Įžiebta olimpinė ugnis ir pristatytas žaidynių talismanas

2019 m. rugsėjo 18 d.

Antradienį Atėnų „Panathenaic“ stadione įžiebta trečiųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių ugnis, kuri jau trečiadienį pasieks žaidynių sostinę Lozaną. Šveicarijos mieste geriausi pasaulio jaunieji žiemos olimpinių sporto šakų atstovai varžysis 2020 metų sausio 9-22 dienomis.

Ceremonijos metu olimpinis deglas buvo įžiebtas naudojant saulės spindulius – taip, kaip buvo atliekama senovės olimpinių žaidynių metu. Liepsna degs iki pat jaunimo olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos ir per ateinančius keturis mėnesius apkeliaus visus 26 Šveicarijos kantonus.

„Ši jaunimo olimpinė ugnis įkvėps sunkiai žaidynėms besiruošiančius talentinguosius atletus, taip pat – jaunuosius sirgalius iš viso pasaulio. Deglo kelionė po Šveicariją padės pabrėžti ir pasidžiaugti tuo, ką ši šalis gali mums pasiūlyti. Man didelė garbė būti šios kelionės dalimi“, – po iškilmingos ceremonijos, kurią stebėjo 1400 mokyklinukų, kalbėjo Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) koordinavimo komisijos pirmininkė Danka Bartekova.

„Tai svarbus momentas Lozanos miestui, Vo kantonui ir visai šaliai. Nuo pat 2015 metų, kuomet Lozana tapo 2020-ųjų jaunimo žiemos olimpinių žaidynių sostine, mes sunkiai dirbome, kad sukurtume unikalias žaidynes. Šiandien mes ne tik įžiebėme olimpinę ugnį, bet taip pat ir olimpinę dvasią kiekvieno pasaulio jaunuolio širdyje“, – pridėjo žaidynių prezidentė Virginie Faivre.

Tuo metu 2022-ųjų žiemos olimpinės žaidynės, kurios vyks Pekine, jau turi savo oficialų talismaną – juo išrinkta žaisminga panda vardu Bing Dwen Dwen. „Bing“ reiškia ledą ir simbolizuoja tyrumą bei stiprybę, o „Dwen Dwen“ reprezentuoja vaikus. Šis talismanas įkūnija atletų stiprybę ir valią bei prisidės prie olimpinės dvasios sklaidos.

Bing Dwen Dwen apvilkta ledo kostiumu, o kairiame delne esanti širdelė simbolizuoja šalies svetingumą. Ryškios aureolės formos spalvos aplink talismano veidą atspindi ledą ir sniegą sporto aikštynuose bei ryšį su pažangiomis technologijomis.

„Talismano paskelbimas padidins žmonių susidomėjimą šiomis žaidynėmis, ypatingai tarp jaunimo. Talismanas apjungia geriausius Kinijos ir Kinijos žmonių elementus ir charakteristikas. Jau dabar galiu pasakyti, kad jis bus nuostabus Kinijos ir 2022 metų Pekino žiemos olimpinių žaidynių ambasadorius“, – po pristatymo ceremonijos kalbėjo TOK prezidentas Thomasas Bachas.

Pekino žiemos olimpinių žaidynių organizacinis komitetas iš viso sulaukė daugiau nei 5800 talismanų dizainų iš Kinijos ir 35 iš kitų pasaulio šalių.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS