpines žaidynes tiems nacionaliniams olimpiniams komitetams, į kurių rinktines per atrankos varžybas nepateks bent vienas vyras ir moteris.

Ši taisyklė pirmą kartą bus pritaikyta jau Tokijo olimpinėse žaidynėse, kurios vyks šių metų liepos 24-rugpjūčio 9 dienomis.

Iš LTeam komandos narių kelialapius į svarbiausią pasaulio sporto renginį jau yra užsitikrinę 23 sportininkai – 13 vyrų ir 10 moterų.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS