Žiemos olimpinių žaidynių koordinacinė komisija – apie didelius atstumus ir tvarų organizavimą

2022 m. gruodžio 14 d.

D. Gudzinevičiūtė TOK Milano-Kortinos žiemos olimpinių žaidynių koordinacinės komisijos posėdyje.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė šią savaitę dalyvavo tris dienas vykusiame Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) 2026 metų Milano-Kortinos žiemos olimpinių žaidynių koordinacinės komisijos posėdyje. Trečiajame komisijos susitikime didžiausias dėmesys skirtas pasirengimo progresui, infrastruktūros ruošimui ir logistikai.

TOK narė D. Gudzinevičiūtė yra ne tik koordinacinės komisijos narė, ji taip pat vadovauja Olimpinės šeimos ir garbingų asmenų priėmimo darbo grupei.

„Pasirengimas olimpinėms žaidynėms vyksta sklandžiai ir tvarkingai. Matome, kad pagrindiniu iššūkiu visiems dalyviams taps atstumai ir logistika. Pavyzdžiui, Milaną ir Kortiną skiria 410 km, kuriuos įveikti užtruks daugiau nei 5 val.

Turbūt turime susitaikyti su tuo, kad siekiant mažinti organizacinius kaštus ir žaidynes rengti kuo tvariau, varžybos ir ateityje bus dalinamos į skirtingus miestus. Su tuo jau susidūrėme vasaros žaidynėse Tokijuje ir žiemos Pekine. Susitvarkėme. Neabejoju, kad susitvarkysime ir Milane, tiesiog reikės kruopštesnio planavimo“, – sakė TOK narė D. Gudzinevičiūtė.

Organizuojant žaidynes siekiama palikti kuo mažesnį pėdsaką gamtai, todėl didžioji dalis žaidynių sporto bazių ir infrastruktūros – jau veikiančios, renovuotos arenos. Pavyzdžiui, planuojama, kad atidarymo ceremonija vyks legendiniame Milano „San Siro“ stadione, talpinančiame 80 tūkst. žiūrovų.

Taip pat atkreiptas dėmesys į viešojo transporto naudojimą žaidynių metu. Žiemos olimpinėse žaidynėse TOK nariams bus rekomenduojama atsisakyti automobilių ir taip pat naudotis žaidynių viešojo transporto sistema.

(iš kairės) Italijos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Giovanni Malago, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Tarptautinės rogučių ir skeletono federacijos prezidentas Einars Fogelis.

(iš kairės) Italijos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentas Giovanni Malago, LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Tarptautinės rogučių ir skeletono federacijos prezidentas Einars Fogelis.

Žaidynių renginiai vyks penkiose zonose. Milane vyks atidarymo ceremonija, ledo ritulio, čiuožimo varžybos, čia bus įsikūręs pagrindinis žiniasklaidos centras.

Kortinoje vyks kerlingo, bobslėjaus, moterų kalnų slidinėjimo ir biatlono varžybos. Valtelina slėnyje vyks vyrų kalnų slidinėjimo, snieglenčių, akrobatinio slidinėjimo varžybos.

Val di Fiemme zonoje varžysis lygumų slidininkai, šuolininkai su slidėmis, šiaurės dvikovės atstovai, greitojo čiuožimo trumpuoju taku sportininkai. Žaidynių uždarymo ceremonija vyks Veronoje. Iš viso žaidynėse bus įrengti trys olimpiniai kaimeliai – Milane, Kortinoje ir Val di Fiemme regione.

Renginio metu komisijos nariai apžiūrėjo žaidynėms ruošiamas arenas bei susitiko su naujuoju žaidynių vadovu Andrea Varnier. Jis pabrėžė, kad vienas pagrindinių organizacinio komiteto prioritetų – visuomenės, Italijos vyriausybės ir vietos verslo įsitraukimas į sėkmingą renginio organizavimą.

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS