Lietuvos biatlonininkams pasiekti savo tikslus trukdė netaiklūs šūviai

Nuotraukos autorius: Vytautas Dranginis

Lietuvos biatlono rinktinės lyderis Vytautas Strolia pasiekė geriausią asmeninį rezultatą olimpinėse žaidynėse ir vieną geriausių šalies olimpinėje biatlono istorijoje, tačiau po finišo nedžiūgavo.

„Nieko gero. Ne dėl tokios vietos čia atvažiavau“, – teigė 29-erių sportininkas, Pekino žiemos olimpinių žaidynių asmeninėse 20 km lenktynėse užėmęs 21 vietą tarp 92 dalyvių.

+9

Jei ne vienintelis netaiklus šūvis paskutiniame šaudymo ruože, lietuvis būtų atsidūręs pirmojo dešimtuko prieigose. Tačiau 19-tas iš 20 šūvių neužvertė taikinio ir prie V.Strolios rezultato prisidėjo baudos minutė.

Čempionu tapo du kartus prašovęs prancūzas Quentinas Fillon’as Maillet – 48 min. 47,4 sek. Sidabrą laimėjo be klaidų šaudęs baltarusis Antonas Smolskis (atsiliko 14,8 sek.), bronzą – dusyk šaudykloje suklydęs norvegas Johannesas Thingnesas Boe (31,1 sek.).

V.Strolia olimpiniam čempionui pralaimėjo 3 min. 23 sek.

Naujienas apie žaidynes ir Lietuvių tvarkaraštį rasite čia

Iš viso 20 km asmeninėse lenktynėse startavo keturi lietuviai. Net penkis kartus prašovęs 31-erių Tomas Kaukėnas finišavo 70-tas (atsiliko 7 min. 42,6 sek.), jam vos 0,1 sek. nusileidęs 30 metų Karolis Dombrovskis šaudykloje suklydo keturis kartus ir liko 71-as.

Jauniausias biatlonininkų komandos narys 23 metų Linas Banys užėmė 79 vietą. Jis nepataikė tris kartus, o nuo nugalėtojo atsiliko 8 min. 58,8 sek.

Vasario 12 d. Lietuvos biatlonininkai startuos 10 km sprinte. Tie, kurie pateks tarp 60-ties greičiausiųjų, po dienos kovos 12,5 km persekiojimo lenktynėse. Be to, visi keturi šalies vyrų olimpinės rinktinės nariai vasario 15 d. rungsis estafetėje 4×7,5 km.

Trasoje skirstė jėgas

V.Strolia po finišo prisipažino, kad trasoje nesijautė idealiai, tačiau savijauta jau buvo geresnė, nei ankstesnėmis dienomis.

„Trasoje viskas pavyko visai neblogai. Galvojau, kad bus sunkiau, nes savijauta nebuvo labai gera. Bet galėjau važiuoti, galėjau kentėti. Tačiau paskutinėje šaudykloje truputį paskubėjau, neišlaikiau koncentracijos. Labai gaila, nes prieš tai visuose ruožuose šaudžiau užtikrintai“, – teigė trečiose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis atletas.

Po trečiojo greičio ruožo jo greitis kiek sulėtėjo. „Jau buvo atsiradęs nuovargis, norėjau truputį pasitaupyti paskutiniam ratui, išlaikyti jėgų balansą. Dėl to tempas ir sulėtėjo, nes, kaip sakiau, savijauta nėra ideali. Šie kalnai man daro didelę įtaką“, – paaiškino V.Strolia.

Nors nebuvo patenkintas užimta vieta, biatlonininkas neprarado ryžto: „Dar yra progų, reikia stengtis. Tikiuosi, viskas bus tvarkoje ir padarysime viską geriau. Mano savijauta gerėja. Dabar yra aštunta-devinta diena po kelionės. Visada šis laikotarpis būna sunkiausias. Nors važiavome iš kalnų į kalnus, aukštis panašus, bet visi kalnai turi savo niuansų. Tikiuosi, kad ši diena buvo bloga vien dėl to laiko po atvykimo.“

Tikisi geresnių rezultatų

Apie neįprastą savijautą apie 1700 m virš jūros lygio esančiame Džangdziakou Nacionaliniame biatlono centre kalbėjo ir T.Kaukėnas: „Dvejus metus žaidynėms rengiausi aukštikalnėse, 2700 m aukštyje. Galvojau, kad čia jausiuosi kaip žuvis vandenyje. Bet nebuvo taip lengva. Prieš tai panašiame aukštyje buvome Europoje. Bet man šįkart jautėsi kažkokia aklimatizacija. Gal dėl laiko pasikeitimo. Kažkas kitaip. Per treniruotę vakar ir pulsas buvo dažnesnis nei įprastai. Nors turėtų to nebūti. Čia ne tokie aštrūs kalnai, kaip Italijoje, didelis atmosferos slėgis. Organizmas reaguoja į pasikeitimus“.

Vertindamas savo pasirodymą T.Kaukėnas sakė: „Liūdna. Nepavyko išnaudoti šanso. Galima buvo su taikliu šaudymu pasiekti tikrai gerą rezultatą. Gal iki medalių ir nebūčiau traukęs, bet būtų tikrai neblogai. Neįsivaizduoju, kas nutiko šaudyklose.“

2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse 17 vietą sprinte iškovojęs T.Kaukėnas tikisi atgauti jėgas iki Pekino žaidynių sprinto: „Po individualių lenktynių atsigauti reikia maždaug trijų dienų. Kalnuose šis procesas dar sulėtėja. Todėl iki sprinto lengvai pasitreniruosiu, pabandysiu patobulinti šaudymą – įgyti užtikrintumo, padidinti greitį, nes šiandien ilgai ruošiausi. Laiko dar yra. Tikiuosi atsigauti ir sprinte pabandyti kažką geriau, nei šiandien.“

Debiutantai neslėpė apmaudo

„Apmaudu“. Taip savo pasirodymą įvertino olimpinių žaidynių debiutantas K.Dombrovskis, pirmame ir trečiame šaudymo ruožuose gulint užvertęs visus taikinius. Visi jo netaiklūs šūviai buvo paleisti stovint: antrame ruože – vienas, ketvirtame – net trys.

Kalbėdamas apie savo netaiklius šūvius, Lietuvos biatlonininkas sakė: „Jei tai atsitiktų šį sezoną pirmą kartą, tai galima būtų analizuoti, svarstyti, galvoti, kur kokia klaida, ar psichologinis spaudimas, ar dar kažkas. Deja, šaudymas ne pirmą kartą pakiša koją. Ypač stovint. Šiandien iki paskutinės ugnies linijos buvo pakankamai neblogai, bet paskutinė ugnies linija gerokai pakoregavo mano galutinį rezultatą.“

Dar vienas olimpinių žaidynių debiutantas L.Banys, po kartą suklydęs pirmame, antrame ir ketvirtame šaudymo ruožuose, irgi nebuvo patenkintas pasirodymu: „Norėjosi tikrai geresnio debiuto. Labai gaila dėl pirmų dviejų ugnies linijų. Padariau dvi labai šiurkščias klaidas, kurios labai brangiai kainavo. Todėl yra kartėlis dėl šaudymo. Nes šiandien nebuvo nei jaudulio, nei įtampos. Po to treneris trasoje rodė, kad trūko labai nedaug. Tiesiog truputį sėkmės pritrūko. Bet aš žinau, kad tai buvo mano klaidos. Dėl to labai apmaudu. Debiutas būtų pavykęs, jei būtų idealus šaudymas. Nors, pagalvojus, nėra ko labai nusivilti.“

Teksto autorius: Marius Grinbergas

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS