Žaidynių finaluose - pusė tūkstančio moksleivių

2019 m. vasario 2 d.

LMŽ slalomas

Savaitgalis Druskininkuose buvo kupinas sporto renginių ne tik „LTeam žiemos olimpiniame festivalyje“ – Lietuvos mokyklų žaidynių kalnų slidinėjimo, krepšinio 3×3 bei šachmatų varžybose per dvi dienas savo jėgas išbandė beveik 500 moksleivių.

Vasario 1-ąją, penktadienį, Druskininkų „Snow arena“ prieš artėjantį žiemos festivalį vyko mokyklų kalnų slidinėjimo slidžių ir snieglenčių varžybos. Savo jėgas leidžiantis nuo kalno slalomo rungtyje išbandė įvairaus amžiaus bendrojo ugdymo ir pradinių klasių (gimę 2008 m. bei jaunesni) moksleiviai iš 26 mokyklų.

Gausiausia konkurencija buvo bendrojo ugdymo vaikinų varžybose slidėmis. Komandinę pergalę pasiekė Šilalės Simono Gaudiešiaus gimnazija. Tarp merginų, kaip ir praėjusiais metais, geriausiai pasirodė Lietuvos sporto mokslų universiteto gimnazijos slidininkės. Pradinukų varžybose abi komandines pergales užtikrinta persvara iškovojo sostinės mokykla – Vilniaus „Genio“ progimnazija.

Snieglenčių varžybose nugalėjo pernai jaunesniųjų grupėje laimėję Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos vaikinai ir Panevėžio 5-osios gimnazijos merginos.

Šeštadienį viešbutyje „Dainava“ į šachmatų finalines varžybas susirinko daugiau nei 160 dalyvių. Pradinių klasių grupėje tarp 21 komandų geriausiai pasirodė Šiaulių Juventos progimnazija, o tarp 20 bendrojo ugdymo mokyklų laimėjo Kauno technologijos universiteto gimnazijos komanda.

Panašiu metu Druskininkų sporto centre į aikštelę išbėgo kaimo vietovių mokyklių krepšinio 3×3 finalininkai. Po 12 komandų varžėsi merginų ir vaikinų krepšinio turnyruose. Vaikinų varžybų čempionais tapo Vainuto gimnazijos (Šilutės rajono) atstovai, o tarp merginų pajėgiausia buvo Velžio gimnazijos (Panevėžio rajono) ekipa.

Dar dvejos finalinės varžybos vyko paskutinę sausio dieną Vilniuje ir Jonavoje. Populiariausios žaidynių sporto šakos – kvadrato – pradinių klasių finaliniame turnyre nugalėjo Griškabūdžio gimnazija (Šakių raj.), o merginų futbolo varžybose stipriausia buvo Vilkijos gimnazija (Kauno raj.).

Lietuvos mokyklų žaidynės – masiškiausias sporto renginys šalyje. Kasmet žaidynėse kviečiami dalyvauti daugiau nei 200 tūkst. mokinių iš daugiau nei 1000 Lietuvos mokyklų 59 Lietuvos savivaldybėse.

Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Žaidynių dalyvių įspūdžius ir įdomias jaunųjų bei pasižymėjusių sportininkų istorijas galite žiūrėti šeštadieniais nuo 11 val. per TV6 laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Daugiau informacijos apie žaidynes – svetainėje LMZ.lt

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS