„Už viso gyvenimo nuopelnus“ apdovanotam Jurijui Moskvičiovui – jautrūs auklėtinių žodžiai

2022 m. gruodžio 22 d.

Jurijus Moskvičiovas / Manto Gudzinevičiaus nuotr.

Trečiadienio vakarą Vilniaus parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko bene didžiausia metuose šventė sporto bendruomenei – geriausi 2022-ųjų atletai ir jų treneriai iškilmingai pagerbti jau tradiciniais tapusiuose Lietuvos sporto apdovanojimuose.

Už geriausius metų rezultatus ir ryškiausius pasiekimus sporte apdovanojimus gavo penki olimpinio bei penki paralimpinio sporto atstovai, jie buvo vertinami penkiose kategorijose: „Metų komanda“, „Metų treneris“, „Metų proveržis“, „Metų sportininkas“ ir „Metų sportininkė“.

Išskirtinis – vienuoliktas, apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ buvo įteiktas vienam garsiausių Lietuvos šiuolaikines penkiakoves trenerių Jurijui Moskvičiovui, kuris ne tik ruošė̇ aukščiausius apdovanojimus Lietuvai pelniusius sportininkus, bet savo sportininkams įskiepijo meilę sportui ir treniravimui.

Apdovanojimą jam  scenoje įteikė jo mokiniai, olimpiečiai Laura Asadauskaitė, Andrejus Zadneprovskis, Justinas Kinderis.

Jurijui Moskvičiovui įteiktas išskirtinis apdovanojimas „Už viso gyvenimo nuopelnus“ / Manto Gudzinevičiaus nuotr.

„Jūs Žmogus ir Treneris iš didžiosios raidės, ačiū, kad užauginote tokius sportininkus. Stiprybės jums“, – scenoje sveikinimo kalbą pradėjo J. Kinderis.

Padėkų negailėjo ir L. Asadauskaitė, kaip pati sakė – būtent J. Moskvičiovo dėka ji atrado penkiakovę. „Ačiū, kad parodėte nelengvą sportininkų kelią, jūsų dėka tapau ne tik stipria sportininke, bet ir asmenybe. Treneris – tai ne tik tas, kurio nurodymus turime vykdyti, tai ir draugas, ir tėtis, ir šeimos narys, kuris gali ir paguosti, ir pasidžiaugti, ir būti šalia“, – kalbėjo L. Asadauskaitė.

Už J. Moskvičiovo indėlį „ačiū“ tarė ir A. Zadneprovskis. „Ačiū už jūsų profesionalumą, ramybę, olimpinę ramybę. Mes tikrai buvome nuostabi komanda ir žinau, kad daugelis sportininkų pavydėjo, kad turime tokį puikų trenerį“, – sakė jis.

Po šių sveikinimo kalbų J. Moskvičiovas neslėpė jaudulio. „Kai treneris gauna tokią padėką… Man nuskilo kaip niekad! O aš dar už visus išgyvenu, kad mažokai mano auklėtiniai olimpinių medalių parvežė – juokėsi. – Buvo proga dar daugiau jų gauti, bet, kaip sako penkiakovėje – pavedė žirgai. Nuo kitos olimpiados nebus žirgų, gal bus geriau, bet, mano manymu – bus blogiau.“

Atsiimdamas išskirtinį apdovanojimą J. Moskvičiovas linkėjo: „Sportuokite! O kas sportuoja – sportuokite dar ilgiau, nes gyvenimo pabaigoje prasideda prisiminimai, ir daugiausia jų lieka iš sporto.“

Justinas Kinderis ir Laura Asadauskaitė / Manto Gudzinevičiaus nuotr.

Lietuvos sporto apdovanojimų ceremoniją transliuos TV3 televizija, ją žiūrėkite gruodžio 25 d. nuo 16:30 val.

Daugiau nuotraukų iš Lietuvos sporto apdovanojimų ceremonijos:

+58

Lietuvos sporto apdovanojimų svečiai:

+176

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS