Vasario 16 d. keturi slidininkai užbaigs Lietuvos atstovų startus Pekino olimpinėse žaidynėse

Teksto autorius: Marius Grinbergas

2022 m. vasario 15 d.

Vytautas Dranginis

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Eglė Savickaitė ir Ieva Dainytė kovos moterų komandų sprinte klasikiniu stiliumi, o analogiškose vyrų varžybose lenktyniaus Modestas Vaičiulis ir Tautvydas Strolia.

Iš šių keturių slidininkų tik M.Vaičiulis iki Pekino žaidynių buvo ragavęs olimpinių varžybų skonio. Pirmą kartą tai jis padarė dar 2010 m. Vankuveryje, kur su T.Strolios broliu Mantu komandų sprinte užėmė 18 vietą. Tiesa, tada lenktynės vyko laisvuoju stiliumi.

Naujienas apie žaidynes ir Lietuvių tvarkaraštį rasite čia

„Žinoma bandysime, visada norisi kuo geriau sustartuoti“, – paklaustas, ar bandys pagerinti Vankuveryje pasiektą brolio ir dabartinio komandos draugo rezultatą, sakė 26 metų T.Strolia.

Jis su M.Vaičiuliu daug kartų yra startavęs komandų sprinte, bet dažniausiai – laisvuoju stiliumi. „Klasikiniu stiliumi šią rungtį, jei gerai pamenu, pastarąjį kartą važiavome 2017 metais“, – teigė T.Strolia.

Jis prisipažino, kad komandų varžybos jam prideda papildomo jaudulio: „Kai startuoji vienas, tai viskas aišku – jei susimauni, tai tik pats ir kenti. O čia jei susimausi, tai nuvilsi komandą. Bet šiaip smagios varžybos būna, adrenalinas sukilęs, laikai tempą net didesnį, nei tavo galimybės.“

Olimpinėse žaidynėse debiutuojantis T.Strolia Nacionaliniame slidinėjimo centre Džangdziakou jau startavo du kartus – asmeniniame sprinte laisvuoju stiliumi (68 vieta) ir 15 km lenktynėse klasikiniu stiliumi (83).

Trečiose olimpinėse žaidynėse kovojantis M.Vaičiulis šįkart nutarė visą dėmesį skirti sprintui. Asmeninėse lenktynėse jis buvo 49-as.

„Sprendimas tikrai pasiteisino. Aš nesiruošiu ilgoms distancijoms, stengiuosi sprinte atidirbti tris minutes, nes tai man sekasi geriau. O daugiau nei 40 minučių vėžlio greičiu pravažiuoti 15 kilometrų ir gauti 10 minučių – nežinau, ar būtų logiškas sprendimas. Geriau per vidurį, nei gale. Niekada nebuvau labai ištvermingas. Daugiau galingesnis, greitesnis“, – paaiškino M.Vaičulis.

Moterų varžybose startuojančios lietuvės – olimpinių žaidynių debiutantės. Abi jos Pekino žaidynėse startavo asmeniniame sprinte ir 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi.

17-metė E.Savickaitė neslepia – komandų varžybose jaučiasi labiau motyvuota, nei asmeninėse: „Čia dirbi kartu, esi viena komanda. Be to, jei pačiai nepasiseka, gali tikėtis, kad komandos draugė padarys geriau.“

Tuo metu jauniausia Lietuvos olimpinės delegacijos narė 16-metė I.Dainytė prisipažino: „Man geriau vienai važiuoti ir būti atsakingai tik už save.“

Dėl Džangdziakou, kur driekiasi slidinėjimo trasa, tvyrančio šalčio slidininkų varžybos rytoj prasidės beveik 2 val. anksčiau nei buvo numatyta – 9.15 val. Lietuvos laiku.

Lietuvos merginų duetas startuos antrame pusfinalyje, kuris prasidės 9.45 val. Jame kovos 14 komandų. Dar 13 ekipų varžysis pirmame pusfinalyje. Į finalą pateks 10 greičiausiųjų.

Mūsų šalies vyrai varžybas pradės 10.15 val. Lietuvos laiku pirmame pusfinalyje su dar 12 komandų. Antrame pusfinalyje rungsis 12 rinktinių atstovai.

Sportininkai pasikeisdami po tris kartus įveiks 1,5 km ilgio trasą.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS