Ukrainos olimpiniam judėjimui – tarptautinių organizacijų finansinė parama

2022 m. kovo 4 d.

IOC nuotr.

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas kreipėsi į viso pasaulio olimpinį judėjimą, kviesdamas dar stipriau palaikyti ir padėti karo krečiamai Ukrainai ir šios šalies olimpinei bendruomenei.

„Tiek TOK, tiek Ukrainos nacionalinis olimpinis komitetas buvo gerąja prasme priblokšti olimpinio judėjimo narių parodytu solidarumu. Daugybė nacionalinių olimpinių komitetų, tarptautinių sporto šakų federacijų ir jų narių jau paskelbė apie iniciatyvas, skirtas visokeriopai padėti Ukrainos sportininkams“, – rašo T. Bachas.

TOK Vykdomasis komitetas vasario 28 dieną primygtinai paragino tarptautines sporto šakų federacijas sporto renginiuose neleisti dalyvauti karą Ukrainoje sukėlusios Rusijos ir jos veiksmus palaikančios Baltarusijos sportininkams. Aktyviai veikia specialioji TOK darbo grupė, skirta humanitarinės pagalbos organizavimui, o įkurtas solidarumo fondas renka paramą Ukrainos olimpiniam judėjimui.

„Privalome ne tik didinti pagalbos Ukrainai mastą, bet ir užtikrinti, kad parama būtų efektyviai koordinuojama“, – sako TOK prezidentas.

Būtent todėl, TOK pakvietė Ukrainos nacionalinio olimpinio komiteto prezidentą Sergejų Bubką kuo greičiau atvykti į organizacijos būstinę Lozanoje (Šveicarija), kad kartu su TOK atstovais koordinuotų humanitarinės pagalbos organizavimą bei paskirstymą.

Finansinę paramą Ukrainos olimpiniam judėjimui skyrė ir Europos olimpinių komitetų asociacija (EOK). EOK Vykdomojo komiteto posėdžio metu humanitarinei pagalbai Ukrainai skirta 500 tūkst. JAV dolerių. TOK Pabėgėlių fondas taip pat yra pasirengęs padėti dėl karo savo šalį priverstiems palikti Ukrainos sportininkams.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) kartu su Latvijos ir Estijos nacionaliniais olimpiniais komitetais nuolat palaiko ryšį su Ukrainos nacionaliniu olimpiniu komitetu. Beveik 70 nacionalinių sporto šakų federacijų ir asociacijų vienijanti Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) atidarė specialiąją sąskaitą banke paramai Ukrainai rinkti. Visa surinkta parama atiteks Ukrainos sportininkams ir jų šeimoms tiek Ukrainoje, tiek padedant jiems išvykti iš karo zonos bei atvykusiems į Lietuvą.

 

 

 

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS