LTOK Vykdomojo komiteto posėdyje – apie tarptautinius renginius ir pasiruošimą žaidynėms

Nuotraukos autorius: Martynas Zaremba

Ketvirtadienį vyko virtualus Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Vykdomojo komiteto posėdis.

Posėdžio metu LTOK prezidentė olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė supažindino su Europos olimpinių komitetų asociacijos (EOK) Generalinės asamblėjos ir rinkimų sesijos rezultatais. Graikijos sostinėje Atėnuose vykusioje sesijoje prezidentu išrinktas graikas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) narys Spyros Capralos. Jis nugalėjo iki tol prezidento pareigas ėjusį daną Nielsą Nygaardą.

LTOK vadovė išrinkta EOK viceprezidente. Ji – pirmoji moteris šiose pareigose bei pirmoji Baltijos šalių atstovė.

Sesijos metu taip pat aptartas pasirengimas Europos jaunimo olimpiniams festivaliams bei Europos žaidynėms.

Vykdomojo komiteto metu taip pat diskutuota apie pasiruošimą LTOK 100-mečiui bei TOK 130-mečiui, kurie bus minimi 2024 metais.

Nutarta iki spalio 16 dienos sudaryti ir patvirtinti šių datų minėjimo organizacinį komitetą bei programą, o nutarimo vykdymą pavesti LTOK direktoratui.

LTOK Olimpinio sporto direktorius Einius Petkus pristatė gegužę vykusį TOK Tarptautinį sportininkų forumą, kuriame dalyvavo ir LTOK atstovai. Šiais metais vykęs forumas – jau dešimtasis ir rekordinis, į renginį užsiregistravo beveik 2 tūkst. sportininkų bei olimpinio judėjimo narių.

Renginyje buvo kalbama apie pasiruošimą Tokijo vasaros bei Pekino žiemos olimpinėms žaidynėms, atnaujintą „Olimpinę darbotarkę 2020+5“, palaikymą sportininkams bei jų gerovę. Taip pat vyko klausimų ir atsakymų sesija su TOK prezidentu Thomu Bachu.

LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja Agnė Vanagienė Vykdomajam komitetui pristatė atnaujintą informaciją apie pasiruošimą Tokijo olimpinėms žaidynėms. Apgailestaujama, kad šiuo metu Lietuvos delegaciją sudaro vos 29 sportininkai. Galutinė olimpinės rinktinės sudėtis paaiškės liepos 5 dieną.

Jau kitą savaitę Vilniuje prasidės tradicinės Olimpinės dienos renginiai. Birželio 21-25 dienomis sostinėje ir jos apylinkėse esančiose sporto bazėse visi norintys galės išbandyti įvairias sporto šakas, o šventę vainikuos finalinis renginys su Vido Bareikio koncertu birželio 26-ąją prie Baltojo tilto.

Iš viso vilniečiai ir miesto svečiai savo jėgas galės išbandyti 31-oje sporto bazėje.

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS