Kada? 2022 m. vasario 4 - 20 d.
Kur? KINIJA

2022 m. Pekino žiemos olimpinės žaidynės

Apie žaidynes

Vasario 4-20 dienomis vyksiančiame didžiausiame žiemos sporto renginyje dalyvaus 90 nacionalinių olimpinių komitetų bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio. Jie varžysis 109 renginiuose trijose zonose: Pekine, Jančinge ir Džangdziakou.

Pekinas bus pirmasis miestas istorijoje, surengęs ir vasaros, ir žiemos olimpines žaidynes.

Vienas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) tikslų – lyčių balansas olimpiniuose renginiuose. Kinijoje moterys sportininkės sudarys 45 proc. visų žaidynių dalyvių. Tai – didžiausias sportininkių skaičius žiemos žaidynėse.

Didelis dėmesys bus skiriamas ir tvarumui. TOK prezidentas Thomas Bachas užtikrino, kad šiuo metu tai – vienas esminių olimpinio judėjimo prioritetų. Statant infrastruktūrą ir sporto arenas žaidynėms buvo stengiamasi išnaudoti jau esančias erdves, atnaujinti ir pritaikyti 2008 metais Pekino vasaros žaidynėse naudotas arenas.

Planuojama, kad Pekino žiemos žaidynės bus neutralios anglies dioksido atžvilgiu. Tai tikimąsi pasiekti perkant anglies dioksido kreditus, kompensuosiančius tai, ką sukurs žaidynių dalyviai.

Šios žaidynės bus pirmosios, kurių visose varžybų vietose bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai. Visose ledo arenose bus naudojamos natūralios arba mažai anglies dvideginio išskiriančios šaldymo sistemos.

Dėl epidemiologinės situacijos ypatingas dėmesys bus skiriamas saugumui, o organizacinis komitetas pristatė pirmuosius Pekino žaidynių gidus. Visiems žaidynių dalyviams skirti leidiniai nubrėžė gaires ir taisykles, kurių bus privalu laikytis prieš atvykstant į Kiniją ir visų žaidynių metu. Tai padės užtikrinti, kad žaidynės būtų saugios.

Olimpiniai gidai sukurti bendradarbiaujant Pekino žaidynių organizaciniam komitetui, TOK, Tarptautiniam paralimpiniam komitetui, Kinijos vyriausybei, mokslininkams bei tarptautinėms organizacijoms visame pasaulyje.

Lietuvos sportininkai, iškovoję teisę varžytis Pekino olimpinėse žaidynėse:

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed – šokiai ant ledo (kelialapis Lietuvai)

Oficiali Pekino olimpinių žaidynių svetainė:

https://www.beijing2022.cn/en/

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS