lt
en
KONTAKTAI

Tvarumo problemoms aptarti ir spręsti – specialus portalas

Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) remiama Pasaulinė tarptautinių sporto federacijų asociacija (angl. „Global Association of International Sports Federations“ – GAISF) aktyvavo žiniatinklio portalą sustainability.sport, kuriame nagrinėjamos su tvarumu susijusios temos, pvz., klimato kaita, ekonominė nelygybė ir socialinė neteisybė.

Šis portalas buvo sukurtas siekiant toliau įgyvendinti sporto tvarumo siekius pasiūlant nemokamą įrankį, kad sporto bendruomenė vienoje specialioje platformoje galėtų kartu grupuoti visą su tvarumu susijusį turinį.

„Šiandien matome vis stipresnį sporto bendruomenės impulsą padėti pasauliui užsitikrinti kuo tvaresnę ateitį, – teigė TOK sporto direktorius Kitas McConnellas. – Kadangi tvarumas yra vienas iš trijų pagrindinių „Olimpinės darbotvarkės 2020“ – strateginio plano, apibrėžiančio olimpinio judėjimo ateitį, – ramsčių, mūsų tikslas yra remti tiek dideles, tiek mažas sporto organizacijas jų kelionėje tvarumo link. Ši platforma taps svarbia tokių pastangų dalimi. Nekantraujame užtikrinti tęstinį bendradarbiavimą su GAISF, padėsiantį mums padaryti sportą įtaigiu dalyviu šiandieninėje kovoje dėl visuotinio tvarumo.“

Portale bus pateikiama įvairaus reguliariai atnaujinamo turinio nuo tarptautinių sporto federacijų (TF) tvarumo iniciatyvų iki už sporto ekosistemos esančių išteklių, pvz., rekomendacijų bei ataskaitų. Be to, į šį turinį įtraukta sporto valdymo institucijų, įskaitant TOK, gerosios praktikos atvejų analizių, kurių ateityje bus reguliariai papildoma.

Portale taip pat yra kalendoriaus skiltis, kurioje rodomi aktualūs su tvarumu susiję renginiai bei gairės.

„Tvarumas yra sporto dėmesio centre, o viruso COVID-19 paveiktoje aplinkoje tvarumas taps dar svarbesnis. Šio tvarumo portalo sukūrimas yra svarbus mūsų bendros kelionės siekiant padaryti teigiamą šios srities poveikį visuomenei etapas. Siekiame puoselėti savo planetą, o atsižvelgdami į tai, kad tiek daug sporto šakų susijusios su veikla natūralioje aplinkoje, itin atsakingai vertiname būtinybę tvarią ateitį laikyti prioritetu.

Kalbėdami visų sporto šakų vardu, manome, jog GAISF žengė teisingą žingsnį sukurdama paslaugą, padedančią mūsų nariams siekti, kad tvarumo klausimai taptų kuo aktualesni. Tikimės, kad ši platforma ne tik pasitarnaus viso pasaulio sporto bendruomenei, bet ir taps itin naudingu įrankiu platesnei bendruomenei“, – sako GAISF prezidentas Raffaele Chiulli.

Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite svetainėje sustainability.sport.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS