Tūkstančius pradinukų pabendrauti pakvietė žinomi Lietuvos sportininkai

2022 m. spalio 19 d.

BKI ir S. Čirba

Spalio mėnuo jau tradiciškai tapo Olimpiniu mėnesiu pradinukams Lietuvoje. Projekto metu daugiau nei 50 tūkst. vaikų gilina fizinio aktyvumo, sveikos mitybos, bendradarbiavimo ir emocinės sveikatos temų žinias bei turi progą susitikti su geriausiais Lietuvos sportininkais.

Šiandien projekto dalyvius nuotoliniu būdu pabendrauti pakvietė olimpietis baidarių irkluotojas Andrejus Olijnikas, olimpietis baidarių irkluotojas Mindaugas Maldonis bei Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narė Laura Juškaitė.

Susitikimų metu vaikai ne tik klausėsi sportininkų pasakojimų apie sportinį kelią, bet ir turėjo galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus. Šią savaitę įsitraukę į bendradarbiavimo temos veiklas projekto dalyviai dvivietės baidarės portininkų A. Olijniko ir M. Maldonio teiravosi, kaip jiems sekasi būti komanda.

„Su Mindaugu esame draugai ne tik baidarėje, bet ir gyvenime. Manau, kad tai yra labai svarbu, mes privalome būti komanda visomis prasmėmis. Žinoma, būna visko, kartais ir pasipykstame, bet juk toks yra gyvenimas, taip mes augame kaip komanda. Svarbiausia yra vienas kitu pasitikėti, jausti pagarbą. Mums tas puikiai sekasi, o šią vasarą kartu laimėti Europos ir pasaulio čempionato medaliai yra ypatingai smagūs, kai tą pasieki kartu su geru draugu“, – pasakojo A. Olijnikas.

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą, M. Maldonis pabrėžė pasitikėjimo svarbą ir džiaugėsi, kad sunkus darbas atsiperka.

„Plaukiant dviviete baidare komandinis darbas ir pasitikėjimas yra patys svarbiausi dalykai. Laimėtoją dažnai lemia vos keli centimetrai. Ir būtent pasitikėjimas savo komandos draugu bei sunkus darbas kartu yra tai, kas tuos kelis centimetrus nulemia. Mes galėtume net nelipti į baidarę, jei nepasitikėtume vienas kito galimybėmis. Taip pat į priekį veda konkurencija, kuri yra labai reikalinga tam, kad tobulėtume ir atskirai, ir kartu. Po treniruočių su Andrejumi dažnai susitinkame kartu su savo šeimomis, pasitikime vienas kitu tiek sporte, tiek gyvenime“, – dalijosi M. Maldonis.

Su pradinukais bendravusi krepšininkė L. Juškaitė atskleidė, kad net ir geriausiems sportininkams kartais nesiseka ir būna liūdna bei vaikams papasakojo, kaip geriausia su tokiomis emocijomis susitvarkyti.

„Žinoma, gyvenime nutinka visko. Per savo karjerą esu žaidusi skirtingose šalyse, visai neseniai žaisdama Ispanijoje, Valensijoje, tapau Europos taurės čempione ir tai buvo įsimintiniausia pergalė mano gyvenime. Bet pasitaiko ir pralaimėjimų, būna ir liūdnų dienų, bet tokiomis akimirkomis man labai padeda komandos būvimas šalia, o kai būnu viena, dažniausiai stengiuosi tiesiog veikti tai, kas man patinka – skaityti knygas, žiūrėti filmus, susitikti su draugais. Vaikai, žinokite, kad ir bloga nuotaika praeina, svarbiausia tuo metu užsiimti mėgstama veikla“, – kalbėjo L. Juškaitė, kuri susitikimo pabaigoje vaikus pakvietė ir toliau būti fiziškai aktyviais bei nepamiršti mankštintis pamokų, petraukų metu ir namuose.

Susitikimų metu projekto dalyviams sportininkai taip pat papasakojo, kaip atrodo jų mityba, kiek laiko sportuoja, kiek turi medalių, ar turi vaikų, kokia buvo jų mėgstamiausia pamoka, koks yra jų mėgstamiausias gyvūnas bei atsakė į daugybę kitų smalsiausių pradinukų klausimų.

Praėjusią savaitę nuotoliniuose susitikimuose dalyvavo olimpietis kanojų irkluotojas Henrikas Žustautas, olimpietė lengvaatletė Diana Zagainova bei olimpietė penkiakovininkė Ieva Serapinaitė.

Ketvirtus metus vykdomo projekto Olimpinis mėnuo dalyviai jau dalyvavo fizinio aktyvumo bei sveikos mitybos temų veiklose. Kitą savaitę pradinukai dar bus kviečiami susipažinti su emocine sveikata, mokytis pažinti savo ir aplinkinių jausmus bei kaip juos priimti.

Projektą globoja pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė.

Projekto organizatoriai – Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas.

© 2018 LTOK, LTeam.
Svajonių įgyvendinimas: IT DREAMS