Visos Lietuvos pradinukai mankštinosi kartu su olimpiečiu Mantu Strolia

2022 m. spalio 5 d.

S. Čirba

Spalio mėnuo jau ketvirtus metus pradinukams skelbiamas Olimpiniu mėnesiu. Šiemet projekte dalyvauti užsiregistravo 2700 klasių iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Daugiau nei 50 tūkst. pradinukų visą mėnesį bus kviečiami įgyti sveikos gyvensenos įgūdžių ir gilinti žinias fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, emocinės sveikatos ir bendradarbiavimo temomis.

Kiekvienai iš temų pažinti projekte yra skiriama po savaitę. Pirmadienį prasidėjęs projektas jau pakvietė vaikus susipažinti su fizinio aktyvumo tema žaidžiant pagrindinius judėjimo įgūdžius lavinančius žaidimus, žymint savo savaitės aktyvumo lentelę, mankštinantis su Lietuvos sportininkais ir visuomenėje žinomais veidais bei įsitraukiant į kitas smagias veiklas pamokų, pertraukų metu bei namuose.

Šiandien vaikus visoje Lietuvoje kartu mankštintis pakvietė olimpietis slidininkas Mantas Strolia.

„Sportas yra mano gyvenimo dalis, aš augau šeimoje, kurioje mano tėvai taip pat sportavo, aš sportu užsiėmiau nuo mažų dienų, o sportuoju jau 20 metų. Sportas į mano gyvenimą atnešė daugybę laiko sau, smagų laiką su draugais, leido realizuoti save bei išmokė geriau planuoti savo laiką. Mano draugai po pamokų eidavo ką nors veikti, o aš žinojau, kad turiu eiti į treniruotę, po treniruotės atlikti namų darbus ir buvo labai aišku, kada aš turiu mokytis, kada sportuoti, kada turiu laisvo laiko draugams. Taip pat mane labai džiugino, kad galėjau aplankyti kitus miestus, vėliau – kitas šalis. Dabar, kai paaugau, supratau, kad sportas mane išmokė, kad nėra neįveikiamų dalykų, yra tik sunkūs, kuriuos man reikia įveikti“, – po mankštos su projekto dalyviais patirtimi dalijosi M. Strolia.

Šią savaitę projekto dalyviai jau mankštinosi kartu su olimpiete lengvaatlete Diana Zagainova, krepšininke Laura Juškaite. Vaikus sportuoti dar pakvies boksininkas Tadas Tamašauskas, olimpietis kanojų irkluotojas Henrikas Žustautas, dainininkė Eglė Jurgaitytė bei olimpietė lengvaatletė Irina Krakoviak–Tolstika.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS