Ž. Vaiciukevičiūtė – Europos taurės varžybų čempionė

2019 m. gegužės 19 d.

Pirmą kartą Lietuvoje surengtose tokio lygio varžybose buvo pasiekta ir istorinė pergalė. 23-ejų metų lengvaatletė Živilė Vaiciukevičiūtė pagerino asmeninį sezono rekordą ir triumfavo Alytuje vykusiose Europos sportinio ėjimo taurės varžybose.

Šios prestižinės varžybos, savo rangu prilygstančios Senojo žemyno čempionatui, sutraukė visą Europos ėjikų elitą. Jose spindėjo ir Lietuvos sportininkai, o labiausiai sužibo Ž. Vaiciukevičiūtės žvaigždė – ji 20 km atstumą įveikė per 1 val. 29 min. 48 sek. ir už savo nugaros palikusi dvi Ispanijos atstoves pasidabino aukso medaliu.

„Dar sunku patikėti, reikia grįžti namo į kambarį, atsigulti, viską apgalvoti. Sunku patikėti, kad taip gali būti, svajonės išsipildė. Tikrai negalvojau, kad būsiu pirma, labai džiugu, tai reiškia tikrai labai daug“, – po finišo su lengvoji.lt žurnalistu Robertu Trakiu įspūdžiais dalijosi čempionė.

Į TOP-20 šiose taurės varžybose pateko ir dar penki Lietuvos atstovai: Arturas Mastianica finišo liniją kirto 10-as, Marius Žiūkas buvo 15-as, tokias pačias pozicijas užėmė ir Birgita Virbalytė-Dimšienė bei Austėja Kavaliauskaitė, o Monika Vaičiukevičiūtė finišavo 20-ta.