Varžovų traumų fone – ne pats sėkmingiausias M. Morausko pasirodymas „Big Air“ rungtyje

2020 m. sausio 22 d.

Motiejus Morauskas

foto - Mike Weyerhaeuser/JDP Freesport, teksto - Gedas Saročka

Traumomis paženklintose jaunimo žiemos olimpinių žaidynių snieglenčių „Big Air“ varžybose sėkmė nesišypsojo ir Motiejui Morauskui. Abu Lietuvos atstovo kvalifikacijos etapo šuoliai baigėsi nevykusiais nusileidimais, žemais teisėjų balais ir užtrenktomis durimis į finalą.

Dar nesėkmingiau varžybos susiklostė Suomijos snieglentininkui Aatui Partanenui, kuris antrojo šuolio metu visu kūnu trenkėsi į trampliną, prarado sąmonę ir sraigtasparniu buvo išgabentas į Lozaną. Stipriai nugarą susitrenkė ir vienas iš varžybų lyderių Nickas Puenteris, tačiau po medikų apžiūros šveicaras nusprendė tęsti varžybas.

„Big Air“ kvalifikacijoje dalyvavo 22 atletai. Žvėrišką pasirodymą čia surengė pirmu bandymu net 95,75 taško surinkęs japonas Ryoma Kimata. Jis, drauge su 11 geriausiai pasirodžiusių sportininkų, pateko į varžybų finalą.

„Varžybų lygis super geras, parkas ir organizacija, tramplinai ir figūros aukščiausio galimo lygio. Kalbant apie Motiejaus pasirodymą, pastabų sau turime daug, bet svarbiausia, kad varžybas baigėme sveiki. Rezultatas rodo, kad pasiruošimas buvo netinkamas. Teks permąstyti, ką ir kaip nuveikėme, kur padarėme klaidų. Koreguosime pasiruošimo planą, konsultuosimės ir treniruosimės toliau. Varžybos nesibaigia šiandiena, tačiau norint gero rezultato, teks kažką koreguoti,“- Lietuvos atstovo pasirodymą jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse komentavo Motiejaus tėtis ir treneris Artūras Morauskas.

Motiejus Morauskas

Motiejus Morauskas varžybų starte. Nuotraukos autorius Mike Weyerhaeuser/JDP Freesport.

M. Morausko varžybos – paskutinės Lietuvai 2020-ųjų metų jaunimo žiemos olimpinėse žaidynėse. Iš viso Šveicarijoje Lietuvai atstovavo 15 sportininkų. Vienintelį žaidynių medalį mūsų šaliai iškovojo 3×3 ledo ritulininkas Arturas Seniutas. Jo atstovaujama „rudųjų“ komanda bronzinėje kovoje įveikė „juoduosius“ su Linu Dėdinu. A. Seniuto medalis – pirmasis Lietuvai jaunimo olimpinių žiemos žaidynių istorijoje.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS