lt
en
KONTAKTAI

HeForShe Lietuva

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas jungiasi prie Jungtinių Tautų judėjimo už lyčių lygybę ir Lietuvoje pradeda iniciatyvą „HeForShe“. Šis projektas – tai kvietimas vyrams solidarizuotis ir kartu su moterimis aktyviai siekti lyčių lygybės, keisti stereotipus, būti vieninga ir matoma pokyčių jėga.

Iniciatyvos globėja Lietuvoje – JE Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Skaitykite interviu.

LTOK į „HeForShe“ projektą žvelgia per sporto prizmę – kalba apie sporte dirbančias moteris ir jas palaikančius vyrus, apie problemas ir iššūkius bei ieško būdų kaip garsiai, pasitelkiant mūsų šalies aktualijas ir sportininkų istorijas, apie tai kalbėti.

KVIETIMAS: antrasis sezonas

Didelio populiarumo sulaukęs projektas pradeda naują sezoną ir sporto šakų federacijas, sportininkus ar gerbėjus kviečia dalintis įkvepiančiomis atlečių, trenerių, vadovių istorijomis. Jeigu tokią žinote, trumpą istorijos aprašymą siųskite el. paštu vaida@ltok.lt. Įdomiausių temų, kurios bus aprašytos, autoriams atiteks „He For She“ dovanos.

Projekto „HeFotrShe Lietuva“ atidarymas:

+35

Pats projektas Lietuvoje simboliškai buvo atidarytas kovo 8 dieną. Pagrindinis šio renginio svečias – inciatyvos globėja Dalia Grybauskaitė. Projekto atidaryme buvo atidengta HeForShe lenta, joje pirmasis pasirašė ir taip savo palaikymą sportuojančioms moterims išreiškė LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. Renginio metu lentoje parašus sudėjo Lietuvos ledo ritulio, futbolo, krepšinio, regbio, tinklinio, rankinio federacijų, mokslo, verslo ir pramogų pasaulio atstovai.

„HeForShe“ Lietuvoje apie save primins kas mėnesį. Numatyta, kad būtent tokiu dažniu pasirodys #HeForShe istorija – video siužetas ir jį lydintis rašinys. Planuojama paviešinti 5 istorijas su skirtingų komandinių sporto šakų atstovėmis ir atstovais. Paskutinis, šeštasis, epizodas bus iš visų jau matytų ir už kadro paliktų istorijų nulipdytas mini filmas.

Pirmasis „HeForShe Lietuva“ epizodas – Giedrės ir Arno Labuckų šeimos istorija:

Antrasis „HeForShe Lietuva“ epizodas – regbio žaidėjos ir trenerės Austėjos Minkevičiūtės istorija

Trečiasis „HeForShe Lietuva“ epizodas: Rugilė ir Linas Paražinskai:

Ketvirtasis „HeForShe Lietuva“ epizodas – Justina ir Heraclio Ulises Perezai:

Penktasis „HeForShe Lietuva“ epizodas – Asta ir Tadas Jansonai:

Kiekvienas iš mūsų gali būti čempionais  vyrų ir moterų lygybės palaikymo srityje – garsiai kalbėti uždarbio, stereotipų griovimo, atvaizdavimo žiniasklaidoje, visuomenės palaikymo klausimais.

Kiekvienas norintis jungtis prie pasaulinio „HeForShe“ judėjimo, tai padaryti gali paspaudęs šią nuorodą.

 

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS